Kultura i Promocja

ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ

2309 ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wraz z Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A Pawłem Nowakiem, Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o. Damianem Koniecznym, Dyrektorem Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Janem Godlewskim przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! III edycja. #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!”

ZBLIŻA SIĘ 46. FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY

1809 ZBLIŻA SIĘ 46. FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY "LIMANOWSKA SŁAZA"

Małymi krokami zbliża się 46. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska słaza". Po raz czwarty festiwal zgłoszony został do programu Kultura ludowa i tradycyjna, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uzyskał dotację w wysokości 30 000,00 zł.

W OGRODACH KLIO_ CIAŁO I ARCHEOLOGIA

1409 W OGRODACH KLIO_ CIAŁO I ARCHEOLOGIA

18 września 2020 (piątek) o godz. 18.00 Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na trzy krótkie formy wykładowe z dziedziny historii sztuki, historii i archeologii (kanonu nauk humanistycznych), w ramach z cyklu „W Ogrodach Klio”. Ze względu na stan epidemii spotkanie z Muzą będzie miało formę plenerową – prelekcje zostaną przeprowadzone w ogrodzie muzealnym (za budynkiem Muzeum).

NARODOWE CZYTANIE

0109 NARODOWE CZYTANIE

Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania.

WAKACYJNE WARSZTATY KALIGRAFICZNE

0109 WAKACYJNE WARSZTATY KALIGRAFICZNE

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zakończyło cykl czterech wakacyjnych spotkań kaligraficzno-iluminatorskich, z XVI-wiecznym iluminowanym modlitewnikiem w tle.

XXIII LETNIE KONCERTY MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

0109 XXIII LETNIE KONCERTY MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Zakończyły się XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, w trakcie których przebyliśmy drogę od średniowiecznych śpiewów sakralnych, przez renesansowe melodie ze złotych czasów Królestwa Polskiego, aż po barokowe dzieła największych mistrzów. Wszystko w przepięknej oprawie limanowskiej Bazyli Matki Boskiej Bolesnej.

WAKACYJNY PLENER ARTYSTYCZNY

0109 WAKACYJNY PLENER ARTYSTYCZNY

Zakończył się Wakacyjny plener artystyczny - cykl warsztatów dla dzieci, który przez cały miesiąc sierpień miał miejsce na placu przed Limanowskim Domem Kultury.

KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ

2708 KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ

Ostatni, z trzech koncertów, "Złote czasy Królestwa Polskiego", zakończy w najbliższy piątek, 28 sierpnia, XXIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Przed publicznością zaprezentuje się warszawski zespół muzyki dawnej Sabionetta pod dyrekcją Agnieszki Obst-Chwały, który zaprezentuje muzykę polską z przełomu XVI i XVII stulecia.

XIII SPACER HISTORYCZNY PO LIMANOWEJ

1308 XIII SPACER HISTORYCZNY PO LIMANOWEJ

Już w najbliższą niedzielę 16 sierpnia odbędzie się XIII Spacer Historyczny po Limanowej. Ostatnie kilka miesięcy to czas epidemii oraz większych lub mniejszych obostrzeń ze względów sanitarnych. W Limanowej jak i na całej Ziemi Limanowskiej od wielu tygodni nie odbywały się i dalej nie odbywają się jak dawniej różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, turystyczne czy sportowe. Zwykle o tej porze w każdy weekend lata mieszkańcy mogli przebierać w wyborze różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych czy turystycznych. Gdyby nietrwająca epidemia także w okresie ostatnich kilku miesięcy prawdopodobnie odbyłyby się już kolejne ze Spacerów Historycznych po Limanowej.

KLUCZ DO PRZESZŁOŚCI, czyli muzealnicy zapraszają do podróży w czasie

1008 KLUCZ DO PRZESZŁOŚCI, czyli muzealnicy zapraszają do podróży w czasie

Proszę zamknąć oczy i wyobrazić sobie całkowitą ciszę…ciszę, która zniknęła wraz ze współczesnością. Nie słychać gwaru ulic, hałasu samochodów i szumu komputera, lodówki czy ekspresu do kawy. Zamiast tego przestrzeń wypełnia szelest przewracanych stron w książce, ciche skrobanie pióra na pergaminie oraz delikatne skwierczenie wosku spalającej się świecy. Nierealne?

archiwum wiadomości