Skatepark oficjalnie otwarty!

5 października br. w Limanowej odbyło się uroczyste otwarcie skateparku, połączone z  Transgranicznymi Zawodami Deskorolkowymi o Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa.


 

Skatepark - plac przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych, gdzie sprawność fizyczną ćwiczą miłośnicy rolek, deskorolek i rowerów, powstał obok Limanowskiego Domu Kultury w ramach projektu „Rekreacja ruchowa szansą na integrację partnerstwa polsko-słowackiego”, którego głównym celem jest poszerzenie i zacieśnienie współpracy pomiędzy mieszkańcami miast partnerskich Limanowej i Dolnego Kubina. Na realizację w/w projektu miasto Limanowa otrzymało dofinansowanie w wysokości 45 tys. EURO, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Współpracy Transgranicznej  Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

 

 
W ramach projektu zaplanowano również "Transgraniczne Zawody Deskorolkowe o Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa". Transgraniczne... ponieważ impreza odbyła się w dwóch miastach: Limanowej i Dolnym Kubinie.

 


21 września odbyły się zawody na Słowacji. Na ulicę w centrum miasta Dolny Kubin zostało dostarczone kilka mobilnych przeszkód, gdzie odbył się mały Jam Session z udziałem polskich i słowackich skaterów. Ekipa z Limanowej dotarła tam darmowym autobusem, który zapewnił organizator imprezy. Pomimo porannego deszczu udało się rozegrać mini zawody, w których najlepsi okazali się Tomasz Świerczewski,  Peter Manco i Prilekov Alenybyla.

 


W Limanowej zawody deskorolkowe poprzedziło oficjalne otwarcie parku do uprawiania sportów ekstremalnych. Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Limanowa Jolanta Szyler powitała przybyłych na uroczystość gości, tj.: Gustava Turcina – Wiceburmistrza Miasta Dolny Kubin wraz z delegacją, przedstawiciela Związku Euroregion „Tatry” Agnieszkę Puto, Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka, Proboszcza Limanowskiej Parafii Księdza dr Wiesława Piotrowskiego, Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę, Zastępcę Burmistrza Wacława Zonia, Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Irenę Grosicką wraz z radnymi Rady Miasta, Pełnomocnik Burmistrza Miasta Limanowa ds. Limanowskiego Domu Kultury Magdalenę Szczygieł-Smagę,  wykonawców inwestycji: Macieja Heczko z Firmy Techramps oraz Roberta Jaworza-Dutkę Inspektora nadzoru inwestycji, a także zawodników i widzów transgranicznych zawodów deskorolkowych.

 


Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, który powiedział "Cieszę się, że możemy się dzisiaj spotkać na limanowskim skateparku, myślę że to znaczące wydarzenie, zwłaszcza dla ludzi młodych, którzy od dzisiaj będą mogli tutaj doskonalić się fizycznie i spędzać swój wolny czas
".

 

 

Realizacji inwestycji gratulowali: Wiceburmistrz Miasta Dolny Kubin Gustav Turcina i Poseł na Sejm RP Wiesalw Janczyk.

  


Posiadanie skateparku  pozwoli szczególnie młodym na prowadzenie zdrowego stylu życia, bowiem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  Ks. dr Wiesław Piotrowski – Proboszcz Limanowskiej Parafii poświęcił skatepark i odczytał modlitwę, aby ustrzec ćwiczących od kontuzji.

 

 
Do oficjalnego przecięcia wstęgi i otwarcia skateparku zostali poproszeni:  Burmistrz Miasta Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta Irena Grosicka,  Ksiądz Proboszcz Wiesław Piotrowski, Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk oraz Wojciech Zoń deskorolkowiec z Limanowej, który dał dowód, że pasją deskorolkowych trików można zarażać innych.

 


Na otwarciu skateparku zaprezentowała się  Grupa „Hip Hop” , która podstaw hip hopu i innych styli pokrewnych uczy się pod fachową opieką instruktorów: Diany Król i Patrycji Puch. Szkoła Tańca „Akademia Lotu” przygotowała część artystyczną istniej już 4 lata. Jej placówka mieści się w budynku przy ul.Szwedzkiej. W ofercie szkolnej są zajęcia dla każdej grupy wiekowej,  uwzględniając różne zainteresowania. W ramach zajęć odbywają się: ZAJĘCIA TANECZNE dla dzieci: balet, hip hop, break dance, cheerleaderki, taniec towarzyski, dla młodzieży: hip hip, break dance, cheerleaderki, taniec współczesny, taniec  klasyczny,  taniec towarzyski, dla dorosłych:  taniec towarzyski.

 


Miłym akcentem otwarcia skateparku było wręczenie symbolicznej deskorolki Burmistrzowi Miasta Limanowa od limanowskiej grupy skateborderom, w podziękowaniu za realizacje długo oczekiwanej przez młodych inwestycji - bydowy skateparku.

 


Podziękowania w formie deskorolek – pamiątek z otwarcia skateparku otrzymali również: Wiceburmistrz Miasta Dolny Kubin – Gustav Turcino oraz Przedstawiciel Związku Euroregion TATRY  Agnieszka Puto.

 


Po części oficjalnej wykonano pierwsze pokazowe triki deskorolkowe na nowootwartym skateparku oraz  odbyły się Transgraniczne Zawody Deskorolkowe w Limanowej, w których pula nagród wynosiła 2.100 zł. Zwycięzcami okazali się:

I miejsce - Andrzej "Jejo" Podsiadło

II miejsce - Jasiek Zborowski

III miejsce - Maciek Trojanowski

 

ZOBACZ RELACJE VIDEO Z ZAWODÓW DESKOROLKOWYCH W LIMANOWEJ

 


Dla niektórych skateboarding to sport, dla niektórych pasja, hobby, miły sposób spędzania czasu, rzecz która łączy - jednoczy ludzi. Niech zatem to miejsce SKATEPARK w Limanowej będzie miejscem jednoczących ludzi wokół sportu i ruchu, miłego spędzenia czasu, na świeżym powietrzu w dobrym towarzystwie z dala od TV i komputerów. Wierzymy, że dzięki skateparkowi w Limanowej powiększy się rodzina skateborderów w naszym mieście. Miejmy nadzieję, że jazda na rowerach bmx i deskach stanie się stałym elementem edukacji młodych ludzi w Limanowej.Organizatorami zawodów byli:
Urząd Miasta Limanowa w ramach mikroprojektu "Rekreacja Ruchowa szansą na integrację partnerstwa Polsko-Słowackiego" oraz Techramps

Patroni medialni:

Skatenews.pl, Boardlife.sk
           

 

 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.
 
 
Limanowski Skatepark ma wymiary ok. 18 x 38 m i umieszczone na nim są stacjonarne i przesuwne urządzenia: bank ramp, poręcz łamana, wyskocznia 1, murek łamany, poręcz prosta, poll jam, Quarter pipe, manual pad, grindbox, plastforma oraz ścianka wspinaczkowa o wysokości 5m.

 

Tagi

GALERIA