Dawid Kosmal Ze Srebrem w Zawodach Ogólnopolskich

W dniach 12-14.10.2018 r. w Centrum Sportu Bronowianka w Krakowie odbył się I Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. Był to pierwszy cykl rozgrywek, w których wystąpili najlepsi zawodnicy rocznika 2004 i młodsi. Limanowski klub reprezentowali: Dawid Kosmal, Miłosz Sawczak, Karol Sułkowski, w kadetkach Julia Domiter oraz Natalia Mensfeld.
Zmagania rozpoczął piątkowy turniej kwalifikacyjny w którym wystąpiła Natalia Mensfeld. Niestety do awansu zawodniczce Płomienia zabrakło jednego meczu. Julia Domiter w sobotniej rywalizacji zajęła 3 miejsce w grupie, co skutkowało brakiem awansu do turnieju głównego. Zakończyła rywalizacje w przedziale miejscowym 33-40.

Lepiej spisali się kadeci. Dawid oraz Miłosz awansowali do turnieju głównego ze swoich grup z 1 miejsca, a Karol z 2 miejsca. Ostatecznie Miłosz Sawczak zakończył rywalizacje na 14 miejscu, a Karol Sułkowski na 16 miejscu.

Faworyt turnieju Dawid Kosmal udowodnił, że wciąż jest w ścisłej czołówce Polski w kategorii Kadeta. Zawodnik UKS Płomień Limanowa po bardzo dobrym występie w fazie grupowej, pewnie zmierzał do finału, gdzie pokonał odpowiednio: w 1/16 Juliusza Gulbę, w 1/8 Alana Kulczyckiego (OLIMPA – Unia Grudziądz), w ćwierćfinale Mateusza Żelengowskiego( KU AZS US Zielona Góra) , w półfinale Bartłomieja Skórko (JKTS Jastrzębie-Zdrój). W meczu finałowym zmierzył się z Mateuszem Zalewskim – zawodnikiem ZKS Zielona Góra. Mecz finałowy był bardzo zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie technicznym. Niestety Dawid Kosmal przegrał 4-2, ostatecznie zakończył turniej na bardzo wysokim 2 miejscu. 

Dzięki dobremu występowi w dzisiejszym turnieju Dawid Kosmal z pewnością wystąpi w Kadrze Narodowej podczas  Slovak Cadet Open, ITTF Jnior Circuit w dniach 02-04. 11.2018r.

Sukcesy naszych zawodników na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej przyczyniły się do nawiązania współpracy z firmą ASB Construction – Andrzej Biernat, która zajmuje budownictwem. Bardzo dziękujemy za pomoc i liczymy na udaną współpracę!

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym wciąż możemy rywalizować na arenie ogólnopolskiej na najwyższym poziomie !

Urząd Miasta Limanowa, Firma Joniec, Firma Midrew, Firma Laskopol, ASB Construction,  Mechanika i Diagnostyka Pojazdów „WAJDA„, Firma Doratex, MZGKiM Limanowa, Firma Aga Sport,  Elektrical, BdArt,  Delikatesy Centrum  Łososina Górna, Firma Budowlana Kris , MOS PL Limanowa.
Źródło: UKS Płomień Limanowa

Tagi

GALERIA