WYPEŁNIJ ANKIETĘ

2501 WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej opinii o miejscu, w którym żyjemy: usługach publicznych i potrzebach mieszkańców gmin leżących na obszarze Partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego. Celem Partnerstwa jest ożywienie gospodarcze i wspólna realizacja przedsięwzięć.

ZAPROSZENIE na XXXVI SESJĘ RADY MIASTA LIMANOWA

2201 ZAPROSZENIE na XXXVI SESJĘ RADY MIASTA LIMANOWA

Zapraszam na XXXVI Sesję Rady Miasta Limanowa. Sesja odbędzie się w sali narad Urzędu Miasta Limanowa w dniu 29 stycznia 2021 r. o godzinie 10 00.

PARTNERSTWO MIAST I GMIN POWIATU LIMANOWSKIEGO

2101 PARTNERSTWO MIAST I GMIN POWIATU LIMANOWSKIEGO

Miasta i gminy Powiatu Limanowskiego w ramach projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej – Departament Strategii, zawiązało „Partnerstwo Miast i Gmin Powiatu Limanowskiego na rzecz ożywienia gospodarczego i wspólnej realizacji przedsięwzięć”. Członkowskie gminy przygotowują obecnie wspólną strategię rozwoju obszaru Partnerstwa i będą się wspólnie starać o środki pomocowe, w tym unijne, na realizację zadań, które w największym stopniu poprawią sytuację mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

POSZUKIWANY PRACOWNIK NA STANOWISKO GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO d/s INSTYTUCJI KULTURY

1901 POSZUKIWANY PRACOWNIK NA STANOWISKO GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO d/s INSTYTUCJI KULTURY

Urząd Miasta Limanowa poszukuje pracownika na stanowisko głównego księgowego do spraw instytucji kultury tj. (Limanowskiego Domu Kultury, Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej). Zatrudnienie od 1 lutego br.

SZCZEPIMY SIĘ!

1801 SZCZEPIMY SIĘ!

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. 22 stycznia zarejestrować się będą mogły również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla tych grup rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Rejestracja na szczepienie jest szybko i prosta, a także możliwa na kilka sposobów – za pomocą infolinii 989, przez Internet oraz bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień. Stopniowo szczepionki będą udostępniane kolejnym grupom wiekowym.

POMAGAMY W DOWOZIE NA SZCZEPIENIA

1501 POMAGAMY W DOWOZIE NA SZCZEPIENIA

Urząd Miasta Limanowa informuje, że osoby, które zdecydowały się zaszczepić i dokonały rejestracji w placówce Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), a które jednocześnie są osobami niepełnosprawnymi i mającymi trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, proszone są o kontakt telefoniczny z tutejszym urzędem pod numerem: 18 3372-054 wew. 161 lub 162 celem zorganizowania dla nich transportu.

ZMIANY W GOSPODARCE ODPADAMI

0801 ZMIANY W GOSPODARCE ODPADAMI

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Limanowa nr XXXI.201.20 z dnia 25 września 2020 roku w sprawie upoważnienia Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. Z o.o. w Limanowej do załatwiania indywidualnych spraw z zakresu administracji publicznej , od 7 stycznia 2021 r MZGKiM Sp z o.o rozpoczyna obsługę mieszkańców w sprawach z zakresu administracji publicznej , związanych z gospodarką odpadami komunalnymi , które do tej pory były realizowana przez Urząd Miasta Limanowa .

100. URODZINY ROZALII MAMAK

0401 100. URODZINY ROZALII MAMAK

100 lat życia ukończyła mieszkanka Limanowej Rozalia Mamak. Na ręce córki Stanisławy i wnuczki Małgorzaty, władze miasta złożyły Jubilatce życzenia.

STATYSTYCZNE PODSUMOWANIE 2020 ROKU

3112 STATYSTYCZNE PODSUMOWANIE 2020 ROKU

Za nami rok 2020. W związku z tym pora na statystyczne podsumowanie minionych dwunastu miesięcy pod kątem tego co działo się w limanowskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Ilu mieszkańców nam przybyło? Ile zamieszkuje Limanową mężczyzn, a ile kobiet? Ilu ślubów udzielono? Jakie imiona najczęściej nadawano noworodkom?

PLENEROWE POWITANIE NOWEGO ROKU

3012 PLENEROWE POWITANIE NOWEGO ROKU

Plenerowe powitanie Nowego Roku w Limanowej, odbędzie na Miejskiej Górze u stóp jubileuszowego krzyża. Punktualnie o północy 31 grudnia, powitamy Nowy2021 Rok pokazem sztucznych ogni. Pokaz zostanie wykonany tak jak rok temu z Miejskiej Góry - przeprowadzi go firma Kometa z Niepołomic. Pokaz sztucznych ogni przygotowany przez miasto, z pewnością dostarczy oglądającym wielu niezapomnianych wrażeń. Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec starego i początek Nowego Roku był dla nas wszystkich miły i bezpieczny.

archiwum wiadomości