Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin WKB Polish Open Galizia Cup 3 medale wywalczone przez karateków ARS Limanowa - JONIEC Team

W miniona sobotę, 29 września w hali sportowej Hala ZSL im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin WKB Polish Open – Galizia Cup.
Na matach swoje umiejętności w kumite i kata prezentowało ponad 200 zawodników z Litwy, Łotwy, Rumunii, Rosji, Ukrainy i Węgier oraz oczywiście z Polski. Turniej objęty był honorowym patronatem przez Ambasadę Japonii w Polsce, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewodę Podkarpackiego, Starostę Powiatu Leżajskiego, Burmistrza Miasta Leżajsk. Patronat medialny nad tym wydarzeniem sportowym sprawowały: TVP3 Rzeszów i telewizja kablowa „Lokaltel”.

Rywalizacja sportowa na leżajskim tatami odbywała zarówno wśród dorosłych i młodzieży się według obowiązujących w Japonii przepisów karate pełno kontaktowego, czyli z użyciem wszystkich technik nożnych na głowę oraz bez ochraniaczy tułowia tzw. „hogo”. Warto podkreślić, iż zawody przebiegały na wysokim poziomie sportowym.
Do rywalizacji sportowej w międzynarodowym towarzystwie w leżajsku przystąpiła trójka młodych zawodników ARS Klub Kyokushinkai – JONIEC Team: Jagoda Zelek, Renata Sukiennik i Jakub Kądziołka.

Nieco inne przepisy, w których przyszło rywalizować naszym karatekom nie sprawiły im dużych problemów. Cała trójka stoczyła bardzo dobre i zacięte pojedynki w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Efektem, czego są brązowe medale, które każdy z naszej trójki karateków wywalczył.
Gratulujemy!

ARS Klub Kyokushinkai składa serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie Panu Mieczysławowi Jońcowi - właścicielowi firmy JONIEC, Panu Maciejowi Szkarłatowi – prezesowi PDM LIMDROG, Panu Władysławowi Biedzie – Burmistrzowi Miasta Limanowa i Panu Wiesławowi Wójtowiczowi - dyrektorowi Zespołu Szkół nr 3.
Źródło ARS Klub Kyokushinkai

Tagi

GALERIA