Dziewiąta edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy

Zapraszamy na inaugurację tegorocznej już dziewiątej edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2018 organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego 3 czerwca 2018 roku.

 

Akcja Odkryj Beskid Wyspowy organizowany przez 20 Gmin Małopolski z Forum Gmin Beskidu Wyspowego, której celem jest upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji, folkloru pięknego, ale jeszcze mało odkrytego Beskidu Wyspowego.

 

W programie przewidziano 19 /w tym 3 nocne/ rodzinne  wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 93 lata.

 

Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 3 czerwca  2018 r. od  Urbaniej Góry. Następnie czekają na zdobycie "wyspy"Lubogoszcz, Śnieżnica, jasień, Modyń, Luboń Wielki, Grodzisko, Korab, Jaworz, Ćwilin, Łopusze Wschodnie, Kostrza, Szczebel, Łopień,  Potaczkowa, Łyżka, Mogielica, Patryja, a na finał 9 września 2018 roku Miejska Góra. 

 


   

Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

 

Dla bardziej wytrawnych turystów proponujemy Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 250 km , 62 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

 

 

Miłośników muzyki, tańca, smacznego jadła i dobrej zabawy zapraszamy w miesiącu  czerwcu, lipcu i sierpniu  na  VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" w jedenastu miejscowościach /Tokarnia, Dobra, Żegocina, Tenczyn, Wiśniowa, Słopnice, Kamienica, Rabka Zdrój, Siekierczyna, Przyszowa i Limanowa/ na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

 

 

W wakacje zapraszamy na  cykl imprez organizowanych przez Gminy Beskidu Wyspowego pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami / m.innymi Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju, Karpacki Festiwal Zespołów Dziecięcych w Rabce Zdroju, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej, Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu, Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku, Dożynki, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich/.

 


Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 16 września 2018 r. do Mszany Dolnej na VIII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".

W weekendy w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu 2018 roku zapraszamy miłośników starych parowozów na niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej i Dobrej  na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej /niedawno obchodziła jubileusz 130 lecia/, a  17 czerwca 2018 roku na VI Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej, gdzie po raz kolejny  podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej.

 

Program otrzymał dofinansowanie Województwa Małopolskiego w ramach konkursu "Małopolska Gościnna".

Kalendarz imprez i szczegółowe informacje dla zainteresowanych do pobrania poniżej:
Odkryj Beskid Wyspowy 2018 - program cykl pieszych wędrówek
Odkryj Beskid Wyspowy 2018 - program ramowy


Pełny serwis dotyczący akcji Odkryj Beskid Wyspowy zamieszczony jest na stronie:
www.odkryjbeskidwyspowy.pl i www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy
 

Tagi