Fotoreportaż z sobotnich uroczystości!

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości jubileuszowych 100-lecia Bitwy pod Limanową, które odbyły się w sobotę - 13 grudnia 2014r. Zdjęcia robione były zarówno z lądu i powietrza.OBOZOWISKO WOJSKOWE

  na limanowskim rynku

 W sobotę miał miejsce „KONTREDANS” PRZED BITWĄ. Rankiem o godz. 7.00 z limanowskiego rynku nastąpił wystrzał artyleryjski zapowiadający wspomnienie Bitwy pod Limanową. O godz. 10.00 odsłonięta zostałą pamiątkowa tablica na domu dr Kazimierza Mieroszewskiego, gdzie w grudniu 1914 r. nocował Józef Piłsudski. Następnie grupy rekonstrukcyjne zaprezentowały się w defiladzie i rozbiły Obóz Wojskowy na limanowskim rynku.  Klimat żołnierskiej tułaczki armii: austro-węgierskiej, niemieckiej i rosyjskiej, odtworzony został przez grupy rekonstrukcji historycznej. Można  było zobaczyć węgierskich huzarów na koniach w pełnym rynsztunku bojowym, inscenizację wjazdu Komendanta  Józefa  Piłsudskiego do Limanowej czy epizod z życia frontowego komendanta - golenie brody Józefa Piłsudskiego, który podobno przebywając w Limanowej zgolił brodę u fryzjera Węgrzynka.
Atrakcją była również replika myśliwca Nieuport 11 - samolotu z okresu Wielkiej Wojny oraz pokaz wojskowej sztuki militarnej z czasów I Wojny Światowej.

 


 

Tagi

GALERIA