V ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego w wielu miastach w Polsce organizowany jest Orszak Trzech Króli, czyli uliczne jasełka, połączone ze wspólnym kolędowaniem. Po raz piąty ORSZAK TRZECH KRÓLI organizowany jest również w Limanowej. Inicjatywa orszaku zrodziła się w działającym przy Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich. Do organizacji przyłączył się Urząd Miasta Limanowa.
O ORSZAKU…

Tegoroczny orszak wyruszy około godz. 9.45 z ulicy Matki Boskiej Bolesnej, a poprowadzi go grupa kolędnicza z gwiazdą, ze Szkoły Podstawowej Nr 3, która zajęła I miejsce w tegorocznym Konkursie Szopek i Grup Kolędniczych. Tuż za nimi radośnie kolędująca Kapela KRÓLE, która  towarzyszy orszakowi od samego początku tj. od 5 lat. Za kapelą orszak anielski Ruchu Czystych Serc. Będzie to młodzież z limanowskiej parafii, która pragnie oddać nowonarodzonemu Jezusowi pokłon i swoje czyste serca. Anielski orszak poprowadzi ŚWIĘTĄ RODZINĘ: Maryję i Józefa, którzy szukać będą schronienia dla mającej narodzić się Bożej Dzieciny. Do orszaku zapraszamy też dzieci, młodzież i dorosłych. Wszystkich tych, którzy pragną uczcić Objawienie Boga.

Orszak zamykać będą na koniach rasy polskiej, których tradycyjnie już użycza pan Józef Twaróg z Lipowego, trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. W osobach trzech mędrców ze Wschodu, cała ludzkość przybywa do Betlejem, by w Jezusie uznać obiecanego Mesjasza i oddać należny mu hołd.

Każdy z królów przyniesie Dzieciątku stosowne dary: złoto – symbol godności królewskiej, mirrę – symbol wypełnienia proroctw i zapowiedź śmierci Zbawiciela oraz kadzidło – symbol godności kapłańskiej.

INSCENIZACJA I KOLĘDOWANIE…

Około godz. 10.00 na limanowskim rynku będzie miała miejsce tradycyjna inscenizacja „Pokłon Trzech Króli”, przygotowania przez działającą przy parafii młodzież z Ruchu Czystych Serc. Ważnym momentem wydarzenia będzie wspólne kolędowanie zgromadzonych na limanowskim rynku. Następnie uczestnicy udadzą się do bazyliki, by uczestniczyć we Mszy Świętej.


Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu!

Tagi