151. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego

Wczoraj, w samo południe pod pomnikiem uhonorowano rocznicę narodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Współtwórca niepodległej Polski, urodził się 5 grudnia 1867 roku w Zułowie pod Wilnem. Pochodził z zamożnej rodziny ziemiańskiej, w której pielęgnowano polskie tradycje i patriotycznego ducha.

Pamięć o narodzinach Marszałka była okazją do odegrania hymnu państwowego, symbolicznie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Stanisław Dębski przedstawił krótki rys historyczny, a następnie rozbrzmiała patriotyczna pieśń „My Pierwsza Brygada”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta Limanowa, na czele z przewodniczącą Rady Miasta Jolantą Juszkiewicz, reprezentanci Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914 z prezesem Markiem Sukiennikiem, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, Joanna Rudek oraz Związek Strzelecki “Strzelec” Jednostka Strzelecka 2402 Limanowa.