Trwają przygotowania do otwarcia Muszli Koncertowej!

W najbliższą niedzielę 8 czerwca br. w Parku Miejskim w Limanowej nastąpi uroczyste otwarcie nowej sceny koncertowej. Uroczystość rozpocznie „Lachowsko-orawski Festiwal Kultur”, podczas którego na scenie zaprezentują się zespoły z Limanowej i miasta partnerskiego - Dolnego Kubina.Realizowany projekt, w ramach którego powstała nowa muszla koncertowa oraz zorganizowany zostanie festiwal kultury polsko-słowackiej, jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Miasto Limanowa otrzymało na ten cel środki w wysokości około 230 000 zł. Nowa MUSZLA KONCERTOWA będzie miejscem spotkań, imprez, koncertów i festynów.


„Lachowsko–orawski Festiwal Kultur” podzielony będzie na cztery kategorie: I MALI ARTYŚCI – prezentacja talentów przedszkolnych, II WESOŁA SZKOŁA – prezentacja talentów szkolnych, III MIĘDZYNARODOWE NUTY – prezentacja talentów uczniów szkół muzycznych i IV ECHO TROMBITY – prezentacja orkiestr dętych i zespołów regionalnych obydwóch miast. Festiwal będzie transmitowany do Dolnego Kubina, na mobilny telebim, który został zakupiony w ramach drugiego projektu, realizowanego wspólnie z Dolnym Kubinem pod nazwą "Telemost pomiedzy Limanową i Dolnym Kubinem".  Tak, więc mieszkańcy Dolnego Kubina będą mogli równiez uczestniczyć w festiwalu i oglądać dzieci, młodzież i zespoły, które będą prezentowały sie na limanowskiej scenie.


Burmistrz Miasta Limanowa zaprasza w niedzielę 8 czerwca br. o godz. 14.00 do Parku Miejskiego na „Lachowsko-orawski Festiwal Kultur”. Zachęta niech będą przygotowania do występów limanowskich przedszkolaków:

 

Więcej o projekcie: „LACHOWSKO - ORAWSKI FESTIWAL KULTUR”

 

 

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013”.

 

Tagi

GALERIA