LIMANOWSKIE FIRMY

 

W Limanowej ma siedzibę wiele firm, kótrych nazwy znane są w całej Polsce. Przykładem może być: "Goldrop" (chemia gospodarcza), "Koral" (lody), "Wolimex" (budownictwo), "Emiter" (osprzęt elektryczny), "Lima-Therm" (aparatura pomiarowa) czy "Impuls" (materiały budowalne).

 

GOLD DROP Sp. z o.o. w Limanowej istnieje na rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy środków czystości.
Budowanie dobrej opinii marki opiera się na filozofii etycznego i odpowiedzialnego biznesu, tj. oferowaniu klientom produktu najwyższej jakości, partnerskich relacjach z kontrahentami, współpracy ze społecznościami lokalnymi oraz szczególnej dbałości o bezpieczeństwo użytkownika i środowiska naturalnego.
Dzięki eksportowi, produkty "Złotej Kropli" można nabyć na Ukrainie, Łotwie, Litwie, Białorusi, Słowacji, Węgrzech, w Estonii, Mołdawii, Bułgarii, Czechach, Rosji, Rumunii, Szwecji, Islandii, Francji, Armenii, Azerbejdżanie, Finlandii, Cyprze, Anglii.
Zamierzeniem firmy Gold Drop jest dalszy zrównoważony rozwój firmy i jej produktów, zdobywanie nowych rynków sprzedaży, dostosowanie oferty do wymagań klientów przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Ważne miejsce zajmuje inwestycja w zasoby ludzkie, jak również dzielnie się sukcesem ze społecznościami lokalnymi.


KONTAKT

GOLD drop Sp. z o.o.
34-600 Limanowa, ul. Rzeczna 11d
tel.: +48 18 337 61 37
tel.: +48 18 330 16 10
fax: +48 18 337 61 17
fax: +48 18 330 16 11

e-mail: biuro@golddrop.com
Więcej: http://www.golddrop.com.pl/

 


  

P.P.U.H. „Wolimex”  działa od 26 lat. Przez te ćwierć wieku aktywnej pracy firma zyskała prestiż i zaufanie Klientów. Uznanie to poparte jest certyfikatami oraz licznymi wyróżnieniami i nagrodami. Firma ceniona jest przede wszystkim jako rzetelny i solidny partner w sektorze robót budowlanych – zwłaszcza sieci wodno – kanalizacyjnych, robót hydrotechnicznych związanych z regulacją rzek i potoków oraz budową oczyszczalni ścieków.
Podstawowym warunkiem pomyślnego funkcjonowania firmy WOLIMEX na rynku jest wysoka jakość wszystkich wyrobów i świadczonych usług, w pełni zaspokajająca potrzeby i oczekiwania Klientów. Firma WOLlMEX współpracuje z kwalifikowanymi poddostawcami gwarantującymi dostawę  wyrobów o najwyższej jakości. W celu utrzymania wysokiego poziomu usług i wyrobów,  Wolimex  prowadzi badania marketingowe. Podnoszenie kwalifikacji w zakresie zarządzania personelem oraz zarządzania strategicznego ma bezpośredni wpływ na jakość. Wysoki stopień elastyczności Firmy pozwala na wkraczanie w nowe segmenty rynku oraz szybkie zdobywanie w nich stabilnej pozycji.

  

KONTAKT
PPUH „WOLIMEX”
34-600 Limanowa, ul. Tarnowska 33
tel:  +48 18 337 61 00
fax: +48 18 337 61 59
e-mail: biuro@wolimex.com.pl, marketing@wolimex.com.pl
Więcej: http://www.wolimex.com.pl/

 


 

Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL z siedzibą w Nowym Sączu będące własnością braci Józefa i Mariana Koral rozpoczęło swoją działalność w 1979 roku. Z małego zakładu rzemieślniczego produkującego lody cukiernicze na przestrzeni wielu lat firma przekształciła się w największego w Polsce producenta lodów. P.P.L.  KORAL posiada zakłady w Nowym Sączu, Limanowej i Rzeszowie. Sprzedaż prowadzona jest na terenie całego kraju poprzez własną sieć dystrybucji oraz poprzez sieć hurtowni. Obecnie produkowanych jest ponad 50 asortymentów lodów, każdy w kilku smakach.
W związku z ciągłym rozwojem firmy oraz z możliwością sprzedaży wyrobów na rynkach Unii Europejskiej firma proponuje  szeroką współpracę w zakresie dystrybucji hurtowej, jak i sprzedaży detalicznej lodów Koral.

