Imprezy, relacje

 • 12-12

  Małopolska Odkryta w limanowskiej Galerii

  Od 8 grudnia do 8 stycznia w Miejskiej Galerii Sztuki (ul. M. B. Bolesnej 13, I piętro) można zwiedzać wystawę fotografii sakralnej Kamila Bańkowskiego. Nosi ona tytuł Małopolska Odkryta. – Kamil Bańkowski to gwarant fotograficznego profesjonalizmu połączonego z artystycznym podejściem do fotografii. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny możemy „gościć” jego zdjęcia w naszej Galerii. Polecamy ją Państwa pilnej uwadze, bo są po prostu arcyciekawe. – zachęcają organizatorzy.

 • 07-12

  Turniej w świecie baśni

  Książka to piękny, nieinwazyjny nałóg, z którego płyną same korzyści, który ubogaca a nie niszczy. Nie tylko wzbogacają wyobraźnię, potrafią objaśniać świat i otaczającą nas rzeczywistość, ale również mogą być świetną podstawą do zabawy z elementami zdrowej rywalizacji oraz nauki, dydaktyki i pedagogiki.

 • 05-12

  „Śladami starożytnych i średniowiecznych miejsc obronnych w Beskidzie Wyspowym”

  We wtorek 29 listopada 2016 r. w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Limanowa otworzyło przygotowywaną przez ponad rok wystawę pn. „Śladami starożytnych i średniowiecznych miejsc obronnych w Beskidzie Wyspowym”. Ekspozycja jest efektem realizowanego projektu naukowo-badawczego i edukacyjnego pod tą samą nazwą zorganizowaną z okazji Jubileuszu 1050-lecia Państwa Polskiego.

 • 27-10

  Promowali płytę

  Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM podczas dwóch ostatnich niedziel promował swoją płytę, wydaną z okazji 50. rocznicy koronacji Piety Limanowskiej. Pierwszy z koncertów odbył się 16 października w Sanktuarium Matki Boskiej Okulickej, a drugi 23 października w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Tarnowie.

 • 25-10

  Balet Bolszoj w kinie Klaps – zapraszamy na transmisje przedstawień z Moskwy!

  Limanowski Dom Kultury i Kino Klaps zapraszają na cykl transmisji i retransmisji przedstawień baletowych z moskiewskiego teatru Bolszoj.

 • 25-10

  Maraton grozy w kinie Klaps już w najbliższy piątek!

  Kino Klaps w Limanowej zaprasza do spędzenia wieczoru pełnego grozy podczas maratonu horrorów, jaki będzie miał miejsce 28 października. Od godz. 20:00 będzie można zobaczyć trzy produkcje, które zapewnią odpowiedni dreszcz emocji. A nie ma lepszego momentu w roku na tego typu wrażenia, jak właśnie ten w przededniu Nocy Duchów.

 • 25-10

  Wystawa prac pt. "Jonatana" Śp. Jolanty Kłosowskiej

  Dnia 30 września br. w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej miało miejsce otwarcie wystawy prezentującej prace Śp. Jolanty Kłosowskiej, która odbyła się między innymi dzięki mężowi malarki Zygmuntowi Kłosowskiemu.

 • 13-10

  07 zgłasza się … w Limanowej

  Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z aktorem i dziennikarzem Bronisławem Cieślakiem oraz Piotrem K. Piotrowskim (autorem książki „07 zgłasza się – opowieść o serialu”). Spotkanie odbędzie się 20 października (czwartek) 2016 r. o godzinie 17.00 w limanowskiej MBP (ul. M. B. Bolesnej 13). Wstęp wolny.

 • 04-10

  Złoto dla Chóru CANTICUM IUBILAEUM !

  W dniach od 30 września do 1 października br. odbywał się w Łomży III Międzynarodowy Konkurs Chóralny Muzyki Sakralnej Carmen Fidei. Profesjonalne jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Romana Gruczy z Akademii Muzycznej w Gdańsku, oceniało siedemnaście chórów z Polski, Ukrainy, Białorusi i Litwy.

 • 03-10

  Koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes”

  Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się 8 października, o godz. 19.00, w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Archiwum Wiadomości >>