Siódma edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy

V Tour Mszana Dolna zainaugurował siódmą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego. W programie tegorocznej akcji przewidziano 17 / w tym 2 nocne/ rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat!!!

RAMOWY PROGRAM "ODKRYJ BESKID WYSPOWY"

Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 5 czerwca  od zdobywania Urbaniej Góry, a kończymy 4 września na Lubogoszczy.  Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

Dla najmłodszych amatorów  górskich wycieczek 4 maja organizowany jest III Rajd dla dzieci  i młodzieży  "Beskidzkie Wyspy" Lubogoszcz 2016.

Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 320 km, 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

Miłośników muzyki i tańca i dobrej zabawy zapraszamy w miesiącu  lipcu  na cykl 9 imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki", na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

W dniach 13-14 sierpnia 2016 roku zapraszamy do Limanowej na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej

Przez cały okres wakacji Gminy organizują cykl imprez pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami /m.innymi Jarmark Dobrzański, Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju,Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej,  Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu,  Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku, Dożynki, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich/.

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 11 września 2016 roku do Rabki Zdrój na VI Festiwal Zespołów Regionalnych  Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".

V TOUR MSZANA DOLNA

Miłośników kolei w weekendy w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu 2016 roku zapraszamy na niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej  /niedawno obchodziła jubileusz 130 lecia/ a  26 czerwca 2016 roku na Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej, gdzie po raz kolejny  podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej.

Pełny serwis informacyjny na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl                                               facebook.com/odkryjbeskidwyspowy