Aktualności

JUŻ W NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI NA JABŁOŃCU

1705 JUŻ W NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI NA JABŁOŃCU

Zapraszamy do udziału w niedzielnych uroczystościach na wzgórzu Jabłoniec – cmentarzu z czasów I wojny światowej. Spotkajmy się na wzgórzu Jabłoniec - w miejscu ostatniego boju słynnej Bitwy pod Limanową stoczonej w dniach 8-12 grudnia 1914 roku i oddajmy cześć rodakom, których mogiły rozsiane na różnych frontach I wojny świtowej znaczą szlak ku odrodzonej Rzeczypospolitej.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W ZWIĄZKU Z REKONSTRUKCJĄ BITWY LIMANOWSKIEJ

1605 ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W ZWIĄZKU Z REKONSTRUKCJĄ BITWY LIMANOWSKIEJ

W związku z odbywającą się rekonstrukcją historyczną Bitwa Limanowska 1914 na wzgórzu Jabłoniec, na polach obok cmentarza wojskowego nr 368, w dniu 19 maja 2019 r. ruch pojazdów w ciągu ulic: Jabłoneckiej (od skrzyżowania z ulicą Wiejską) i Walecznych (od skrzyżowania z DK 28), oraz na ulicy dojazdowej do Cmentarza Jabłonieckiego od strony Raszówek, w godz. 9.00 do 13.30 zostanie całkowicie wstrzymany.

DOFINANSOWANIE NA RENOWACJE KAPLICZKI

1005 DOFINANSOWANIE NA RENOWACJE KAPLICZKI

Miasto Limanowa uzyskało dofinansowanie w wysokości 4 000 zł z budżetu województwa na renowacje kapliczki z figurą Matki Bożej Siedmiu Boleści w Limanowej-Sowlinach. Wręczenie symbolicznych czeków odbyło się wczoraj (tj. 09.05.2019) w ratuszu Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.

REKONSTRUKCJA HISTORYCZNEJ AKCJI GAŚNICZEJ ORAZ ZAWODY STRAŻACKIE

1005 REKONSTRUKCJA HISTORYCZNEJ AKCJI GAŚNICZEJ ORAZ ZAWODY STRAŻACKIE

W dniu 5 maja odbyła się na limanowskim rynku rekonstrukcja historycznej akcji gaśniczej, realizowana przez Miasto Limanowa w partnerstwie z Miastem Dolny Kubin ze Słowacji. W godzinach popołudniowych odbyły się zawody strażackie w których udział wzięli strażacy, dzieci, młodzież i dorośli z obu miast.

LIMANOWIANIE UCZCILI 228. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

0605 LIMANOWIANIE UCZCILI 228. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Przypadająca w tym roku 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja przywodzi pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa. W ten dzień władze miasta, wraz z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami, zgromadzili się na płycie limanowskiego rynku, by złożyć hołd twórcom Konstytucji 3 Maja, testamentu Rzeczypospolitej Obojga Narodów, zbudowanej wokół praw i swobód obywatelskich, tolerancji, wolności wyznania i pokoju.

KULINARNE BOGACTWO POGRANICZA NA LIMANOWSKIM RYNKU

0605 KULINARNE BOGACTWO POGRANICZA NA LIMANOWSKIM RYNKU

3 maja br. odbyła się promocja kulinarnych tradycji polsko-słowackiego pogranicza, miała ona miejsce tuż po obchodach patriotycznych, na limanowskim rynku, w ramach realizowanego przez Urząd Miasta Limanowa mikroprojektu pn. POZNAĆ PRZESZŁOŚĆ I ZADBAĆ O JEJ PRZYSZŁOŚĆ – kulinarne tradycje Limanowej i Dolnego Kubina ważnym elementem krajobrazu kultury pogranicza polsko-słowackiego.

SZULANCE, BRYNDZOWNIK, STRAPACZKI I INNE PRZEPISY…

3004 SZULANCE, BRYNDZOWNIK, STRAPACZKI I INNE PRZEPISY…

Książka kucharska KULINARNE TRADYCJE LIMANOWEJ I DOLNEGO KUBINA jest owocem polsko-słowackich warsztatów kulinarnych OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA, zorganizowanych i przeprowadzonych w ramach mikroprojektu „POZNAĆ PRZESZŁOŚĆ I ZADBAĆ O JEJ PRZYSZŁOŚĆ - kulinarne tradycje Limanowej i Dolnego Kubina ważnym elementem krajobrazu kultury pogranicza polsko-słowackiego”.

ROZDAMY KSIĄŻKI KUCHARSKIE I GADŻETY!

2904 ROZDAMY KSIĄŻKI KUCHARSKIE I GADŻETY!

Bogato ilustrowane książki kucharskie, łyżki drewniane, podkładki korkowe, torby lniane, wszystkie te akcesoria będzie można otrzymać nieodpłatnie podczas promocji mikroprojektu kulinarnego „POZNAĆ PRZESZŁOŚĆ I ZADBAĆ O JEJ PRZYSZŁOŚĆ – kulinarne tradycje Limanowej i Dolnego Kubina ważnym elementem krajobrazu kultury pogranicza polsko-słowackiego”, na limanowskim rynku w dniu 3 maja br.

ZAPROSZENIE NA PROMOCJĘ MIKROPROJEKTU STRAŻACKIEGO

2904 ZAPROSZENIE NA PROMOCJĘ MIKROPROJEKTU STRAŻACKIEGO

W dniu 5 maja o godzinie 11:30 na limanowskim rynku odbędzie się pokaz – rekonstrukcja historycznej akcji gaśniczej a o godzinie 17:00 na stadionie LKS Płomień zawody strażackie z udziałem dorosłych i dzieci.

archiwum wiadomości

GALERIA