Strona główna» Aktualności

2012-03-05 10:14

Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej

Działa od września 2011 roku. Obecnie liczy 24 wolontariuszy, uczniów gimnazjum. Opiekunem Koła jest pani Beata Burnus – nauczyciel bibliotekarz.

Działania podejmowane przez wolontariat to:

- rejestracja szkoły w programie „Czytająca Szkoła” Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu codziennie czytają dzieciom z klas zerowych. Czytanie bajek odbywa się o stałej porze dla przyjemności co przynosi poprawę umiejętności językowych i umysłowych dzieci, wzrost ich motywacji do współdziałania i nauki oraz poprawę zachowań.

- samodzielne wykonywanie przedmiotów (biżuteria, aniołki, ozdoby świąteczne, zakładki, kalendarzyki, bileciki), które są sprzedawane na kiermaszach i loteriach fantowych zorganizowanych w szkole.

Do tej pory udało się zebrać i przekazać 900,00 zł

Środki finansowe zostały przekazane dla trójki niepełnosprawnych dzieci, uczniów ZSS nr 2 w Limanowej oraz jednej rodzinie ucznia naszej szkoły znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.

- współpraca z Limanowską Akcją Charytatywną. Dzięki inicjatywie podjętej przez Szkolne Koło Wolontariatu udało się zarejestrować w bazie LACH Karola Wojciucha i Iwonę i Magdalenę Zapała.

Zawiadamiając LACH o trudnej sytuacji rodziny Zapałów udało się zorganizować realną pomoc poprzez nagłośnienie w mediach. Obecnie można przekazać pieniądze a także 1% podatku dla tych rodzin.

Dzięki podjętej inicjatywie została nawiązana współpraca z mediami Gazetą Krakowską i limanowskim portalem informacyjnym limanowa.in

- codzienne prowadzenie nabożeństwa różańcowego w październiku 2011 roku w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Solinach.

- współpraca z Miejskim Przedszkolem nr 2 w Limanowej.

Prowadzenie wróżb i zabaw andrzejkowych w pięciu oddziałach przedszkolnych. Pomoc w przeprowadzeniu akcji mikołajkowej i balu karnawałowego.

- współpraca z Domem Pomocy Społecznej w Limanowej.

Wykonanie kartek świątecznych z życzeniami dla pensjonariuszy DPS. Wyjście do DPS z życzeniami świątecznymi, kolędą oraz Jasełkami.

Więcej informacji na temat Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej znajduje się na stronie szkoły ZSS nr 2 w Limanowej

Autor:

Prezentacja kotłów z certyfikatem EKODESIGN - sobota, 18 lutego 2017r., limanowski rynek- ZAPRASZAMY!