Zapraszamy na 10. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą!

2007 Zapraszamy na 10. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą!

Już tylko tydzień dzieli nas od inauguracji jubileuszowego, 10. Wyścigu Górskiego Limanowa – 9 Rundy FIA EHC (FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich) oraz 5 i 6 Rundy GSMP (Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski). Zawody rozpoczną się w piątek 27 lipca Odbiorem Administracyjnym i Badaniem Kontrolnym w Limanowej, sobota 28 lipca i niedziela 29 lipca to podjazdy treningowe i wyścigowe.

Tegoroczne gwiazdy Dni Limanowej

2007 Tegoroczne gwiazdy Dni Limanowej

Tegoroczne świętowanie zaczynamy koncertem NoBrothers już w najbliższa sobotę o godzinie 19:00 na placu przy Limanowskim Domu Kultury.

Ostatnie przygotowania do Dni Limanowej

2007 Ostatnie przygotowania do Dni Limanowej

Już jutro zapraszamy wszystkich mieszkańców jak i turystów na Święto Miasta – Dni Limanowej.

Konferencja prasowa i zapowiedź atrakcji 10. Wyścigu Górskiego

2007 Konferencja prasowa i zapowiedź atrakcji 10. Wyścigu Górskiego

Dnia 17 lipca br. odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca 10. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Wzięły w niej udział przedstawiciele mediów, parlamentarzyści, samorządowcy oraz służby zaangażowane w organizacje wydarzenia. Urząd Miasta Limanowa reprezentowali: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Wiceburmistrz Wacław Zoń oraz Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanta Szyler.

Poseł Wiesław Janczyk zasłużonym dla Miasta Limanowa

1907 Poseł Wiesław Janczyk zasłużonym dla Miasta Limanowa

Święto miasta jest okazją do złożenia podziękowań szczególnie zasłużonym dla miasta i jego rozwoju. W tym roku tytułem i medalem „ZA ZASŁUGI DLA MIASTA LIMANOWA” odznaczony zostanie Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Janczyk. Ceremonia wręczenia odznaczenia odbędzie się podczas oficjalnego otwarcia Dni Limanowej w sobotę 21 lipca br. o godz. 18.15.

Pożegnanie Śp. Wojciecha Struzika

1907 Pożegnanie Śp. Wojciecha Struzika

Uroczystości pogrzebowe Śp. Wojciecha Struzika, Radnego Miasta Limanowa, odbyły się 14 lipca br. w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Limanowej. Rodzina, przyjaciele, współpracownicy, a także mieszkańcy Limanowej licznie wzięli udział w uroczystym pożegnaniu.

315 Węgrów z wizytą na Jabłońcu

1907 315 Węgrów z wizytą na Jabłońcu

W tym roku mijają 104 lata od dnia, gdy to miejsce na wzgórzu Jabłoniec w Limanowej, spłynęło krwią dzielnych synów węgierskiej ziemi. Otrzymali krótki rozkaz: utrzymać pozycje na Jabłońcu i Golcowie za wszelką cenę. Wielu z nich zapłaciło cenę najwyższą, cenę przelanej krwi, a nawet życia. Anioł Śmierci przygarnął ich do siebie i ułożył do snu wiecznego właśnie na tej - naszej limanowskiej ziemi. Na pamiątkę tych wydarzeń gościliśmy wczoraj (18.07.2018) 315-osobową delegację pielgrzymów historycznej pielgrzymki pod nazwą „EKSPRES GALICJA” z Węgier.

Ogłoszenie z dnia 18.07.2018 roku

1907 Ogłoszenie z dnia 18.07.2018 roku

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Limanowa z dnia 18.07.2018 roku w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do ustanowienia na niej służebności gruntowej

Pogotowie przeciwpowodziowe w Limanowej

1907 Pogotowie przeciwpowodziowe w Limanowej

W związku z intensywnymi opadami deszczu i podnoszeniem się stanu wód w rzekach i potokach Burmistrz Miasta Limanowa Zarządzeniem Nr 117/2018 ogłasza w dniu 18 lipca 2018 r. pogotowie przeciwpowodziowe, które będzie trwać do odwołania.

II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej

1807 II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej

Burmistrz Miasta Limanowa ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem hotelu wraz z działką 356/10 obr 4 m. Limanowa.