Trwają pracę przy budowie muszli koncertowej

Ruszyły prace związane z budową w Limanowej nowej muszli koncertowej w Parku Miejskim. Na realizację tej inwestycji miasto pozyskało środki zewnętrzne z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

W ramach projektu „Lachowsko- Orawski Festiwal Kultur”, na który uzyskano dofinansowanie w wysokości 55 tys. euro, zrealizowana zostanie budowa muszli koncertowej oraz zorganizowany zostanie festiwal prezentujący dorobek artystyczny kultury polskiej i słowackiej.

Nowa muszla koncertowa ma być miejscem spotkań, imprez, koncertów i festynów. Stworzy możliwość organizowania corocznych festiwali oraz będzie baza do organizacji wielu imprez o charakterze lokalnym i międzynarodowym.

Budowę muszli realizuje limanowska firma P.U.B. BUDREM Sp. z o.o. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na kwiecień br.
Istniejące przyziemia muszli zostaną zaadoptowane. Powstanie tam zaplecze dla obsługi sceny koncertowej, na które składać się będą pomieszczenia: szatnia/przebieralnia, WC, pomieszczenie porządkowe. Nadbudowana część obiektu stanowi zadaszenie klatki schodowej i zaplecze techniczne obsługi plenerowych imprez rekreacyjno-kulturalnych.

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013”.