ZAPROSZENIE NA SESJĘ RADY MIASTA LIMANOWA

2102 ZAPROSZENIE NA SESJĘ RADY MIASTA LIMANOWA

Zapraszam na XXIII Sesję Rady Miasta Limanowa. Sesja odbędzie się w sali narad Urzędu Miasta Limanowa w dniu 28 lutego 2020 r. o godzinie 10.00.

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

2102 OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca br. (niedziela) obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji w Limanowej zorganizowane zostaną uroczystości patriotyczne, których celem będzie złożenie hołdu żołnierzom niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia.

ŚWIĘTO PATRONA MIASTA I DZIEŃ ZAKOCHANYCH

1302 ŚWIĘTO PATRONA MIASTA I DZIEŃ ZAKOCHANYCH

14 lutego w Limanowej obchodzone jest podwójne święto. Jest to nie tylko „święto” zakochanych, ale również święto patrona miasta świętego Walentego. Zanim do Polski dotarł zwyczaj świętowania walentynek w amerykańskiej wersji popkulturowej (około 1996 roku), to właśnie w południowo-wschodniej Polsce m.in. w Limanowej żarliwie się modlono do św. Walentego.

KALENDARZ IMPREZ MIEJSKICH NA 2020 ROK

2801 KALENDARZ IMPREZ MIEJSKICH NA 2020 ROK

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych, turystycznych i sportowych, które będą miały miejsce na terenie miasta Limanowa w bieżącym roku.

Zmarł JÓZEF LEŚNIAK - zasłużony dla Miasta Limanowa

2701 Zmarł JÓZEF LEŚNIAK - zasłużony dla Miasta Limanowa

Józef Leśniak - kombatant, Porucznik Armii Krajowej, długoletni pracownik Politechniki Wrocławskiej, Starszy Asystent Naukowo-Inżynieryjno-Techniczny.

ZAPROSZENIE NA SESJĘ RADY MIASTA LIMANOWA

2401 ZAPROSZENIE NA SESJĘ RADY MIASTA LIMANOWA

Zapraszam na XXII Sesję Rady Miasta Limanowa. Sesja odbędzie się w sali narad Urzędu Miasta Limanowa w dniu 31 stycznia 2020 r. o godzinie 10.00.

FERIE ZIMOWE 2020

2201 FERIE ZIMOWE 2020

Podczas ferii zimowych w Limanowej organizowany jest szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym programem i uczestnictwa.

Kalendarz promocyjny Miasta Limanowa

0901 Kalendarz promocyjny Miasta Limanowa

Miasto wydało ścienny kalendarz promocyjny prezentujący najpiękniejsze ujęcia Limanowej w czterech porach roku.

KONCERT NOWOROCZNY PRZY PEŁNEJ SALI!

0801 KONCERT NOWOROCZNY PRZY PEŁNEJ SALI!

4 stycznia br. w Limanowej odbyła się Noworoczna Gala Koncertowa, dedykowana przez Burmistrza - mieszkańcom miasta. Miejscem spotkania oraz wystawienia sztuki operowej była Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 3 przy ulicy Jordana 3 w Limanowej, która nie ustępowała scenerii koncertowych sal widowiskowych.

VI ORSZAK TRZECH KRÓLI

0701 VI ORSZAK TRZECH KRÓLI

Tradycyjnie, jak co roku, Trzej Królowie przybyli do Limanowej, aby poprowadzić orszak ulicami miasta. Za mędrcami ze Wschodu, od ulicy Matki Boskiej Bolesnej do rynku podążali licznie zgromadzeni mieszkańcy Limanowej.

archiwum wiadomości