Gala Osiągnięć Uczniów

W dniu 20 czerwca w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta „Gala osiągnięć uczniów limanowskich szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2012/2013”. Bohaterami gali byli laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych i tematycznych ogłoszonych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, uczniowie którzy osiągnęli sukcesy w konkursach wiedzy i umiejętności oraz w różnych dyscyplinach sportowych.

 

Na uroczystość po raz pierwszy zostali zaproszeni uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Limanowej, których sukcesy artystyczne rozsławiają  imię szkoły i miasta. Wśród najlepszych z najlepszych stanęło 33 finalistów i 2 laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych, 84 uczniów którzy osiągnęli sukces w konkursach wiedzy i umiejętności oraz  liczne grono sportowców. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Pan Grzegorz Baran – Małopolski Wicekurator Oświaty,  Pani Małgorzata Lenartowicz – Wizytator  Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, Pani Irena Grosicka - Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa, Radni Rady Miasta Limanowa.  Burmistrz Miasta Limanowa, składając uczniom gratulacje oraz wyrazy uznania  dla ogromu pracy włożonej w pogłębianie wiedzy i rozwijanie swoich talentów, podkreślił, że Ci młodzi ludzie są chlubą i przyszłością Limanowej, diamentami, które należy szlifować, aby nabrały jeszcze większej wartości i blasku. Słowa podziękowania za trud włożony w  wychowanie i nauczanie dzieci Burmistrz Miasta skierował do rodziców i nauczycieli. Podkreślił wielką rolę rodziców i nauczycieli w wychowaniu i  kształtowaniu właściwych postaw młodego pokolenia. Życzył, aby niełatwa praca nauczyciela i wychowawcy przynosiła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję, radość oraz świadomość budowania  fundamentów pomyślnej przyszłości kolejnych pokoleń.

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013 nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta Limanowa, a  rodzicom i nauczycielom wręczone zostały listy gratulacyjne. 

W gronie nagrodzonych znaleźli się:


-  w konkursach przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty

  • Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1: Magdalena Grys, Anna Danel, Łukasz Wojtas, Paweł Śliwa, Bartłomiej Puch, Anna Frączek, Aleksandra Semerda, Patryk Kubica, Jakub Janowski, Magdalena Trzeciecka,
  • Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 2: Piotr Papież, Błażej Sternal, Maciej Twaróg, Olga Kita, Edyta Pajor, Jan Wrona, Filip Sternal, Marcin Mizgała, Adam Prędki
  • Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 3: Mateusz Czamara, Maciej Ładoś, Bartosz Ociepka, Eugenia Śliwa, Tomasz Meres, Izabela Ptaszek, Albert Wąsowicz, Paulina Zaskwara, Marta Grybel, Karol Dyrek
  • Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 4: Mariusz Twaróg, Dominik Wrona

-  w konkursach wiedzy i umiejętności:

  • Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1: Jakub Poręba, Klaudiusz Baran, Joanna Joniec, Paulina Machynia, Anna Janowska
  • Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 2: Alicja Król, Hubert Klimek, Aleksandra Baczyńska, Marta Garbacz, Beata Orzeł, Anna Michalska, Przemysław Żurek, Patryk Skorupa, Dorota Banaś,
  • Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 3: Ina Biedroń, Julia Piechura, Magdalena Michalik, Jakub Sułkowski, Katarzyna Garncarz, Karolina Sułkowska, Aleksandra Bieda, Małgorzata Twaróg, Marzena Król, Eliza Lupa, Andrea Filipek, Justyna Kurek, Nina Gwiazdowska, Martyna Bieda, Kinga Bieda, Aleksandra Cabała, Aleksandra Nagłowska, Aleksandra Odziomek, Gabriela Pietryga, Justyna Stach, Martyna Puch, Izabela Wojtas, Magdalena Leśniak, Julia Bujak, Martyna Pałka, Magdalena Giza, Natalia Sułkowska, Natalia Ptaszek, Olga Bugajska, Eliza Hybel, Julia Zoń, Natalia Tomasik.
  • Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 4: Izabela Bubula, Bartłomiej Franczak, Gabriela Franczak, Kinga Franczak, Michał Giza, Agnieszka Jankowska, Zuzanna Jonak, Magdalena Kociołek, Justyna Kociołek, Wojciech Ługowski, Marta Majerska, Piotr Majerski, Anna Michalik, Katarzyna Michalik, Gabriela Mucha, Ewelina Pałka, Maciej Puch, Aleksandra Raczek, Natalia Stanisz, Emilia Surdziel, Kamil Wajda,  Julia Wilczek, Klaudia Wydra
  • Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Grażyny Bacewicz w Limanowej: Dominik Piórkowski, Dorota Dyczek, Michał Śmierciak, Zuzanna Matląg, Agnieszka Michalik, Piotr Michalik, Paweł Michalik, Małgorzata Lach, Dorota Poręba, Natalia Trzupek, Natalia Szewczyk, Anna Wilczek, Anna Wygoda, Joanna Pałka, Michał Sukiennik.

