W czerwcu otwarcie muszli koncertowej w Parku Miejskim!

Budowa muszli koncertowej w Parku Miejskim dobiega końca. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku, wykonywana jest także elewacja zewnętrzna. Można również podziwiać stalową konstrukcję zadaszenia sceny.

 

 

Pomieszczenia znajdujące się poniżej sceny (m. in. zaplecze sanitarne, szatnie i garderoby) są wyposażone w instalację elektryczną i otynkowane. W części z nich ułożono już kafelki na ścianach. Będą także wyłożone kafelki na podłogach i schodach wewnątrz budynku.


W elewacji zewnętrznej otynkowano i pomalowano ściany – muszla koncertowa jest utrzymana w stonowanej kolorystyce, przeważają odcienie bieli i popielu. Stanowi to nie tylko bardzo dobre tło dla sceny, ale także dodaje elegncji i uroku całej budowli.

 


Na szczególną uwagę zasługuje zadaszenie zaprojektowane w formie plandeki rozpiętej na stalowej kratownicy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ zastosowana kratownica jest nie tylko elementem konstrukcyjnym, ale stanowi też efektowną dekorację. Kratownica jest już zamontowana i ocynkowana, wkrótce zostanie także przymocowana plandeka.


Końcowym etapem prac związanych z rewitalizacją muszli koncertowej będzie wykonanie nawierzchni utwardzonej przed sceną. Dla widowni przewidziano miejsca stojące i siedzące (rozkładane krzesła).


Oficjalne otwarcie nowego obiektu, który będzie bazą do organizacji wielu imprez o charakterze lokalnym i międzynarodowym, zaplanowano na 8 czerwca, podczas „Lachowsko- orawskiego Festiwalu Kultur”.


Realizowany projekt, w ramach którego powstanie nowa muszla koncertowa oraz zorganizowany zostanie festiwal kultury polsko-słowackiej, jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Miasto Limanowa otrzymało na ten cel środki w wysokości około 230 000 zł.


„Projekty współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013”.


 

Tagi

GALERIA