Pożegnanie Śp. Wojciecha Struzika

Uroczystości pogrzebowe Śp. Wojciecha Struzika, Radnego Miasta Limanowa, odbyły się 14 lipca br. w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Limanowej. Rodzina, przyjaciele, współpracownicy, a także mieszkańcy Limanowej licznie wzięli udział w uroczystym pożegnaniu.
Piękną i wzruszającą mowę pogrzebową przedstawiającą zasługi, drogę życiową i osobowość Zmarłego wygłosił Burmistrz Miasta Limanowa oraz Przewodnicąca Rady Miasta Limanowa. Poniżej publikujemy treść:

Pozwólcie Państwo, że złożę wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego Wojciecha Struzika, bo śmierć członka rodziny i bliskiej osoby to zawsze wielki smutek, pustka i tęsknota.

Nie ma dobrego czasu, ani dobrego wieku na umieranie, każdy czas jest nie w porę, w każdym wieku jest to za wcześnie. Ale 54 lata to prawie środek życia, dlaczego więc Wojtku już od nas odchodzisz.

Jedynym wytłumaczeniem może być to, że tam u góry potrzebują dobrego architekta, w sile wieku, pełnego zapału, dobrych pomysłów, bo być może, myśląc tak po ludzku chcą tam prowadzić jakieś piękne niebiańskie inwestycje. A Ty zawsze byłeś gotów i chętny na wyzwania, z wielką uwagą podchodziłeś do naszych limanowskich planów, czułeś, że Limanowa to jedyne Twoje miejsce na ziemi. Bardzo szkoda, że nie będziemy mogli razem prowadzić rewitalizacji miasta, odnowić rynku, wybudować pięknej podświetlonej fontanny. To były nasze wspólne marzenia i dążenia. Niestety bez Ciebie będziemy to realizować.
   
Myślę że kiedyś, gdy nam przyjdzie przejść, tam na druga stronę, to się spotkamy i będziemy podziwiać Twoje dokonania w niebie.

Dziękujemy za twoją pracę, za starania i pomysły, za to że byłeś z nami.

Burmistrz Miasta Limanowa
Władysław Bieda


Droga Rodzino, Uczestnicy smutnej uroczystości pogrzebowej, w imieniu Radnych Rady Miasta Limanowa i mieszkańców pragnę pożegnać Śp. Wojciecha Struzika, przyjaciela, kolegę, zaufanego współpracownika, limanowskiego architekta i Radnego Rady Miasta Limanowa, człowieka życzliwego, ofiarnego i niestrudzonego w działaniu. Niezbadane wyroki Opatrzności sprawiły, że w sile wieku i w pełni sił nadszedł dla Niego kres ziemskiej wędrówki.

Wojtek – tak zwracaliśmy się do Niego - całe swoje życie związał z Limanową. Zabiegał o rozwój miasta, troszczył się o właściwe relacje międzyludzkie, angażował w sprawy lokalnej społeczności. Zawsze miał czas dla innych, a ludzie go kochali, bo był prawdziwy.

Dzisiaj, ze wzruszeniem wspominamy wszystkie chwile, działania i sytuacje, w których Śp. Wojciech dał się poznać jako dobry człowiek, otwarty na ludzi i świat. Dbał o kulturę i kultywował pamięć o przeszłości. Jego postawa wyrażała szacunek do dziedzictwa narodowego. Wrażliwy na piękno, z duszą artysty widział świat doskonalszym niż my.

Jako Radny miał swoje zdanie, a jednocześnie był otwarty na argumenty innych i zdolny do kompromisu. Nigdy, w żadnej sprawie nie szukał swojego interesu i korzyści. Życiowy optymizm i pogoda ducha Wojtka były dla nas dobrym przykładem zachowań w sytuacjach trudnych, a uśmiech i poczucie humoru pozwalały znaleźć rozwiązanie problemów samorządowych i przywrócić właściwe proporcje w różnych, czasem trudnych sprawach.

Wojtku! Dzisiaj dziękujemy Ci za bezinteresowną pomoc, zrozumienie, uśmiech, dobre słowo i cierpliwość. Nad Twoją trumną pochyla się sztandar Limanowej. Niech ten symboliczny gest będzie naszym pożegnaniem z Tobą, a jednocześnie podziękowaniem za Twoją pracę, zaangażowanie w sprawy Miasta Limanowa i Twoją obecność wśród nas. Zapewniamy, że pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci na zawsze.

Żegnamy Cię ze smutkiem i nadzieją, że dobry i miłosierny Bóg obdarzy Cię pokojem i wieczną radością.

Drogi Wojtku -  nasz Przyjacielu - Spoczywaj w pokoju!

Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa
Jolanta Juszkiewicz


Foto: Walenty Rusin

Tagi

GALERIA