Zaproszenie na Sesję Rady Miasta Limanowa

2203 Zaproszenie na Sesję Rady Miasta Limanowa

Zapraszam na VI Sesję Rady Miasta Limanowa. Sesja odbędzie się w sali narad Urzędu Miasta Limanowa w dniu 29 marca 2019 r. o godzinie 10.00.

Przedłużenie naboru do programu „Mieszkać w LimaNowej”

2103 Przedłużenie naboru do programu „Mieszkać w LimaNowej”

W związku z licznymi prośbami o przedłużenie terminu składania ofert do programu „Mieszkać w LimaNowej” (z uwagi na konieczność skompletowania wymaganych dokumentów), Burmistrz Miasta Limanowa informuje, że przedłuża czas składania ofert o 14 dni, czyli do 04.04.2019 r.

XXXII KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

1503 XXXII KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Już po raz XXXII organizowany jest w Limanowej Konkurs Palm Wielkanocnych. Celem konkursu jest popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, kultywowanie tradycji wykonywania limanowskich palm plecionych z wikliny i zdobionych zgodnie z miejscowym zwyczajem.

Odtwarzamy tradycje pożarnicze

1303 Odtwarzamy tradycje pożarnicze

Miasto Limanowa realizuje wraz z Dolnym Kubinem ze Słowacji mikroprojekt pn. „Ochrona tradycji i technik pożarniczych z przełomu wieków na obszarze pogranicza Polsko - Słowackiego” z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Dzień Kobiet 2019

1103 Dzień Kobiet 2019

W niedzielne popołudnie, 10 marca br., w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 odbyło się wyjątkowe przedstawienie dedykowane przez Burmistrza Miasta Limanowa kobietom z okazji ich święta.

Wpływają oferty na zakup mieszkań!

0703 Wpływają oferty na zakup mieszkań!

W związku z uruchomionym programem „Mieszkać w LimaNowej”, oprócz składanych wniosków o uczestnictwo, pojawia się wiele pytań, na które Urząd Miasta Limanowa niezwłocznie udziela odpowiedzi. Poniżej publikujemy niektóre z nich:

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

0403 Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca odbyły się powiatowo-miejskie uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – jest to polskie święto państwowe poświęcone pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Ruszają zebrania osiedlowe - harmonogram

0403 Ruszają zebrania osiedlowe - harmonogram

7 marca br. rozpoczynają się zebrania osiedlowe wyborcze władz miasta z mieszkańcami osiedli. Przedmiotem spotkań są wybory do zarządów osiedli, założenia programowe, plany inwestycyjne, finansowe oraz społeczno-gospodarcze Limanowej na 2019 rok.

Trwa nabór do programu „Mieszkać w LimaNowej”

2802 Trwa nabór do programu „Mieszkać w LimaNowej”

Program ten kierujemy szczególnie do ludzi młodych, którzy zakładając rodziny podejmują duży wysiłek aby znaleźć swoje miejsce do dobrego życia. Własne mieszkanie daje poczucie stabilności i pozwala na budowanie swojej przyszłości.

„Mieszkać w LimaNowej” -  podpisanie umowy na realizację programu

2202 „Mieszkać w LimaNowej” - podpisanie umowy na realizację programu

Dnia 21 lutego 2019 r. zawarta została umowa wykonawcza pomiędzy Miastem Limanowa reprezentowanym przez Burmistrza Władysława Biedę, a Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej spółka z o.o. reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Henryka Kaperę.

archiwum wiadomości