KONTAKT
Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów "Koral" Józef Koral sp.j.
34-600 Limanowa, ul. Fabryczna 5
tel. +48 18 33 73 517
fax +48 18 33 71 725
e-mail: koral@koral.com.pl
Więcej: http://www.firma.koral.com.pl/

 


 

Firma UCHACZ BUDOWNICTWO - w sierpniu 2009 roku firma Uchacz Budownictwo rozpoczęła budowę czterech budynków wielorodzinnych przy ulicy Spacerowej 7 w Limanowej. Realizowana przez firmę inwestycja pod nazwą Osiedle „Nad Parkiem” to nowoczesny kompleks budynków wielorodzinnych, obejmujący łącznie 80 mieszkań jedno-, dwu- oraz trzypokojowych w kilku wariantach układu. Każde mieszkanie zaprojektowane zostało tak, by zapewnić jego właścicielowi nie tylko wygodę użytkowania ale przede wszystkim możliwość dowolnej aranżacji wnętrza zgodnie z indywidualnymi potrzebami.
Budynki Osiedla „Nad Parkiem” wyposażone zostały w podjazdy i windy. Celem zapewnienia mieszkańcom osiedla bezpieczeństwa i komfortu w podziemiach budynków przygotowanych zostało również 75 miejsc parkingowych. Niewątpliwą zaletą kompleksu Osiedla „Nad Parkiem” jest jego lokalizacja. Inwestycja - realizowana w samym sercu Limanowej, w bezpośrednim sąsiedztwie parku, najważniejszych urzędów i placówek handlowo-usługowych oraz obiektów rekreacyjnych - ma ułatwić jej przyszłym mieszkańcom zarówno realizację codziennych obowiązków jak również odpoczynek i rekreację.


KONTAKT:
Biuro Sprzedaży Mieszkań
34-600 Limanowa, ul. Tarnowska 9b
tel. + 48 18 337 60 09
kom. + 48  664 99 88 77
email: sprzedaz@mieszkanialimanowa.pl
Więcej:
http://www.mieszkanialimanowa.pl/

 

 


Firma „Partner” jest doświadczonym producentem okien i drzwi z PCV i aluminium, początki działalności to rok 1997. Główna siedziba firmy wraz z halą produkcyjną zlokalizowana jest w Limanowej przy ul. Ceglarskiej. Wiodącą działalnością firmy "Partner " jest produkcja, sprzedaż oraz montaż okien i drzwi pcv i aluminiowych, ale wykonywane są również konstrukcje aluminiowe w tym drzwi przeciwpożarowe, rolety zewnętrzne, bramy garażowe oraz moskitiery. W ofercie znajduje się również szeroka gama parapetów i wiele akcesoriów okiennych.
Dewizą działalności firmy od początku jej istnienia, było osiągnięcie najwyższych parametrów jakościowych swoich wyrobów. Firma „Partner” współpracuje  z najbardziej  cenionymi dostawcami, takimi jak Aluplast, Aluprof, Roto czy Glaspol. Szeroka oferta produktowa wciąż idzie w parze z indywidualnym podejściem do Klienta. Partner jest firmą, którą docenia nie tylko rynek, ale też branża. Wyrazem uznania są liczne wyróżnienia i nagrody.  Przedsiębiorstwo cały czas dynamicznie się rozwija. Rok 2010 to początek prac nad nowym wizerunkiem firmy. 
Obsługa klienta odbywa się w dwóch salonach firmowych w Limanowej na ul. Ceglarskiej i ul. Jana Pawła, jak również poprzesz sieć kilkunastu biur handlowych zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Jednak realizacje firmy znacznie wykraczają poza ten teren – jest to wynik współpracy z firmami budowlanymi a także udział w licznych przetargach. Od 2005 roku produkty firmy znajdują odbiorców w  Austrii, Słowacji, Szwecji, Niemczech oraz we Francji i Belgii.

