Siódma edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy

V Tour Mszana Dolna zainaugurował siódmą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego. W programie tegorocznej akcji przewidziano 17 / w tym 2 nocne/ rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat!!!

RAMOWY PROGRAM "ODKRYJ BESKID WYSPOWY"

Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 5 czerwca  od zdobywania Urbaniej Góry, a kończymy 4 września na Lubogoszczy.  Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 320 km, 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

Miłośników muzyki i tańca i dobrej zabawy zapraszamy w miesiącu  lipcu  na cykl 9 imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki", na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

W dniach 13-14 sierpnia 2016 roku zapraszamy do Limanowej na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej

Przez cały okres wakacji Gminy organizują cykl imprez pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami /m.innymi Jarmark Dobrzański, Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju,Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej,  Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu,  Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku, Dożynki, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich/.

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 11 września 2016 roku do Rabki Zdrój na VI Festiwal Zespołów Regionalnych  Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".

Miłośników kolei w weekendy w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu 2016 roku zapraszamy na niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej  /niedawno obchodziła jubileusz 130 lecia/ a  26 czerwca 2016 roku na Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej, gdzie po raz kolejny  podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej.

Pełny serwis informacyjny na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl                                               facebook.com/odkryjbeskidwyspowy