Kultura i Promocja

Już wkrótce po polsku

1503 Już wkrótce po polsku "Die Schlacht von Limanowa - Lapanów Dezember 1914"

Na temat bitwy limanowskiej w 1914 r. powstało wiele prac o charakterze popularnonaukowym, przyczynkarskim oraz naukowym, które opisywały to wydarzenie w szerokim kontekście lub skupiały się na jednym skonkretyzowanym zagadnieniu.

„Pożary Limanowej na przestrzeni wieków”

0803 „Pożary Limanowej na przestrzeni wieków”

Wykład Karola Wojtasa z okazji 250. rocznicy „Wielkiego Pożaru Limanowej” w 1769 roku.

„Ja duszą kwitnę, duszą...” - konkurs ogłoszony

0803 „Ja duszą kwitnę, duszą...” - konkurs ogłoszony

W roku 2019 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje kolejną czyli VIII edycję Konkursu im. Zosi Smreczyńskiej pod hasłem „Ja duszą kwitnę, duszą…”.

Zaproszenie na Kiermasz Wielkanocny

0403 Zaproszenie na Kiermasz Wielkanocny

Zapraszamy do udziału w I Powiatowym Kiermaszu Wielkanocnym, którego Miasto Limanowa jest partnerem. Kiermasz ma na celu spotkanie i promocję kultury ludowej naszego regionu, a odbędzie się 13 kwietnia 2019 r. w godzinach 9.00-13.00 na Limanowskim Rynku.

Wystawa Liszka Art Gallery

0103 Wystawa Liszka Art Gallery

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zachęca do obejrzenia wystawy prac uczniów pracowni artystycznej LISZKA ART GALLERY.

NA TROPACH RODZINNYCH HISTORII – wykład „Teofil Szumański  - życie i działalność”

2502 NA TROPACH RODZINNYCH HISTORII – wykład „Teofil Szumański - życie i działalność”

W piątkowe popołudnie odbył się wykład poprowadzony przez Jacka Szumańskiego pt. „Teofil Szumański – życie i działalność”. Spotkanie oficjalnie rozpoczęła Magdalena Urbaniec – dyrektor Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, przywitała przybyłych gości w tym Jana Skrzekuta Wójta Gminy Limanowa, Jana Winiewskiego – radnego miasta Limanowa, Mariana Wójtowicza radnego powiatu limanowskiego oraz Jerzego Bogacza – przewodniczącego Rady Muzeum.

Limanowskie groby o szczególnej wartości historycznej będą miały ochronę

2202 Limanowskie groby o szczególnej wartości historycznej będą miały ochronę

Urząd Miasta Limanowa zainicjował na początku stycznia bieżącego roku inwentaryzację grobów o wysokiej wartości historycznej, znajdujących się na cmentarzu parafialnym przy ulicy Szwedzkiej. Realizacja i koordynacja zadania została powierzona Muzeum Regionalnemu Ziemi Limanowskiej, do współpracy zaproszono również lokalnych pasjonatów historii.

Dzień Kobiet w Limanowej

2202 Dzień Kobiet w Limanowej

Burmistrz Miasta Władysław Bieda zaprasza na spotkanie z okazji Dni Kobiet, które odbędzie się 10 marca br. (niedziela) o godz. 17.00 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3. Spotkanie będzie miłą sposobnością do przekazania wyrazów szacunku dla kobiet, jak też okazją do przeżycia radosnych chwil z kabaretem JURKI.

Konkurs plastyczno – recytatorski

2102 Konkurs plastyczno – recytatorski

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej przypomina, że upływa termin składania zgłoszeń do powiatowego konkursu „LIMANOWSKI KALEJDOSKOP SŁOWA I OBRAZU” - I edycja.

Z Limanowej do Wersalu

2002 Z Limanowej do Wersalu

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej serdecznie zaprasza na wykład Jacka Szumańskiego pt. "Teofil Szymański - życie i działalność", który odbędzie się w piątek 22.02.2019 o godz. 17.00 w Dworze Marsów.

archiwum wiadomości