KIONTAKT:
PARTNER-ALMA Stach, Król Sp. j.
34-600 Limanowa, ul. Ceglarska 4
tel: 18 337 68 30
fax: 18 337 13 00
e-mail: biuro@okna-partner.pl
Więcej: www.okna-partner.pl/

  

Zakład Usługowo – Produkcyjny „EMITER” Sp.j.  to dynamicznie rozwijająca się firma założona w 1992 roku ze 100 procentowym udziałem kapitału polskiego. Firma EMITER należy do liderów w produkcji i sprzedaży złącz i rozdzielnic elektrycznych w obudowach z materiału termoutwardzalnego. EMITER dostarcza kompletne rozwiązania dla klientów we wszystkich segmentach: projektantom, instalatorom, oraz przedsiębiorstwom i zakładom energetycznym.
Założycielami firmy są Stanisław Bieda i Piotr Lis. Do 2008 roku siedziba firmy znajdowała się w Łososinie Górnej. W styczniu 2008 roku została przeniesiona do Limanowej, do nowoczesnego kompleksu w skład którego wchodzą budynek administracji, hale montażowo - produkcyjne oraz magazyn wyrobów gotowych. Powierzchnia obiektu to ponad 4500 m2. Firma posiada również zakład produkcyjny i magazyny w Pisarzowej oraz hale magazynowo - produkcyjne w Łososinie Górnej.
Od roku 1999 firma EMITER eksportuje swoje obudowy do krajów europejskich tj.: Słowacji, Czech, Rumunii, Chorwacji, Słowenii, Bułgarii, Węgier, Norwegii, Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Austrii, Ukrainy, Francji, Estonii, Rosji, Litwy, Holandi, Serbii, Czarnogóry. W 2006 roku powstaje w Niemczech firma EMITER GmbH. Dzięki temu otwiera się również dla nas rynek niemiecki. Od samego początku firma zajmuje się projektowaniem i produkcją obudów i rozdzielnic elektrycznych.

KONTAKT:
ZUP „EMITER” Sp.j.
34-600 Limanowa, ul. Skrudlak 3
Tel. + 48 18 337 00 90
Fax: + 48 18 337 00 91
e-mail: sprzedaz@emiter.com
Więcej: http://www.emiter.com/pl/

 

 


Firma  Budowlana  ,,GURGUL"  powstała  14  marca  1988 r. Założycielem i właścicielem firmy po dzień dzisiejszy jest Piotr GURGUL.
W początkowym okresie działalności głównym zakresem prac były roboty remontowe. Zdobyte w tym czasie doświadczenia oraz skrystalizowana kadra pracowników stanowiąca trzon firmy, procentuje do dnia dzisiejszego. Misją firmy zdefiniowaną, przez właściciela jest postawienie na jakość, trwałość i terminowe wykonanie usług budowlanych w sposób przyjazny dla środowiska i spełniający wymagania i oczekiwania klientów.
Obecnie firma rozwinęła się w przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 50 pracowników,  posiada  nowoczesny  sprzęt  budowlany.  Ogromny wpływ na dynamiczny  rozwój  firmy  oraz  wysoką  jakość  świadczonych usług  ma zatrudnienie stałego zespołu wysoko wykwalifikowanych fachowców z długoletnim stażem w firmie.
Kadra   pracownicza   z   doświadczeniem   zawodowym   i niezbędnymi uprawnieniami,   wdrażanie   nowoczesnych  technologii   i materiałów, mechanizacja robót budowlanych oraz dbałość o warunki pracy załogi stanowią o sile i konkurencyjności firmy. Firma zapewnia terminowe i jakościowo bardzo dobre wykonawstwo. Jest gotowa do profesjonalnego zrealizowania każdego zadania w zakresie budownictwa ogólnego z gwarancją jakości.

