Kultura i Promocja

Konkurs plastyczno – recytatorski

2102 Konkurs plastyczno – recytatorski

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej przypomina, że upływa termin składania zgłoszeń do powiatowego konkursu „LIMANOWSKI KALEJDOSKOP SŁOWA I OBRAZU” - I edycja.

Z Limanowej do Wersalu

2002 Z Limanowej do Wersalu

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej serdecznie zaprasza na wykład Jacka Szumańskiego pt. "Teofil Szymański - życie i działalność", który odbędzie się w piątek 22.02.2019 o godz. 17.00 w Dworze Marsów.

Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych

2002 Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych

W najbliższym czasie w całym kraju obchodzone będzie Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Polskie Święto Państwowe - obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone jest pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

„Marzenia nie liczą lat”

2002 „Marzenia nie liczą lat”

Nieprzeciętne spotkanie autorskie z panią Jadwigą Marzec promujące książkę pt. „Marzenia nie liczą lat: historia prawdziwa sądeckiej malarki Grażyny Kulig” miało miejsce w wyjątkowy dzień – 14 lutego.

Spotkanie autorskie z Panią Jadwigą Marzec

1302 Spotkanie autorskie z Panią Jadwigą Marzec

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Jadwigą Marzec promujące książkę pt. „Marzenia nie liczą lat: historia prawdziwa sądeckiej malarki Grażyny Kulig”. Biografia w szczery sposób ukazuje losy bohaterki – niezwykłej kobiety, w których radosne chwile przeplatają się z tragicznymi wydarzeniami.

Spotkanie autorskie z cyklu „Limanowianie znani i nieznani” z prof. dr hab. Michałem Śliwą

1302 Spotkanie autorskie z cyklu „Limanowianie znani i nieznani” z prof. dr hab. Michałem Śliwą

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi serdecznie zaprasza w dniu 15 lutego (piątek) 2019 r. o godz. 16:00 do Biblioteki Publicznej w Starej Wsi na spotkanie autorskie z cyklu „Limanowianie znani i nieznani” z prof. dr hab. Michałem Śliwą.

Z życia Środowiskowego Domu Samopomocy

0802 Z życia Środowiskowego Domu Samopomocy

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Limanowej wiele się dzieje. Zachęcamy do zapoznania się z minionymi wydarzeniami.

Tak minęły ferie w limanowskiej bibliotece

3101 Tak minęły ferie w limanowskiej bibliotece

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej przygotowała na czas ferii zimowych zajęcia i warsztaty, które prowadzone były w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat, 9-14 lat.

„Piękno Dalekiego Wschodu” w Miejskiej Galerii Sztuki

3001 „Piękno Dalekiego Wschodu” w Miejskiej Galerii Sztuki

Rysunki trzech nastoletnich uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi zawisły na ścianach Miejskiej Galerii Sztuki tworząc wystawę pt. „Piękno Dalekiego Wschodu”. Wernisaż otwierający wystawę odbył się w piątek 25 stycznia.

Radosne kolędowanie CANTICUM IUBILAEUM

2901 Radosne kolędowanie CANTICUM IUBILAEUM

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika koncertował na zaproszenie w Bazylice Mariackiej w Krakowie oraz Bazylice Matki Boskiej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

archiwum wiadomości