Kultura i Promocja

Odbył się X Spacer Historyczny po Limanowej.

1107 Odbył się X Spacer Historyczny po Limanowej.

W minioną sobotę 6 lipca odbył się X Spacer Historyczny po Limanowej pod tytułem: „Architektura i dzieje cmentarza wojennego na Jabłońcu”. Kolejną edycję wydarzenia poprowadził Karol Wojtas a uczestnicy jak zwykle nie zawiedli i przybyli na nekropolię na Jabłońcu w liczbie ponad trzydziestu osób.

Drugie życie przedmiotów według Edwarda Dudy – relacja z wernisażu

0807 Drugie życie przedmiotów według Edwarda Dudy – relacja z wernisażu

Piątkowy wernisaż „Święto lasu czyli sztuka według natury” w limanowskim muzeum przerodził się w spontaniczną akcję artystyczną wypełnioną nastrojowymi utworami zaprezentowanymi przez Grupę Teatralną Adalex z Krakowa. A wszystko to rozgrywało się na tle nietypowych prac Edwarda Dudy, przenosząc widzów do wielobarwnego lasu fantazji.

Koncert CANTICUM IUBILAEUM we Lwowie

0507 Koncert CANTICUM IUBILAEUM we Lwowie

W dniach 12-14 lipca br. Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej będzie przebywał we Lwowie. Chórzyści zwiedzą miasto, a także złożą kwiaty i wystąpią na cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich. Głównym punktem pobytu chóru z Limanowej we Lwowie, będzie udział w niedzielę14 lipca 2019 r. o godz. 11:30 w uroczystej mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP. Po zakończonej liturgii chór wykona koncert pt Tobie Maryjo Śliczna Gwiazdo Lwowa.

Familijna Sobota Czytelnicza 2019

0307 Familijna Sobota Czytelnicza 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej po raz kolejny z myślą o dzieciach i dorosłych zorganizowała na rozpoczęcie wakacji Familijną Sobotę Czytelniczą. W programie znalazły się spotkania: z Natalią Usenko – autorką książek dla dzieci oraz z Lucyną Olejniczak – autorką serii „Kobiet z ulicy Grodzkiej”.

Born in the PRL – Powrót ,,Szarej

0107 Born in the PRL – Powrót ,,Szarej" Rzeczywistości

21 lipca 2019 r. (niedziela) Burmistrz Miasta Limanowa i Dyrektor Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej zapraszają na V edycję Jarmarku Historycznego św. Marii Magdaleny, który odbędzie się w Parku Miejskim w Limanowej.

Święto lasu w limanowskim muzeum

0107 Święto lasu w limanowskim muzeum

O czym mówią drzewa w głębinach lasów, co się kryje w szeptach szumiących koron? Może uda się odkryć rąbek tajemnicy dzięki niecodziennej wystawie prac Edwarda Dudy pod jakże pobudzającym wyobraźnie tytułem „Święto lasu czyli sztuka według natury” już 5 lipca 2019 r. o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej.

DNI LIMANOWEJ CORAZ BLIŻEJ

0107 DNI LIMANOWEJ CORAZ BLIŻEJ

Od Dni Limanowej 2019 dzieli nas tylko kilka dni. W dniach 13 do 14 lipca, na placu przed Limanowskim Domem Kultury na uczestników wydarzenia czekać będą koncerty gwiazd, wesołe miasteczko, stoiska, gastronomia, atrakcje dla najmłodszych i przede wszystkim dużo dobrej zabawy.

Odbył się IX Spacer Historyczny po Limanowej.

0107 Odbył się IX Spacer Historyczny po Limanowej.

W niedzielę 23 czerwca odbył się IX Spacer Historyczny po Limanowej pod tytułem: „Limanowa miasto u zbiegu trzech potoków – korzyści i zagrożenia.” Kolejną edycję spaceru poprowadził Karol Wojtas a uczestnicy jak zwykle nie zawiedli i przybyli na wydarzenie mimo upalnej pogody w liczbie ponad trzydziestu kilku osób.

„Pejzaże z serca” – wernisaż wystawy

2506 „Pejzaże z serca” – wernisaż wystawy

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Pejzaże z serca”, który odbędzie się w czwartek 27 czerwca o godzinie 17:00.

Familijna Sobota Czytelnicza

2506 Familijna Sobota Czytelnicza

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na rozpoczynającą wakacje Familijną Sobotę Czytelniczą.

archiwum wiadomości