Spotkanie opłatkowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

20 grudnia (czwartek) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej miało miejsce spotkanie opłatkowe, na które zaproszenie przyjął Burmistrz Limanowej pan Władysław Bieda oraz proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych ks. dr Kazimierz Fąfara.


Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Albert Golonka, życząc wszystkim zebranym spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz szczęśliwego Nowego Roku. Pan Burmistrz Władysław Bieda wręczył dyplomy wraz z symbolicznymi czekami zwycięskim klasom w konkursie frekwencyjnym z okazji Święta Niepodległości. Dofinansowaniem do wycieczek mogą cieszyć się klasy 8a, 5a oraz 5b. 

Dla uczniów zaskoczeniem okazała się wiadomość, że w grudniu na emeryturę odchodzi wieloletnia nauczycielka historii, była dyrektor szkoły pani Halina Golonka.  Pan dyrektor z panią wicedyrektor na jej ręce złożyli wspaniały bukiet kwiatów i podziękowania za lata owocnej współpracy. Pani Halina Golonka tajemniczo obiecała zgromadzonym, że nadal będzie działać na polu edukacyjnym, bo jak stwierdziła „nauczycielem się jest, a dyrektorem bywa„. 
Program artystyczny, przygotowany w tym roku na bardzo wysokim poziomie, przez katechetów pana Janusza Matrasa oraz ks. Rafała Budzika, pozwolił dowiedzieć się czegoś więcej na temat świątecznych obyczajów, a do kolęd akompaniament zapewnił  pan Wojciech Dudek wraz ze szkolną orkiestrą.
Następnie uroczystość, prowadzona przez ks. Rafała Budzika przybrała bardziej religijny charakter. Uczniowie po wspólnej modlitwie przy Światełku Betlejemskim (przywiezionym na tą okazję przez harcerzy z panią wicedyrektor Dorotę Atłas z ZSP nr 1) i poświęceniu opłatków, składali sobie życzenia. 
/źródło: ZSP nr 4/
 
Tagi