Zapraszamy na "Lachowsko-Orawski Festiwal Kultur"

Burmistrz Miasta Limanowa zaprasza do udziału w "Lachowsko-orawskim Festiwalu Kultur", który odbędzie się 8 czerwca 2014r. i będzie połączony z otwarciem nowej Muszli Koncertowej w Parku Miejskim.

 

 


Realizowany projekt, w ramach którego powstanie nowa muszla koncertowa oraz zorganizowany zostanie festiwal kultury polsko-słowackiej, jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Miasto Limanowa otrzymało na ten cel środki w wysokości około 230 000 zł.


„Lachowsko–orawski festiwal Kultur” podzielony będzie na cztery kategorie: I MALI ARTYŚCI – prezentacja talentów przedszkolnych, II WESOŁA SZKOŁA – prezentacja talentów szkolnych, III MIĘDZYNARODOWE NUTY – prezentacja talentów uczniów szkół muzycznych i IV ECHO TROMBITY – prezentacja orkiestr dętych i zespołów regionalnych obydwóch miast.


Muszla koncertowa powstanie w miejscu, gdzie znajduje się obiekt, który przed laty pełnił funkcję sceny koncertowej, a od lat nie był wykorzystywany ze względu na bardzo zły stan techniczny. 
Obiekt zaplanowano jako dwukondygnacyjny: piwnica i scena koncertowa. Przebudowa polega na wykonaniu wewnętrznej klatki schodowej z poziomu podpiwniczonego na scenę koncertową i przebudowę istniejących pomieszczeń w części podpiwniczonej. Istniejące przyziemia muszli zostaną zaadoptowane. Powstanie tam zaplecze dla obsługi sceny koncertowej, na które składać się będą pomieszczenia: szatnia/przebieralnia, WC, pomieszczenie porządkowe. Nadbudowana część obiektu stanowić będzie zadaszenie klatki schodowej i zaplecze techniczne obsługi plenerowych imprez rekreacyjno-kulturalnych.

 

 

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013”.

 

Tagi