Festiwal Kultur w nowej muszli koncertowej!

Miasto Limanowa otrzymało dofinansowanie w wysokości około 230 000 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 na realizację długo oczekiwanej inwestycji – budowę muszli koncertowej w Parku Miejskim.


W ramach projektu „Lachowsko- Orawski Festiwal Kultur” zrealizowana zostanie budowa muszli koncertowej oraz zorganizowany zostanie festiwal prezentujący dorobek artystyczny kultury polskiej i słowackiej. Nowa muszla koncertowa stworzy możliwość organizowania corocznych  festiwali  oraz  będzie bazą do organizacji wielu imprez o charakterze lokalnym  i międzynarodowym. Będzie miejscem spotkań kultur polskiej i słowackiej oraz różnych grup docelowych, tj. młodzieży, dzieci, seniorów, zespołów regionalnych itp. 

 

 

Muszla koncertowa powstanie w miejscu, gdzie znajduje się obiekt, który przed laty pełnił funkcję sceny koncertowej, a od lat nie był wykorzystywany ze względu na bardzo zły stan techniczny. 
Obiekt zaplanowano jako dwukondygnacyjny: piwnica i scena koncertowa. Przebudowa polega na wykonaniu wewnętrznej klatki schodowej z poziomu podpiwniczonego na scenę koncertową i przebudowę istniejących pomieszczeń w części podpiwniczonej. Istniejące przyziemia muszli zostaną zaadoptowane. Powstanie tam zaplecze dla obsługi sceny koncertowej, na które składać się będą pomieszczenia: szatnia/przebieralnia, WC, pomieszczenie porządkowe. Nadbudowana część obiektu stanowić będzie zadaszenie klatki schodowej i zaplecze techniczne obsługi plenerowych imprez rekreacyjno-kulturalnych.

 

Budowę muszli realizuje limanowska firma P.U.B. BUDREM Sp. z o.o. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na kwiecień br.

 

 

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013”.

 

 

Tagi

GALERIA