Transgraniczne Zawody Deskorolkowe o Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa

Już jutro 5 października br. w Limanowej odbędzie się uroczyste otwarcie skateparku, tj. specjalnego placu przeznaczonego do uprawiania sportów ekstremalnych, gdzie sprawność fizyczną ćwiczą miłośnicy rolek, deskorolek i rowerów, które połączone będzie z Transgranicznymi Zawodami Deskorolkowymi o Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa.

 

Skatepark powstał obok Limanowskiego Domu Kultury w ramach projektu „Rekreacja ruchowa szansą na integrację partnerstwa polsko-słowackiego”, którego głównym celem jest poszerzenie i zacieśnienie współpracy pomiędzy mieszkańcami miast partnerskich Limanowej i Dolnego Kubina. Na realizację w/w projektu miasto Limanowa otrzymało dofinansowanie w wysokości 45 tys. EURO, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Współpracy Transgranicznej  Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

 


W ramach projektu zaplanowano również "Transgraniczne Zawody Deskorolkowe o Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa". Transgraniczne... ponieważ impreza odbywa się w dwóch miastach: Limanowej i Dolnym Kubinie.

 

 

21 września odbyły się zawody na Słowacji. Na ulicę w centrum miasta Dolny Kubin zostało dostarczone kilka mobilnych przeszkód, gdzie odbył się mały Jam Session z udziałem polskich i słowackich skaterów. Ekipa z Limanowej dotarła tam darmowym autobusem, który zapewnił organizator imprezy. Pomimo porannego deszczu udało się rozegrać mini zawody, w których najlepsi okazali się Tomasz Świerczewski,  Peter Manco i Prilekov Alenybyla.


Druga część zawodów, w której udział wezmą zawodnicy ze Słowacji, odbędzie się 5 października na skateparku w Limanowej. Jest o co walczyć, bowiem pula nagród wynosi 2.100 zł. Zapraszamy.

 

Plan zawodów w Limanowej:

5 październik - Limanowa:
08.00 - wyjazd autobusu z Dolnego Kubina (Hviezdoslavovo námestie - pred kinom Choč)
11.00 - zapisy
12.00 - uroczyste otwarcie skateparku
13.00 - start zawodów

 
Więcej info na FB https://www.facebook.com/events/505122879579051/
Wideo z imprezy znajdą państwo pod linkiem https://vimeo.com/75514568
Link do pobrania foto galerii http://we.tl/NhM0cMqPA7

 
Organizatorami zawodów są:
Urząd Miasta Limanowa w ramach mikroprojektu "Rekreacja Ruchowa szansą na integrację partnerstwa Polsko-Słowackiego" oraz Techramps

Patroni medialni:
Skatenews.pl, Boardlife.sk

 

 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.
 

 

Limanowski Skatepark ma wymiary ok. 18 x 38 m i umieszczone na nim są stacjonarne i przesuwne urządzenia: bank ramp, poręcz łamana, wyskocznia 1, murek łamany, poręcz prosta, poll jam, Quarter pipe, manual pad, grindbox, plastforma oraz ścianka wspinaczkowa o wysokości 5m.

 

 

Tagi

GALERIA