KONTAKT:
Firma Budowlana „GURGUL” Piotr Gurgul
34-600 Limanowa, ul. Boczna 11
tel.+48 18 337 23 61
fax. +48 18 337 50 29
e-mail: gurgul@gurgul.limanowa.pl
Więcej: http://www.gurgul.limanowa.pl/
 

 


Przedsiębiorstwo WOD-KAN-MEL istnieje na rynku od 1989 roku. Założycielem firmy oraz jej dyrektorem jest jeden ze wspólników spółki - Roman Sułkowski.
Działalność firmy ukierunkowana jest na regulację rzeki i potoków, budownictwo wodne i hydrotechniczne stabilizacje osuwisk, rozszerzeniem działalności jest budownictwo drogowo-mostowe oraz usługi sprzętem budowlanym. Dzięki ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji kadry kierowniczej oraz pracowniczej, Przedsiębiorstwo nasz stale rozszerza zakres wykonywanych robót. Wszystkie prace wykonywane są z materiałów o wysokiej jakości oraz nowymi technologiami robót.

 

KONTAKT:
Przedsiębiorstwo WOD-KAN-MEL Sp. J.
Roman Sułkowski i Wspólnicy
34-601 Limanowa, ul. Sowliny 56
tel. 018 33-73-375
fax. 018 33-73-375
e-mail. biuro@wodkanmel.pl
Więcej: http://www.wodkanmel.vel.pl/

 


 


Firma "INSTAL-MET" S.C. powstała w 2006 roku. Świadczy usługi w zakresie handlu instalacjami wod-kan. c.o. i gaz, wyposażeniem łazienek, materiałami budowlanymi. Poprzez mozolną i ciężka pracę, a przede wszystkim uczciwość i wysoki standard wykonywanych usług, firma stała się jedną z najbardziej szanowanych w regionie. Firma posiada wysoko wykwalifikowany personel handlowy, bazę profesjonalnych maszyn montażowych, dział projektowy, a także hurtownię materiałów instalacyjnych wraz z wieloma przedstawicielstwami markowych firm produkcyjnych, systemów grzewczych i sanitarnych o najwyższej jakości. Poprzez szeroki zakres świadczonych usług, atrakcyjność cenową i wysoki profesjonalizm zyskała wysokie uznanie wśród odbiorców, nie tylko w zakresie oferowanych usług, ale również bogatej oferty handlowej!

KONTAKT:
Instal-Met s.c
Stanisław Matlag, Grzegorz Ryś
34-600 Limanowa, ul.Tarnowska 30
tel/fax 18 3376 136
e-mail: instalmet.limanowa@interia.pl
Więcej:
www.instalmet.limanowa.pl

 


 

KROCZEK PODRÓŻE I SZKOLENIA  Firma zajmująca się profesjonalną organizacją czasu dla najmłodszych i tych nieco starszych. W  ofercie znajdziecie państwo  zarówno wycieczki szkolne, obozy, kolonie, półkolonie, jak i wyjazdy szkoleniowe z narciarstwa i snowboardu oraz wiele innych.

 

KONTAKT:
Adam Kroczek
Joanna Kowalik
34-600 Limanowa, ul. Partyzantów 11a
tel/fax:       +48 507 395 146 - Adam Kroczek
                 +48 606 301 277 - Joanna Kowalik
e-mail:  biuro@kroczek.org
Więcej :
www.kroczek.org


 


 

Biuro Turystyczne "LimaTur" zarejestrowane zostało 12 grudnia 1991 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Limanowej, nr 1326/91.
Biuro od 1993 roku jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz członkiem Małopolskiej Izby Turystyki. Biuro prowadzi działalność w zakresie turystyki krajowej i zagranicznej, wczasów krajowych i zagranicznych, obozów, kolonii i zielonych szkół.
BT "LimaTur" prowadzi sprzedaż biletów autokarowych, lotniczych i promowych. Biuro jest organizatorem i pośrednikiem imprez turystycznych, posiada zezwolenie nr 30 wydane przez Wojewodę Małopolskiego.
Zgodnie z wymogami "Ustawy o Usługach Turystycznych" BT "LimaTur" posiada "Certyfikat Gwarancyjny" firmy AXA o nr 01.078.883

KONTAKT:
Biuro Turystyczne LimaTur
ul. Mordarskiego 6, 34-600 Limanowa
telefon: 18 33-73-999, fax: 18 33-74-999
e-mail: biuro@limatur.pl
Więcej: http://www.limatur.wk.pl/