REWITALIZACJA PARKU

1309 REWITALIZACJA PARKU

Zagospodarowanie terenu przy potoku Jabłonieckim to część projektu pn.: „Rewitalizacja Miasta Limanowa poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej na cele społeczne ”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego kwotą 13 745 000 zł.

MIASTO KUPUJE 5 ELEKTROBUSÓW

1209 MIASTO KUPUJE 5 ELEKTROBUSÓW

Miasto konsekwentnie realizuje projekt unijny pn.: ”Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2010. Pierwszym etapem było wybudowanie węzła przesiadkowego, kolejnym jest zakup 5 ekologicznych autobusów. Zwieńczeniem projektu będzie wybudowanie dworca autobusowego i wyposażenie wiat przystankowych w elektroniczny system powiadamiania pasażerów.

TERMINY WYWOZU ODPADÓW

1209 TERMINY WYWOZU ODPADÓW

Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z terminami wywozu odpadów komunalnych do końca 2019 r.

BUDOWA BLOKU MIESZKALNEGO PRZY UL. FABRYCZNEJ

1109 BUDOWA BLOKU MIESZKALNEGO PRZY UL. FABRYCZNEJ

Kończy się trzeci nabór wniosków do programu "Mieszkać w LimaNowej". Zostały już ostatnie mieszkania do kupna w budowanym bloku wielorodzinnym przy ul. Fabrycznej.

Pożegnanie Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej

0409 Pożegnanie Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej

Podczas XIII Sesji Rady Miasta Limanowa uroczyście pożegnano wieloletnią Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 1, odchodzącą na emeryturę, Panią Irenę Kurczab.

BESKIDZKIE RYTMY I SMAKI

2608 BESKIDZKIE RYTMY I SMAKI

W niedzielne popołudnie, 25 sierpnia w Parku Miejskim odbył się VII Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, zorganizowany w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Impreza połączona była z Powiatowym Przeglądem Kół Gospodyń Wiejskich.

ZAPROSZENIE NA SESJĘ RADY MIASTA LIMANOWA

2308 ZAPROSZENIE NA SESJĘ RADY MIASTA LIMANOWA

Zapraszam na XIII Sesję Rady Miasta Limanowa. Sesja odbędzie się w sali narad Urzędu Miasta Limanowa w dniu 30 sierpnia 2019 r. o godzinie 10.00.

WĘGIERSCY PIELGRZYMI UCZCILI PAMIĘĆ POLEGŁYCH NA JABŁOŃCU

0708 WĘGIERSCY PIELGRZYMI UCZCILI PAMIĘĆ POLEGŁYCH NA JABŁOŃCU

Dzisiaj (tj. 07.08.2019 r.) w godzinach przedpołudniowych kilkudziesięcioosobowa piesza pielgrzymka węgierska przybyła na Cmentarz Jabłoniecki aby uczcić pamięć żołnierzy poległych podczas jednej z najważniejszych bitew I wojny światowej w 1914 roku, kiedy wojska polskie i austro-węgierskie zatrzymały siły rosyjskie.

LEPSZA ORGANIZACJA RUCHU PO REWITALIZACJI RYNKU

0508 LEPSZA ORGANIZACJA RUCHU PO REWITALIZACJI RYNKU

Wraz z rewitalizacją rynku zmianie ulegnie organizacja ruchu, wypracowane rozwiązania są wynikiem dogłębnych analiz, które docelowo, nie tylko pozytywnie wpłyną na przepustowość, ale przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

FESTIWAL MUZYKI I SMAKÓW

0208 FESTIWAL MUZYKI I SMAKÓW

Zapraszamy mieszkańców i gości przebywających w Limanowej, na wspaniały regionalny festiwal muzyki i smaków, jaki odbędzie się 25 sierpnia (niedziela) w Parku Miejskim. Festiwal łączy ze sobą dwa wydarzenia – akcję w ramach odkrywania Beskidu Wyspowego „Beskidzkie rytmy i smaki”, organizowaną przez miasto Limanowa i Forum Gmin Beskidu Wyspowego oraz XIX Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego.

archiwum wiadomości