LIMANOWSKIE OBCHODY 100. ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ

1208 LIMANOWSKIE OBCHODY 100. ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ

W najbliższą sobotę 15 sierpnia br. Limanowa upamiętni 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, wmurowaniem historycznej tablicy upamiętniającej CUD NAD WISŁĄ 1920 roku. Rocznicowe obchody będą cennym świadectwem pielęgnowania pamięci o heroiźmie bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

REORGANIZACJA ZBIOROWEGO ŻYWIENIA DZIECI I MŁODZIEŻY

1008 REORGANIZACJA ZBIOROWEGO ŻYWIENIA DZIECI I MŁODZIEŻY

W związku z reorganizacją zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży w miejskich placówkach oświatowych uprzejmie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące odpłatności za obiady dla uczniów, kadry pedagogicznej oraz pracowników tych placówek można znaleźć na stronie internetowej Limanowskiego Domu Kultury pod adresem: https://www.ldk.limanowa.pl/191/kuchnie.

LIMANOWA NA 48 MIEJSCU W RANKINGU ZAMOŻNOŚCI POLSKICH SAMORZĄDÓW

0508 LIMANOWA NA 48 MIEJSCU W RANKINGU ZAMOŻNOŚCI POLSKICH SAMORZĄDÓW

Magazyn „Wspólnota” opublikował najnowszy ranking zamożności polskich samorządów. W tegorocznym zestawieniu nasze miasto zajęło 48 pozycję na 267, w kategorii miast powiatowych. Za rok 2019 Limanowa osiągnęła poziom zamożności na osobę w wysokości 3703,25 zł i w swojej kategorii wyprzedziło pozostałe małopolskie miasta powiatowe, najbliżej znalazła się Bochnia (miejsce 50), Sucha Beskidzka (miejsce 55), Wieliczka (miejsce 59), zaś Nowy Targ zajął 70 pozycję. Przed Limanowa uplasowało się z małopolskich miast powiatowych Zakopane (miejsce 5) i Oświęcim (miejsce 16).

ZEBRANIE OSIEDLA SŁONECZNE

3107 ZEBRANIE OSIEDLA SŁONECZNE

Zarząd Osiedla SŁONECZNE, zaprasza mieszkańców na ogólne zebranie w dniu 6 sierpnia 2020 r. o godz. 17 00 w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 przy ul.M.Konopnickiej.

WIZYTA PANI KONSUL W LIMANOWEJ

2807 WIZYTA PANI KONSUL W LIMANOWEJ

27 lipca w Limanowej gościła Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Republiki Węgierskiej w Krakowie. Na stanowisko Pani Konsul została powołana 14 marca 2014 r. Od tego momentu wielokrotnie gościła w naszym mieście, wspierając inicjatywy związane z rozwijaniem relacji Polsko-Węgierskich na naszym terenie.

POROZUMIENIE Z GDDKiA W SPRAWIE BUDOWY RONDA

2307 POROZUMIENIE Z GDDKiA W SPRAWIE BUDOWY RONDA

W dniu 22 lipca Miasto Limanowa podpisało Porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na przekazanie ograniczonego zarządzania drogą krajową nr 28 w Limanowej w związku z realizacją zadania polegającego na wykonaniu przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z ulicami : Kopernika i Kolejowej.

HARMONOGRAM ZEBRAŃ OSIEDLOWYCH

1707 HARMONOGRAM ZEBRAŃ OSIEDLOWYCH

W lipcu rozpoczynają się zebrania osiedlowe władz miasta z mieszkańcami osiedli. Podczas spotkań Przewodniczący Zarządów Osiedli przedstawią sprawozdanie z realizacji zadań ze środków osiedlowych za rok 2020.

JAK GŁOSOWAŁA LIMANOWA W II TURZE WYBORÓW PREZYDENCKICH

1307 JAK GŁOSOWAŁA LIMANOWA W II TURZE WYBORÓW PREZYDENCKICH

Podsumowano wyniki wyborcze z 15 obwodów, II tury wyborów prezydenckich w Limanowej. Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich w Limanowej, była wyższa niż w I turze o ponad 2 % 🇵🇱 Na Andrzeja Dudę oddano 5 548 głosów (68,01%), a na Rafała Trzaskowskiego 2 610 głosów (31,99%).

ADAPTACJA BUZODROMU i MONTAŻ WINDY

0307 ADAPTACJA BUZODROMU i MONTAŻ WINDY

Trwa rewitalizacja rynku. W ramach prac zaplanowano adaptację buzodromu i montaż windy.

ZEBRANIE OSIEDLA ŁOSOSIŃSKIEGO

1007 ZEBRANIE OSIEDLA ŁOSOSIŃSKIEGO

Zarząd Osiedla Łososińskiego zaprasza mieszkańców na ogólne zebranie w dniu 20 lipca 2020 r. o godz. 17 00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Łososińskiej.

archiwum wiadomości