Burmistrz Władysław Bieda odznaczony przez Prezydenta RP!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim 27 maja 2015r., wręczył odznaczenia państwowe. Za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej - SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI –został odznaczony Burmistrz Limanowej Władysław Bieda!


 

 

Odznaczenia Prezydenta otrzymało w sumie 30 samorządowców.

 

Samorząd to fundament wolności i rozwoju całego kraju, dzięki samorządowcom Polska nie zginie – mówił w środę prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z działaczami z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Podkreślał, że samorządność to przede wszystkim zwiększenie roli obywateli.


Bronisław Komorowski podziękował samorządowcom za współpracę z Kancelarią Prezydenta na rzecz małych ojczyzn, ale też "tej wielkiej, o której śpiewamy, że nie zginie". - Ona nie zginie między innymi dzięki Polsce samorządnej, dzięki samorządowcom - podkreślił
Jak dodał, "nie ma wolności bez samorządności, nie ma samorządności bez dbania o nią, bez wzmacniania jej pozycji, bez wzmacniania siły wewnętrznej".


Bronisław Komorowski wyraził głębokie przekonanie, że Polska samorządna będzie miała wystarczająco dużo źródeł siły wewnętrznej i wsparcia zewnętrznego, aby zdobyć się na dalsze ruchy wzmacniające samorząd.


Podkreślił, że samorząd, by móc funkcjonować prawidłowo, musi wrócić do daleko idącej samodzielności, do możliwości rzeczywistego decydowania o tym, jak najlepiej rozwiązywać sprawy obywateli”Więcej na www.prezydent.pl


 

 

Tagi

GALERIA