- w zawodach i turniejach sportowych:

  • Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1:  Michał Garcarz, Oliver Mamak, Karol Rączkowski, Łukasz Wyrostek, Jakub Golonka, Łukasz Woźniak, Artur Jasica, Tadeusz Rojek, Jakub Czaja, Kacper Kolat.
  • Uczniowie Zespołu szkół Samorządowych Nr 2:  Natalia Tokarczyk, Aneta Pajor, Jakub Michalczyk, Kamil Kubatek, Wiktor Czeczótka, Karol Sułkowski, Julia Mordarska, Piotr Różalski, Szymon Król,  Dawid Dąga, Sławomir Daga, Rafał Surdziel, Mateusz Baran.
  • Uczniowie Zespołu szkół Samorządowych Nr 3: Jagoda Pyrc, Oliwia Szot, Antoni Garczyński, Julia Włodarczyk, Jakub Jasica, Jakub Smoter, Jarosław Sukiennik, Mateusz Starzyk, Paweł Krzyściak, Sebastian Nowak, Krystian Szubryt, Mikołaj Trzópek, Antoni Słota, Michał Curzydło, Dawid Miśkowiec, Krystian Duchnik, Michał Ćwik, Karol Janczyk, Karolina Wójs, Olga Sebastjańska, Aleksandra Zegan, Małgorzata Zoń, Monika Mąka, Monika Zelek, Marlena Dziadoń, Olga Kopta, Klaudia Jordanowska, Katarzyna Borucka, Kinga Ślazyk, Marta Mąka.
  • Uczniowie Zespołu szkół Samorządowych Nr 4: Joanna Furtak, Oliwia Kita, Justyna Kulig, Dawid Piechnik, Bartosz Sułkowski, Mateusz Twaróg, Krystian Gaik, Tomasz Nowak.

Uroczystość uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej: Zuzanny Matląg (klasa skrzypiec p. Renaty Biernat) J. Raff „Cavatina”, akompaniament Pani Maria Poręba, Michał Śmierciak (klasa akordeonu Pana Pawła  Janczy) A. Vossen,, Flick Flack”, Joanna Pałka i Anna Wygoda (klasa fortepianu Pani  Haliny Dyczek) M. Hertel „Kartka z albumu” (na 4 ręce). Paweł Michalik (klasa fortepianu p. Elżbiety Szymochy) W. Lutosławski ,,Melodia ludowa”, Dominik Piórkowski (klasa trąbki Pana Jakuba Puchy) B. Fitzgerald (Ficdzerald) „Suita angielska” cz. I akompaniament p. Krystian Jaworz, Anna Wilczek (klasa fortepianu Pani Barbary Niezabitowskiej) i Natalia Szewczyk (klasa fortepianu  Pani Marii Poręba) L. Reed, B. Masson (Mejson) „Walc pożegnalny”, oraz zespołu tanecznego  pod kierunkiem Pani Teresy Staśko.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Tagi