Miejska Góra celem nocnej wędrówki

19 lipca 2014 r. w Limanowej odbyła się kolejna edycja pieszych wędrówek w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy". Tym razem była to nocna wędrówka na Miejską Górę. Imprezę zorganizował Urząd Miasta Limanowa.

Główna grupa turystów wyruszyła o godz. 20.00 z miejsca zbiórki - limanowskiego rynku. Turyści wędrowali pod opieką przewodnika PTTK Mirosława Sipaka.

Turyści docierali do celu również z innych stron, w sumie pod Milenijny Krzyż dotarło około 300 osób. Tak licznemu uczestnictwu w imprezie przysłużył się piękny lipcowy wieczór.

Gospodarzem imprezy było Miasto Limanowa. Uczestników spotkania w imieniu władz miasta przywitała Przewodnicząca Rady Miasta - Irena Grosicka.

W spotkaniu uczestniczyli również Walenty Rusin i Andrzej Ligas - Radni Rady Miasta Limanowa, Jolanta Szyler – Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Limanowa oraz Jacenty Musiał - Prezes Stowarzyszenia Agroturystycznego Powiatu Limanowskiego.

Mszę św. polową odprawił ks. prałat Józef Poręba z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom gorący posiłek oraz wodę. Obsługę grilla zapewniła firma Jackówka.

Bezpieczeństwo zapewnili: Sekcja Limanowska GOPR pod dowództwem Adama Matrasa.

Dodatkową atrakcją spotkania było światełko do nieba, składające się z 50 lampionów.

Organizatorzy przygotowali liczne konkursy i zabawy:

NAJMŁODSZY uczestnik: Mariusz Kuzar /1,5 roku/ z Przyszowej,

NAJSTARSZY uczestnik: Piotr Mirek /74 lata/ z Tokarni,

UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA POLSKI: Tomasz Orszulak z Miedźna k. Częstochowy,

UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA ŚWIATA: Jasmin i Julia Nagler z Dortmundu /Niemcy/,

NAJMILSZA uczestniczka: Dorota Grosicka /Limanowa/,

NAJMILSZY uczestnik: Jan Wilk /Limanowa/.

KONKURS WIEDZY O BESKIDZIE WYSPOWYM:

• I m. Iza Twaróg z Limanowej,
  • II m. Gabriela Bubula z Walowej Góry,
  • III m. Joanna Załubska z Limanowej

Nagrody ufundował Urząd Miasta Limanowa.

Specjalny koncert dla uczestników zaprezentował zespół „VENA”.

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2014:
Miejska Góra /716 m/- 19 lipca 2014 roku
Gospodarz spotkania: Burmistrz Miasta Limanowa
Organizator: Wydział Promocji Urzędu Miasta Limanowa, Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Małopolska Izba Turystyki,

Patronat medialny: Dziennik Polski, Gość Niedzielny, telewizja internetowa TV28, Wrota Małopolski, portal Gorce24.pl, Radio Plus, Radio RDN,
partner akcji: Małopolska Izba Turystyki, COTIG PTTK

Zapraszamy do zapoznania się z fotoreportażem: