Wakacyjna nuda nam nie grozi - mamy miasteczko ruchu drogowego!

Wszystkich, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, kochają jazdę rowerem, i dla których bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ważne zapraszamy do Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Kusocińskiego.

Atrakcja: darmowa na zewnątrz

Sugerowany wiek: od pierwszych miesięcy do 18+

Czyż nie jest ważne, by dzieci już od najmłodszych lat poznawały zasady ruchu drogowego? Jeżeli też jesteście tego zdania to musicie koniecznie odwiedzić niesamowite miasteczko ruchu drogowego w Limanowej!

Na terenie "ścieżki zdrowia" przy ul. Kusocińskiego znajduje się duże i bogato wyposażone miasteczko ruchu drogowego. Dzieci mogą zapoznać się tu ze znakami pionowymi, poziomymi, a także z zasadami działania sygnalizacji świetlnej. Na drogach naniesiono wiele różnych oznaczeń, które pomogą w praktyce zrozumieć zasady poruszania się po drogach. Dzieci mogą jeździć tu na rowerze, hulajnodze, rolkach a nawet po prostu chodzić  poznawać cenne informacje. Dodatkowo można bezpłatie wypozyczyć gokart.

 

Przypominamy:

 

Miasto Limanowa zrealizowało zadanie pn.: Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego w Limanowej w ramach konkursu pod nazwą: "Budowa miasteczek ruchu drogowego (rowerowego) w województwie małopolskim".

 


 

Inwestycja polegała na budowie jezdni i ścieżek rowerowych o powierzchni utwardzonej wynoszącej 1191 m2 oraz budowie małej architektury związanej z tematyką miasteczka ruchu drogowego i rekreacją (znaki drogowe, ławki, architektura zabawowa, kosze na śmieci itp.). Inwestycję wykonywał Miejskie Zakład Gospodarki  Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

 

Koszt inwestycji to ok. 280 tys. zł, z czego miasto uzyskało z Województwa Małopolskiego dotację w wysokości 50%.

 

Miasteczko, które nadzorowane będzie przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, czynne będzie w okresie letnim od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 20.00 (w okresie wiosennym i jesiennym do godz. 18.00).

 

Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego (Rowerowego) ma na celu stworzenie miejsca gdzie poprzez zabawę podczas korzystania z infrastruktury drogowej, dzieci i młodzież zostanie przygotowana do umiejętnego poruszania się po drogach publicznych. Miasteczko będzie służyć do nauki zasad ruchu drogowego, przeprowadzania konkursów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz egzaminów na kartę rowerową. Z miasteczka będą mogły korzystać osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane pod opieką  wychowawców, rodziców lub osób przeprowadzających egzamin na kartę rowerową.

 

 

Inwestycja realizowana przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu "Budowa miasteczek ruchu drogowego (rowerowego) w województwie małopolskim".

Tagi