Kultura i Promocja

ZAPRASZAMY NA REKONSTRUKCJĘ HISTORYCZNĄ

3004 ZAPRASZAMY NA REKONSTRUKCJĘ HISTORYCZNĄ

Burmistrz Miasta Limanowa, Dyrektor Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oraz Dyrektor Muzeum w Kieżmarku serdecznie zapraszają 19 maja 2019 r. (niedziela) na inscenizację historyczną „Bitwa limanowska 1914 – oczami Polaków i Słowaków”, która odbędzie się na specjalnie przygotowanym polu bitwy (pola obok Cmentarza Wojskowego nr 368 na Jabłońcu) wyposażonym w okopy, transzeje oraz zabudowania, gdzie zetrze się kilkudziesięciu rekonstruktorów z Polski, Słowacji i Węgier.

JUŻ W NIEDZIELĘ! 19 maja 2019 r.

1705 JUŻ W NIEDZIELĘ! 19 maja 2019 r.

Przed nami kolejny majowy weekend, więc może dla odmiany warto w swoje plany wpisać udział w niedzielnej rekonstrukcji historycznej bitwy limanowskiej na wzgórzu Jabłoniec. Burmistrz Miasta Limanowa, Dyrektor Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej oraz Dyrektor Muzeum w Kieżmarku serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie.

Książka generała Josepha Rotha- bohaterskiego dowódcy

1505 Książka generała Josepha Rotha- bohaterskiego dowódcy

Szanowni Państwo wraz z kolejnym zaproszeniem na VIII Noc Muzeum w Limanowej prezentujemy fragment recenzji dr hab. Jarosława Centka książki Josefa Rotha barona von Limanowa-Lapanów pod dwujęzycznym tytułem: „Bitwa pod Limanową-Łapanów grudzień 1914/Die Schlacht von Limanowa-Lapanów Dezember 1914”. Jest to chyba najlepsza rekomendacja kolejnego VI tomu zeszytów wydawanych przez Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. Pierwsza okazja zakupienie publikacji już 18 maja podczas Nocy Muzeum.

WYJĄTKOWY KONCERT - MSZA F-DUR

1305 WYJĄTKOWY KONCERT - MSZA F-DUR

W niedzielę w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego zostanie wykonana, jedyny raz w tym roku w Polsce, Msza F-dur księcia Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego.

CANTICUM IUBILAEUM  na Podlasiu

1305 CANTICUM IUBILAEUM na Podlasiu

Już w najbliższy weekend Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM działający przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej wystąpi na Podlasiu. Zespół weźmie udział w II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej NADZIEJA W CHÓRZE w Tykocinie.

Spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską

1305 Spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską – autorką piszącą podnoszące na duchu powieści dla kobiet.Spotkanie odbędzie się w dniu 16 maja (czwartek) o godzinie 17.00.

Podszepty Wojny

0805 Podszepty Wojny

Gdy nadejdzie majowy zmrok, kolejny raz światła rozbłysną w limanowskim wiekowym dworze, przywołując duchy przeszłości i wypełniając sale szeptami historii. O czym mowa? Oczywiście, to już najwyższa pora by zaprosić wszystkich na kolejną - VIII Noc Muzeum w Limanowej, która odbędzie się w sobotę 18 maja w godz. 15.00-24.00.

Grand Prix dla Katarzyny Sułkowskiej

2904 Grand Prix dla Katarzyny Sułkowskiej

27 kwietnia br. w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku, odbyła się I Edycja Konkursu Młodych Solistów Festiwalu Dobrej Energii CUDNOLANDIA. W festiwalu wzięła udział i zgarnęła główną nagrodę, pochodząca z Limanowej 11-letnia Kasia Sułkowska.

Święto Miłosierdzia Bożego

2504 Święto Miłosierdzia Bożego

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28 kwietnia br. Chór CANTICUM IUBILAEUM wystąpi tradycyjnie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach . Zespół został zaproszony do oprawy uroczystej mszy świętej o godzinie 16:00, która będzie sprawowana przy ołtarzu polowym przez księdza kardynała Stanisława Dziwisza - metropolitę seniora.

VIII Powiatowy Konkurs Poetycki

2404 VIII Powiatowy Konkurs Poetycki

Powiatowa i Miejska Biblioteka informuje, że zbliża się termin składania wierszy w VIII POWIATOWYM KONKURSIE POETYCKIM im. Zosi Smreczyńskiej, córki Władysława Orkana. Czas przyjmowania prac mija 30 kwietnia br.

archiwum wiadomości

GALERIA