Kultura i Promocja

JAM NA MARSIE… muzyczna jesień w limanowskim muzeum

1709 JAM NA MARSIE… muzyczna jesień w limanowskim muzeum

Niestety odszedł do krainy wspomnień ostatni pub w Limanowej. Fani Dzikiego Wina wiedzą, że było to miejsce, niejednego świetnego koncertu. Będzie nam tego brakowało!

XI Spacer Historyczny po Limanowej

1209 XI Spacer Historyczny po Limanowej

Już w najbliższą sobotę 14 września odbędzie się XI Spacer Historyczny po Limanowej pod tytułem: „Szlakiem pamięci ofiar II Wojny Światowej”. Spacer rozpocznie się o godzinie 15.00 pod pomnikiem Józefa Marka przed wejściem do Starostwa, a poprowadzi go Karol Wojtas.

„Kreską i plamą kreślone” - relacja z wernisażu

0909 „Kreską i plamą kreślone” - relacja z wernisażu

5 września w Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy pt. „Kreską i plamą kreślone”, przedstawiającej prace dwóch młodych artystek z Gminy Limanowa: Ewy Romańskiej i Izabeli Młynarczyk. Autorki wystawy od najmłodszych lat interesowały się rysunkiem i sztuką. Obydwie związane są z PWSZ w Tarnowie.

Radny Miasta Limanowa odznaczony medalem

0409 Radny Miasta Limanowa odznaczony medalem "Polonia Minor”

Z dumą informujemy, że Pan Leszek Mordarski otrzymał Medal "Polonia Minor” przyznany przez Urząd Województwa Małopolskiego za 30-lecie pracy zawodowej – głównie z zespołem Consonans i zasługi dla rozwoju kultury w mieście, powiecie i województwie. Odznaczenie pan Mordarski odebrał z rak radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego – pani Urszuli Nowogórskiej oraz pana Grzegorza Biedronia.

Chór Chłopięcy wystąpi w Żegocinie

3008 Chór Chłopięcy wystąpi w Żegocinie

W dniu 1 września 2019 r. Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej wystąpi w Żegocinie w uroczystym koncercie upamiętniającym wydarzenia z 1 września 1939 roku, z koncertem "Requiem dla świata” Tomasza Radziwonowicza.

„Kreską i plamą kreślone” – wernisaż wystawy

2908 „Kreską i plamą kreślone” – wernisaż wystawy

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Kreską i plamą kreślone”. Autorkami prezentowanych prac są Ewa Romańska i Izabela Młynarczyk.

Zapraszamy na „Narodowe Czytanie 2019”

2608 Zapraszamy na „Narodowe Czytanie 2019”

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum wystąpi na lubelszczyźnie

1408 Chór Mieszany Canticum Iubilaeum wystąpi na lubelszczyźnie

W dniach od 30 sierpnia do 1 września br. Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM będzie koncertował w Nałęczowie. Lublinie i Wąwolnicy. Zespół otrzymał specjalne zaproszenie od arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, a w latach 1978-1980 wikariusza w Limanowej.

25 lat minęło czyli srebrny jubileusz artystyczny Mariana Ślazyka

3107 25 lat minęło czyli srebrny jubileusz artystyczny Mariana Ślazyka

Urodzony w roku 1959 w Słopnicach. Tu do dziś mieszka i tworzy. Sztuka fascynowała go od lat najmłodszych. 27 lipca w Miejskiej Bibliotece świętował 25 lat pracy artystycznej.

„To już 25 lat…” - wernisaż wystawy Mariana Ślazyka

2207 „To już 25 lat…” - wernisaż wystawy Mariana Ślazyka

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na otwarcie wystawy prac Mariana Ślazyka, zorganizowanej z okazji 25 lat działalności pracy twórczej artysty. Wernisaż odbędzie się w sobotę 27 lipca o godzinie 16:00.

archiwum wiadomości