Kultura i Promocja

NOWE NAGŁOŚNIENIE W LDK

1511 NOWE NAGŁOŚNIENIE W LDK

Zakończyły się prace związane z dostawą i montażem wysokiej klasy zestawu nagłośnieniowego do odnowionej i rozbudowanej sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury. Realizacja wszystkich prac możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dotacji celowej przekazanej przez Burmistrza oraz Radę Miasta Limanowa.

46. FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY

0811 46. FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY "LIMANOWSKA SŁAZA" ON-LINE!

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, 46. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" uległ zmianie formuły. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się on-line. W dniach od 16 października do 16 listopada artyści będą nadsyłać do organizatorów nagrania swoich występów w kategorii: muzyka, grupa śpiewacza, gawędziarz, śpiewak, instrumentalista, mistrz i uczeń, które następnie zostaną poddane ocenie Komisji Konsultantów. Ogłoszenie wyników nastąpi 29 listopada.

MAGDALENA MÓL - REPREZENTOWAĆ BĘDZIE MAŁOPOLSKĘ W KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ

2909 MAGDALENA MÓL - REPREZENTOWAĆ BĘDZIE MAŁOPOLSKĘ W KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ

Z radością informujemy o kolejnym wielkim sukcesie Magdaleny Mól, wokalistki obchodzącego JUBILEUSZ 50-leciA działalności, zespołu muzycznego “Consonans”, działającego przy Zespole Szkół Nr 1.

ZŁOTY JUBILEUSZ CONSONANSU

2809 ZŁOTY JUBILEUSZ CONSONANSU

17 września zespół wokalno-instrumentalny ,,Consonans’’, działający od 1970 r. przy Zespole Szkół nr 1, obchodził 50-lecie swojego istnienia. Jego założycielem był prof. Ludwik Mordarski Honorowy Obywatel Miasta Limanowa. Z tej okazji Rada Miasta przyznała Zespołowi "Consonans" tytuł i medal "Za zasługi dla Miasta Limanowa".

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

2809 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dnia 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, popularnej autorki książek dla dzieci i młodzieży.

ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ

2309 ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wraz z Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A Pawłem Nowakiem, Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o. Damianem Koniecznym, Dyrektorem Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Janem Godlewskim przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! III edycja. #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!”

ZBLIŻA SIĘ 46. FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY

1809 ZBLIŻA SIĘ 46. FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY "LIMANOWSKA SŁAZA"

Małymi krokami zbliża się 46. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska słaza". Po raz czwarty festiwal zgłoszony został do programu Kultura ludowa i tradycyjna, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uzyskał dotację w wysokości 30 000,00 zł.

W OGRODACH KLIO_ CIAŁO I ARCHEOLOGIA

1409 W OGRODACH KLIO_ CIAŁO I ARCHEOLOGIA

18 września 2020 (piątek) o godz. 18.00 Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na trzy krótkie formy wykładowe z dziedziny historii sztuki, historii i archeologii (kanonu nauk humanistycznych), w ramach z cyklu „W Ogrodach Klio”. Ze względu na stan epidemii spotkanie z Muzą będzie miało formę plenerową – prelekcje zostaną przeprowadzone w ogrodzie muzealnym (za budynkiem Muzeum).

NARODOWE CZYTANIE

0109 NARODOWE CZYTANIE

Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania.

WAKACYJNE WARSZTATY KALIGRAFICZNE

0109 WAKACYJNE WARSZTATY KALIGRAFICZNE

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zakończyło cykl czterech wakacyjnych spotkań kaligraficzno-iluminatorskich, z XVI-wiecznym iluminowanym modlitewnikiem w tle.

archiwum wiadomości