Rozwiń swoją firmę z programem #StartUP Małopolska

Dzięki programowi Województwa Małopolskiego #StartUP Małopolska młodzi przedsiębiorcy z całego regionu dowiadują się, co zrobić, aby z sukcesem rozkręcić swój biznes. Już teraz trwa rekrutacja do trzeciej edycji tego wyjątkowego programu – nie czekaj i zgłoś się już dziś! Rekrutacja trwa jeszcze tylko do 7 października!
Program #StartUP Małopolska jest kierowany do firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i często nie do końca jeszcze wiedzą, jak sprawnie funkcjonować na rynku. Jednocześnie posiadają duży potencjał i chcą się rozwijać

– mówi marszałek Jacek Krupa. - Dzięki niemu młodzi przedsiębiorcy dostają ogromny zastrzyk wiedzy eksperckiej i silną motywację do dalszego działania – kontynuuje Krupa i zachęca przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność krócej niż dwa lata, do udziału w programie. Co najważniejsze – udział w nim jest całkowicie bezpłatny.

Przekonali się, że… warto

Krzysztof Bednarczyk oraz Bartłomiej Golis, którzy prowadzą w Krakowie firmę Techdetox, sami sprawdzili, jak wiele korzyści daje udział w programie organizowanym przez samorząd województwa. Dał on młodym przedsiębiorcom nie tylko możliwość poznania tajników prowadzenia biznesu, ale też nowego spojrzenia na rozkręcanie własnej firmy.

Po tym programie patrzę na biznes zupełnie inaczej. Zdałem sobie sprawę z tego, co do tej pory robiłem źle. Mam nowe pomysły i wiem, w którym kierunku chcę iść dalej

– przekonuje Krzysztof Bednarczyk, jeden z uczestników poprzedniej edycji programu #StartUP Małopolska. W sumie wzięli w niej udział przedstawiciele siedmiu firm – daje to możliwość pracy w małych grupach oraz aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach, w tym spotkaniach z wybranymi przez siebie ekspertami.

Co więcej, znaczna część spotkań to warsztaty prowadzone przez wybitnych praktyków biznesu. Dzięki temu młodzi przedsiębiorcy mogą twórczo pracować, ale też zadawać pytania i konfrontować swoje wyobrażenia na temat prowadzenia firmy z długoletnim doświadczeniem ekspertów.

- Szkolenia i konsultacje, prowadzone przez świetnych specjalistów, zdecydowanie „otwarły nam oczy”. Pozwoliły też zrozumieć procesy zachodzące w firmie oraz lepiej zarządzać kadrą i finansami – podkreśla Krzysztof Bednarczyk. A to – szczególnie w firmach, które istnieją na rynku krótko – bardzo ważne.

Z kolei, jak dodaje Justyna Uman-Ntuk z firmy InnoMed, która zajmuje się wdrażaniem innowacji w branży farmaceutycznej, szkolenia organizowane w ramach #StartUP Małopolska, pozwoliły jej poskładać w jedną całość wszystkie elementy związane z prowadzeniem biznesu.

Zyskałam też wiedzę na temat nowoczesnego marketingu i sprzedaży. Dzięki udziałowi w programie chcę nieco zmodyfikować działalność mojej firmy i rozszerzyć zakres usług

– przyznaje Uman-Ntuk.

Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny tutaj.


A czy opłaca się wziąć w nim udział? Jak najbardziej! - Szkolenia są bezpłatne, program jest interesujący, a indywidualne spotkania z mentorami naprawdę wiele wnoszą – przyznają zgodnie uczestnicy poprzednich edycji i zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie #StartUP Małopolska.

Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronach:
www.startup.malopolska.pl oraz www.facebook.com/InnowacyjnaMalopolska


* * *

Małopolska przyjazna przedsiębiorcom

Czy w Małopolsce opłaca się otworzyć własny biznes? Jak najbardziej. Już dziś w naszym regionie działa ponad 380 tysięcy podmiotów gospodarczych, ale jest też miejsce na następne. Jak pokazują statystyki, od kilku lat liczba firm w Małopolsce stale rośnie. Dla porównania – w 2009 roku w województwie zarejestrowanych było 314 tysięcy firm, a w kwietniu 2018 roku już 383 tysiące.

Kraków, jako stolica województwa, pozostaje nadal najatrakcyjniejszym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej, głównie ze względu na kapitał ludzki, rozbudowaną infrastrukturę, potencjał demograficzny, rozwinięty sektor usług dla biznesu i zaplecze naukowo-badawcze, jednak wzrostowy trend w zakresie liczby firm widoczny jest w całym województwie.

Nie brakuje też ludzi z pomysłami na własny, dochodowy biznes i programów, które pozwalają młodym firmom się rozwijać. Jednym z nich jest właśnie #StartUP Małopolska. Program jest częścią projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego „Przedsiębiorcza Małopolska – rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie”.
Źródło: www.malopolska.pl

Tagi