Kultura i Promocja

W ogrodach Klio – Upadek imperium

2001 W ogrodach Klio – Upadek imperium

24 stycznia 2020 r. (VII dies pride calendiis Februariis 2773 anno ab urbe condita) Muza historii Klio, zaprasza na kolejny wykład w ramach cyklu „W ogrodach Klio”, który odbędzie się w sali konferencyjnej Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej (zamienionej tymczasowo w hortum historiae) o godz. 17.00. Tym razem tematyka skieruje uwagę odbiorców na przestrzenie rozległego imperium, którego upadek zmienił obraz rzeczywistości, doprowadzając do istotnych przewartościowań obecnych również we współczesnej historiografii. Wykład pn. „Upadek imperium. Kilka uwag o periodyzacji dziejów” przedstawi historyk starożytności i bizantynolog dr hab. Rafał Kosiński, prof. UwB.

Jam na Marsie tłumnie powitał NOWY ROCK!

0901 Jam na Marsie tłumnie powitał NOWY ROCK!

W piątek 3 stycznia uczestnicy cyklu Jam na MARSIE witali Nowy Rok z mocnym rockowym przytupem w Dworze Marsów w Limanowej. Po poprzednim koncercie przybyszów z dalekiej Syberii swoje folk-rockowe jam session zaprezentowali rodowici limanowianie - artyści z kapel muzycznych Bastards oraz Highlanders, czym porwali zgromadzoną tłumnie publiczność. Jak się szybko okazało krzesła w sali koncertowej nie były nikomu potrzebne…

Koncert kolęd „Hej kolęda!” - wspólne kolędowanie z Hanką Rybką w limanowskiej Bazylice

0801 Koncert kolęd „Hej kolęda!” - wspólne kolędowanie z Hanką Rybką w limanowskiej Bazylice

Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!”, który odbędzie się 19 stycznia o godz. 17:00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Najpiękniejsze kolędy i góralskie pastorałki usłyszymy w wykonaniu Hanki Rybki z zespołem.

Jam na Marsie wita Nowy Rock!

3012 Jam na Marsie wita Nowy Rock!

Nowo rockowy Jam na Marsie już w ten piątek 3 stycznia od godz. 20:00. Dwór Marsów, ul. Józefa Marka 13, Limanowa. Zapraszamy na mocne granie! Tym razem będziemy witać Nowy Rok z przytupem!

Hipnotyzujący nocturn Władców Koni

0912 Hipnotyzujący nocturn Władców Koni

W czwartek 5 grudnia do limanowskiego Muzeum zawitała dalekowschodnia Syberia której ambasadorami byli Buriaci: Namgar Lkhasaranova jej mąż Evgenii Zolotarev, ich syn Timur Zolotarev, oraz pochodzący z Jakucka perkusista szwedzkiego zespołu metalowego Insammer Alexey Baev, razem tworzący folkowo-rockowy zespół Namgar, który roztoczył przed publicznością cyklu Jam na MARSIE muzyczne pejzaże mongolskich stepów.

0412 "Dbajmy o Nasze wspólne dobro" – podsumowanie IV Limanowskiego Dyktanda

Podsumowanie IV Limanowskiego Dyktanda w dniu 29 listopada 2019 r. rozpoczęła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej Joanna Michalik, która przywitała serdecznie wszystkich przybyłych na to wydarzenie. Na podsumowanie przybyli Starosta Powiatu Limanowskiego – Mieczysław Uryga, Pani Burmistrz Miasta Mszana Dolna - Anna Pękała oraz komisja Dyktanda w składzie: profesor Mirosława Mycawka – przewodnicząca komisji, dr Donata Ochmann i dr Artur Czesak. Warto dodać, że Starosta Powiatu Limanowskiego, Pani Burmistrz Miasta Mszana Dolna, Burmistrz Miasta Limanowa, a także Wydział Polonistyki UJ objęli IV Limanowskie Dyktando honorowym patronatem.

45.

0312 45. "Limanowska Słaza" przeszła do historii - oto laureaci!

Zakończył się jubileuszowy, 45. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza". 1 grudnia, w niedzielę, w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, odbyło się zakończenie i wręczenie nagród dla laureatów festiwalu. Komisja podkreśliła wysoki i wyrównany poziom występujących i pogratulowała każdemu nie tylko talentu, ale przede wszystkim pasji i zaangażowania w pracę jaką wykonują dla popularyzacji folkloru i ludowych tradycji.

Chór CANTICUM IUBILAEUM ogłasza nabór!

0212 Chór CANTICUM IUBILAEUM ogłasza nabór!

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM ogłasza nabór. Wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać w chórze , odznaczają się dobrym głosem i słuchem muzycznym, dyrygent i zarząd zaprasza na grudniowe próby. Osoby dorosłe oraz młodzież szkół ponadpodstawowych, która zechce śpiewać, chórzyści serdecznie zapraszają na próby 3 i 6 grudnia 2019 r. na godzinę 18:45 do sali w Domu Pielgrzyma przy limanowskiej bazylice. Zespół rozpoczyna przygotowywanie repertuaru kolędowego na zbliżające się koncerty, a to najlepszy okres aby dołączyć do chóru i rozpocząć swoją przygodę ze śpiewaniem.

Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej za nami !

2511 Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej za nami !

21 listopada 2019 roku w sali widowiskowej Domu Pielgrzyma przy Bazylice MBB w Limanowej odbył się XVIII Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Limanowa. W roku obecnym uczestnicy przygotowali utwory pochodzące z okresu od przewrotu majowego do zakończenia II wojny światowej. Do konkursu zostało zgłoszonych 29 uczestników (zespoły i soliści) w kategorii „pieśń patriotyczna” oraz 32 uczestników w kategorii „poezja patriotyczna”.

Z OBIEKTYWEM PRZEZ POWIAT

2111 Z OBIEKTYWEM PRZEZ POWIAT

Serdecznie zapraszamy na pokonkursową wystawę fotografii Z OBIEKTYWEM PRZEZ POWIAT, połączoną z uroczystą galą wręczenia nagród laureatom.

archiwum wiadomości