W najbliższą niedzielę XXIX Konkurs Palm Wielkanocnych

Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowe oraz Urząd Miasta Limanowa organizują Konkurs Palm Wielkanocnych dla wiernych z parafii i mieszkańców miasta. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową 20 marca 2016r. o godz. 9.30 na Placu Koronacyjnych przy Sanktuarium pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, a jego rozstrzygnięcie nastąpi po Mszy Świętej około godz. 11.30 w Bazylice.

 

 

Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, upowszechnianie wiedzy na temat limanowskich zwyczajów związanych z okresem świąt Wielkiej Nocy oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.


Konkurs Palm Wielkanocnych odbywać się będzie w trzech kategoriach:
– palmy małe do 3 m wysokości,
– palmy średnie od 3 do 8 m wysokości,
– palmy wysokie powyżej 8 m wysokości.


 
Palma powinna być wykonana z gałązek wierzbowych, a na jej wierzchołku powinien znajdować się jałowiec. Można używać trzciny pospolitej, kocanki, bukszpanu lub cisu. W przypadku palm wysokich dozwolona jest żerdź obłożona wierzbowymi witkami. Palma może być związana batem (rzemieniem skórzanym) lub witkami wierzbowymi. Kwiaty do ozdobienia palmy powinny być wykonane z bibuły lub zasuszone.

 

Niedziela Palmowa, 20 marca 2016 r., godz. 9.30 


Rozpoczęcie (zebranie zgłoszeń) dokona się na Placu Koronacyjnym - od godz. 9.30.
Ogłoszenie wyników konkursu – po Mszy Świętej około godz. 11.30 w Bazylice.

 

 

Tagi

GALERIA