Limanowa zajęła I miejsce w ogólnopolskiej rywalizacji sportowej miast i gmin

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Miasto Limanowa zajęło I miejsce w swojej grupie w VII Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich w ramach– Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2015, zdobywając nagrodę w wysokości 7.000 zł na zakup sprzętu sportowego.

 

 

 

VII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego i organizowany w jego ramach XXI Sportowy Turniej Miast i Gmin 2015, odbywał się na terenie całego kraju. Miasto Limanowa wzorem lat ubiegłych również przyłączyło się do sportowej akcji i zajęło I miejsce w grupie IV (od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców) na 103 uczestników.

 

Głównym celem turnieju było pobudzenie aktywności ruchowej u jak największej liczby osób, szczególnie tych, którzy dotychczas nie interesowali się rekreacją fizyczną, nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

 

Miasto Limanowa od kilkunastu lat aktywnie uczestniczy w tym turnieju, zdobywając wysokie lokaty premiowane środkami finansowymi na zakup sprzętu dla naszych klubów sportowych. W ubiegłorocznych edycjach Tygodnia Sportu dla Wszystkich Miasto Limanowa zajmowało I i IV miejsce w grupie IV (od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców). Zdobyte środki finansowe zostały wydatkowane na zakup elementów do siłowni zewnętrznej przy ul. Kusocińskiego – ścieżki zdrowia.


W największej imprezie sportu masowego w Polsce, począwszy od 26 maja do 1 czerwca na terenie naszego miasta odbyło się 106 imprez o charakterze sportowym. W wydarzeniach sportowych wzięło udział 9575 osób, co stanowi 63,47% mieszkańców Limanowej. Przeprowadzono również wysoko punktowany w rankingu wytrzymałościowy Test Coopera. Zgodnie z oceną przeprowadzoną przez organizatora, którym jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich otrzymaliśmy 248 punktów i zajęliśmy I miejsce w grupie!

 

Oprócz statuetki i dyplomu Limanowa otrzyma 7.000 złotych na zakup sprzętu sportowego.

 

Nagroda finansowa zostanie przeznaczona na zakup części elementów do siłowni zewnętrznej, która jest planowana na terenie Parku Miejskiego.


Serdeczne podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zwycięstwa w tegorocznej edycji, organizatorom, wolontariuszom i uczestnikom, dzięki którym udało nam się zająć tak wysokie miejsce.


Już dziś zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji, bowiem Turniej wpisał się na stałe do kalendarza imprez sportowych organizowanych w naszym mieście.

 

 

 

 

 

 

Tagi