Odbiór muszli koncertowej

Budowa muszli koncertowej w Parku Miejskim dobiegła końca. W dniu 16 maja 2014 r. dokonano odbioru technicznego inwestycji.

 

Muszla koncertowa powstała w miejscu, gdzie znajdował się obiekt, który przed laty pełnił funkcję sceny koncertowej, a od lat nie był wykorzystywany ze względu na bardzo zły stan techniczny. 
Obiekt zaplanowano jako dwukondygnacyjny: piwnica i scena koncertowa. Przebudowa polegała na wykonaniu wewnętrznej klatki schodowej z poziomu podpiwniczonego na scenę koncertową i przebudowę istniejących pomieszczeń w części podpiwniczonej. Istniejące przyziemia muszli zostały zaadoptowane. Powstało tam zaplecze dla obsługi sceny koncertowej, na które składają się pomieszczenia: szatnia/przebieralnia, WC, pomieszczenie porządkowe. Nadbudowana część obiektu stanowi zadaszenie klatki schodowej i zaplecze techniczne obsługi plenerowych imprez rekreacyjno-kulturalnych.

 

Oficjalne otwarcie nowego obiektu, który będzie bazą do organizacji wielu imprez o charakterze lokalnym i międzynarodowym, zaplanowano na 8 czerwca, podczas „Lachowsko- orawskiego Festiwalu Kultur”.


Realizowany projekt, w ramach którego powstanie nowa muszla koncertowa oraz zorganizowany zostanie festiwal kultury polsko-słowackiej, jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Miasto Limanowa otrzymało na ten cel środki w wysokości około 230 000 zł.


„Projekty współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013”.

 

 

Tagi

GALERIA