RYNEK – SERCE MIASTA

1707 RYNEK – SERCE MIASTA

Rynek to serce miasta – tak było dawniej, tak jest i dziś. Na przestrzeni lat był miejscem jarmarków, spotkań i wypoczynku, imprez patriotycznych i religijnych, miejscem tętniącym życiem i radością jego mieszkańców. Przez wieki zmieniał się jego wygląd i pełnione funkcje. Ostatni remont rynku przeprowadzono w 1970 r. Obecnie doczekał się kolejnego. Jak było przed wiekami?

NOWE OBLICZE LIMANOWSKIEGO RYNKU

1607 NOWE OBLICZE LIMANOWSKIEGO RYNKU

Przedstawiamy wizualizacje limanowskiego rynku, po zakończeniu rewitalizacji. Wczoraj tj. 15 lipca br. rozpoczęto przygotowania do przebudowy rynku.

OFICJALNE SPOTKANIE ZAPRZYJAŹNIONYCH MIAST PODCZAS DNI LIMANOWEJ

1607 OFICJALNE SPOTKANIE ZAPRZYJAŹNIONYCH MIAST PODCZAS DNI LIMANOWEJ

Na okoliczność Dni Limanowej, 13 lipca 2019 r. w limanowskim magistracie odbyło się uroczyste spotkanie z przybyłymi delegacjami partnerskich miast w Polsce i za granicami naszego kraju, gdyż Święto Miasta to nie tylko bogata oferta kulturalna, koncerty, konkursy i prezentacje. To również znakomity czas na spotkania i rozmowy z przyjaciółmi, do grona których zaliczają się mieszkańcy miast, z którymi Limanowa prowadzi współpracę.

PIĘĆ DELEGACJI Z MIAST PARTNERSKICH NA DNIACH LIMANOWEJ

1107 PIĘĆ DELEGACJI Z MIAST PARTNERSKICH NA DNIACH LIMANOWEJ

Limanową odwiedzą delegacje z zaprzyjaźnionych miast, które wezmą udział świętowaniu Dni Limanowej. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele 5 miast partnerskich.

KONCERT ORGANOWY

1107 KONCERT ORGANOWY

Już w najbliższy piątek o godz. 18.45 odbędzie się w limanowskiej bazylice, pierwszy z dwóch koncertów, XXII edycji Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, zatytułowany "Mozart à la polonaise”.

MIASTO LIMANOWA W CZOŁÓWCE RANKINGU GMIN SUBREGIONU SĄDECKIEGO!

0107 MIASTO LIMANOWA W CZOŁÓWCE RANKINGU GMIN SUBREGIONU SĄDECKIEGO!

W tegorocznej, 11. już edycji Rankingu Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego Limanowa uplasowała się na 5 miejscu. Ocenie efektywności gospodarczej, inwestycyjnej i społecznej poddane zostało aż 38 gmin z powiatów: gorlickiego, limanowskiego i nowosądeckiego oraz miasto Nowy Sącz.

Burmitrz Miasta Gościem Dnia w telewizji Sądeczanin

2706 Burmitrz Miasta Gościem Dnia w telewizji Sądeczanin

We wtorek (25 czerwca) Gościem Dnia w telewizji Sądeczanin był Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Głównym tematem rozmowy jest ranking Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w którym Miasto Limanowa zdobyło pierwszą nagrodę.

ABSOLUTORIUM I WOTUM ZAUFANIA DLA BURMISTRZA MIASTA LIMANOWA

2606 ABSOLUTORIUM I WOTUM ZAUFANIA DLA BURMISTRZA MIASTA LIMANOWA

Dzisiaj tj. 26 czerwca br. podczas XI sesji Rady Miasta Limanowa burmistrz miasta Limanowa Władysław Bieda otrzymał wotum zaufania, a także absolutorium z wykonania budżetu miasta Limanowa 2018. Została przeprowadzona także debata podsumowująca ubiegły rok.

Zaproszenie na Sesję Rady Miasta Limanowa

2106 Zaproszenie na Sesję Rady Miasta Limanowa

Zapraszam na XI Sesję Rady Miasta Limanowa. Sesja odbędzie się w sali narad Urzędu Miasta Limanowa w dniu 26 czerwca 2019 r., o godzinie 10.00.

AWANS LIMANOWEJ W RANKINGU „NAJZAMOŻNIEJSZE SAMORZĄDY 2018”

1906 AWANS LIMANOWEJ W RANKINGU „NAJZAMOŻNIEJSZE SAMORZĄDY 2018”

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy Miasto Limanowa zajęło VIII miejsce w rankingu „Najzamożniejsze samorządy 2018” w kategorii miast powiatowych. Ranking przygotowany przez zespół prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, ukaże się oficjalnie w 14 numerze dwutygodnika WSPÓLNOTA w dniu 13 lipca 2019 r. Jest to bardzo duży awans Limanowej, gdyż w roku ubiegłym tego samego rankingu Limanowa zajmowała 41 pozycję.

archiwum wiadomości