Nagroda za wzorową współpracę

Na Kongresie Euroregionu „Tatry” w Bukowinie Tatrzańskiej Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda odebrał Nagrodę im. Petera Buriana przyznawaną samorządom, których działalność i osiągnięte rezultaty mogą stanowić wzór do naśladowania dla innych oraz które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju polsko-słowackiej współpracy transgranicznej.


Nagrodę otrzymało również miasto Dolny Kubin, z którym Limanowa współpracuje już od przeszło 44 lat i wspólnie realizuje projekty dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej.

 


Nagroda dla najlepiej współpracujących samorządów - członków Euroregionów „Tatry” – przyznana została po raz pierwszy w historii – tym bardziej cieszy fakt, że nasze miasto znalazło się w gronie wyróżnionych. Jest to uhonorowanie współpracy ze związkiem Euroregion, jak też współpracy ze słowackim Dolnym Kubinem.

 


Patronem Konkursu jest zmarły w 2012 roku Peter Burian, współzałożyciel Euroregionu "Tatry", długoletni przewodniczący słowackiej części Euroregionu, pomysłodawca i realizator wielu transgranicznych przedsięwzięć i wydarzeń, od początku zaangażowany w kształtowanie i rozwój współpracy w ramach Euroregionu "Tatry".

Jak czytamy w regulaminie: Celem Konkursu jest popularyzacja polskich i słowackich samorządów - członków Euroregionu "Tatry" oraz instytucji działających na obszarze Euroregionu "Tatry", których działalność i osiągnięte rezultaty mogą stanowić wzór do naśladowania dla innych oraz które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju polsko-słowackiej współpracy współpracy transgranicznej.

Spotkanie w Bukowinie Tatrzańskiej było również okazją do zaprezentowania i promocji naszego miasta. Przed członkami Kongresu wystąpił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Limanowianie”.

 

 

Został zaprezentowany również film promocyjny o naszym mieście, a Burmistrz Miasta Władysław Bieda przedstawił historię współpracy naszego miasta z Dolnym Kubinem na Słowacji oraz omówił zrealizowane projekty oraz te, które są zaplanowane do realizacji na najbliższe miesiące.

 Czytaj również:  Miasto uzyskało dofinansowanie z UE
 

 

 

Tagi

GALERIA