Wspomnienie Koncertu Noworocznego 2019

5 stycznia br. w Limanowej odbyła się Noworoczna Gala Koncertowa, dedykowana przez burmistrza - mieszkańcom miasta. Miejscem spotkania oraz wystawienia sztuki operowej była Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 3 przy ulicy Jordana 3 w Limanowej, która nie ustępowała scenerii koncertowych sal widowiskowych.


Przybyłych gości serdecznie przywitał gospodarz miejsca Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, następnie złożył życzenia noworoczne licznie zgromadzonej publiczności i oddał głos Przewodniczącej Rady Miasta Jolancie Juszkiewicz. Wydarzenie jak co roku, z pełną gracją i humorem poprowadził Marian Wójtowicz.

Prawdziwą ucztę muzyczną zapewnili artyści Światowej Klasy Narodowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej INSO, baletu & Solistów Grupy QuattroVoce. Z wielkim rozmachem scenicznym porwali widownię, w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewały najpiękniejsze arie, duety, Johanna Straussa, Lehara, Kalmana i Offenbacha, a w pełnych zachwytu dźwiękach słyszany był szelest długich sukien.

Noworoczna Gala Koncertowa przeszła już do historii, zostały po niej miłe wspomnienia i słowa uznania. Koncert przyciągnął wielu słuchaczy jak również amatorów sztuki operowej. Na stojąco gromkimi brawami podziękowano artystom za wystawienie kunsztownej sztuki.

Wykonawcy:
Orkiestra Narodowa Filharmonii Lwowskiej INSO & Balet
Woytek Mrozek – klarnet solo / dyrygent
Johann Kruk – skrzypce solo / koncertmistrz szwajcarskiej orkiestry
QuattroVoce:
Anna Schumarina  sopran
Liliya Nikitchuk  mezzosopran
Serhii Kutepov  tenor
Oleksii Kuvitanov  baryton


Podziękowania kierujemy także do firmy Soundlight, którzy współtworzyli klimat wydarzenia dzięki różnorodności świateł, profesjonalnej scenie oraz efektownemu nagłośnieniu. Aleji Róż dziękujemy za dbałość i profesjonalizm w  wykonaniu dekoracji, a ekipie porządkowej Stefana Zelka za wsparcie techniczne.

fot. Anna Szyler

Tagi

GALERIA