IV Turniej Łososina OPEN 2016

W dniach 03.07 – 31.08.2016 r. już po raz czwarty rozgrywany był wakacyjny turniej tenisa ziemnego mężczyzn pod nazwą „IV Turniej Łososina OPEN 2016”. Do turnieju zgłosiło się 16 zawodników, którzy między sobą rozlosowali przeciwników. Rozgrywki prowadzone systemem do dwóch przegranych.

 

 

Zawodnicy w porozumieniu z animatorem indywidualnie ustalali terminy rozgrywania pojedynków. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas zawodowych rozgrywek tenisa ziemnego. Mecz finałowy odbył się 29.08.2016 r. Zgodnie z tabelą rozgrywek spotkanie o II miejsce odbyło się 30.08.2016 r. W sumie rozegrano 30 spotkań.

 


Na potrzeby turnieju stworzono stronę internetową turnieju http://challonge.com/lososina_open, gdzie można śledzić wyniki spotkań jak również galerię zdjęć z pojedynków turniejowych.


W tej edycji zwyciężył obrońca tytułu z poprzedniego roku Łukasz Bukowiec pokonując w finale Edmunda Wąsowicza 2:0 w setach 6-2, 6-4. Na słowa uznania zasługuje zdobywca III miejsca Maciej Kęska (16 lat),  który zadebiutował w poprzedniej edycji turnieju i już wtedy pokazał się z bardzo dobrej strony, na równi rywalizując z dorosłymi mężczyznami.


Zawodnicy co roku prezentują coraz wyższe umiejętności tenisowe. Świadczą o tym wyniki wyrównanych spotkań. Często potrzeba było rozegrania 3 setowego spotkania, aby wyłonić zwycięzcę. Niejednokrotnie sety kończyły się po tie-breaku.

 


Cieszy fakt, że co roku startują debiutanci, którzy nawiązują równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi  zawodnikami. W tym roku zadebiutowali: Krzysztof Ryś, Piotr Ociepka, Mateusz Łątka oraz Kamil Musiał. Należy wspomnieć także zawodników, którzy grają od pierwszej edycji turnieju w 2013 roku. Do tego zaszczytnego grona należą: Łukasz Bukowiec, Stanisław Zapała, Marcin Kloss, Mateusz Twaróg oraz Łukasz Koza.


Turniej przebiegał w atmosferze sportowej walki, a nade wszystko gry fair-play. Wszystkim zawodnikom gratuluję i zapraszam w przyszłym roku na 5 już edycję turnieju. Mam nadzieję, że uda nam się zwiększyć ilość uczestników, a przez to jeszcze bardziej uatrakcyjnić turniej. 

Tagi

GALERIA