I Limanowska Liga Karate Kyokushin IKO Nakamura za nami!

9 czerwca zorganizowaliśmy turniej dla dzieci i młodzieży trenującej w naszym klubie pod nazwą I Limanowska Liga Karate Kyokushin IKO Nakamura. W turnieju wzięło udział ponad 100 osób w wieku od 4 do 18 lat z różnych sekcji, miedzy innymi wszystkie grupy wiekowe z Limanowej, sekcja Nowy Sącz oraz sekcja Łososina Górna
Zawodnicy walczyli wyłącznie w konkurencji kumite w różnych kategoriach wiekowych i wagowych w pełnym kontakcie. Sala gimnastyczna przy ZSP nr 1 w Limanowej w tym dniu gościła rekordową liczbę kibiców, zawodników oraz ich rodziców i rodzeństwo.

Sędzią głównym zawodów był shihan Zbigniew Goliński 5 dan, natomiast sędzią technicznym sensei Marcin Guzik 1 dan. Walki turniejowe sędziowali: sempai Tadeusz Dyrek, Justyna Woźniak, marek Bieda, Mateusz Puch oraz Adam Kasperski oraz sędzia maty sensei Zbigniew Gągola 2 dan.

Turniej odwiedziło wielu wspaniałych gości, m. in. pani dyrektor ZSP nr 1 w Limanowej mgr Kazimiera Zięba, która dokonała oficjalnego otwarcia turnieju, a także zasłużeni weterani limanowskiego kyokushin karate: Piotr Kozieł, sensei Józef Haszczyc, oraz sponsorzy: Tomasz Pasyk (TOM TRANS), Mariusz Drożdż (MARMET), sempai Marek Bieda (Serwis KluczeSamochodowe.pl).

Turniej rozegraliśmy w kilkunastu kategoriach kumite:

– dzieci 2011-2013 -24 kg
– dzieci 2011-2014 +24 kg

– chłopcy 2009-2010 -32 kg
– chłopcy 2009-2010 +32 kg
– dziewczęta 2009-2010 open

– kadeci 2007-2008 -40 kg
– kadeci 2007-2008 +40 kg
– kadetki 2007-2008 open

– młodzicy 2005-2006 open
– młodziczki 2005-2006 -40 kg
– młodziczki 2005-2006 +40 kg

– juniorzy młodsi open
– juniorki młodsze open

– junior open

Najmłodsi zawodnicy walczyli po 1,5 minuty + 30 sekund dogrywki, starsi natomiast walczyli 2 minuty + 1 minuta dogrywki. Najwięcej emocji dostarczyły nam walki w kategorii 2011-2013, w której wystartowało 24 zawodników. Wszyscy zawodnicy tego dnia zostali nagrodzeni medalem oraz dyplomem, zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary.

Pomiędzy walkami zawodnicy i zgromadzeni kibice mogli podziwiać pokaz technik dozwolonych i zabronionych, który wykonali sempai Justyna Woźniak i Mateusz Puch, pokaz wykonany przez sempai Adama i Marka Kasperskiego.


    Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Mateusz Golonka – urodzony w sierpniu 2013 roku

    Najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Majda

    Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Kotara

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni, że udało się zorganizować i przeprowadzić kolejną już edycję naszego wewnętrznego turnieju. Chcemy, aby Limanowska Liga Karate Kyokushin odbywała się cyklicznie, może nawet dwa razy do roku. Kolejna druga edycja turnieju już niebawem i chcemy do rywalizacji zaprosić kilkanaście zaprzyjaźnionych klubów. Walki stały na wysokim poziomie, mieliśmy okazję zobaczyć nokauty, wazari i wiele serca włożonego w każdą walkę przez tych młodych wojowników. Klubowy turniej to idealna okazja do spróbowania swoich sił na macie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, to taki “przedstart” przed turniejem regionalnym czy ogólnopolskim. Wewnętrzny turniej to także okazja by dokonać przeglądu naszych sekcji i grup. Ogromne słowa uznania z tego miejsca kieruję w stronę naszych instruktorów: sensei Zbigniewa Gągola (Nowy Sącz), sensei Marcina Guzika (Limanowa grupy młodsze, Łososina Górna), sempai Tadeusza Dyrka (Limanowa), którzy na co dzień pracują z dziećmi i przekazują im swoje umiejętności nabyte latami treningów i startów w zawodach. Podziękowania kieruję również w stronę rodziców, którzy mocno wspierają swoje pociechy na drodze Kyokushinkai – bez Was nie było tego turnieju! OSU!

– shihan Zbigniew Goliński 5 dan
Patronat medialny nad turniejem objęła Limanowska Telewizja Internetowa – TV28.PL (wkrótce relacja wideo).
Gorące podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów bez pomocy których ten turniej nie doszedłby do skutku. Chcemy szczególnie podziękować:

– panu Tomaszowi Pasyk (firma: TOMTRANS),
– panu Mariuszowi Drożdż (firma: Marmet),
– panu Markowi Bieda (firma: KluczeSamochodowe.pl),
– panu Markowi Krajewskiemu (firma: Traktor Serwis),
– panu Zdzisławowi Puch (firma: Jackówka),
– firmie: Sklep Sportowy GOL,
– firmie: Net-Factory.pl

Jeszcze raz dziękujemy! Dōmo arigatō!

Źródło: Limanowski Klub Kyokushin Karate

Tagi

GALERIA