Chór z katedry z Francji wystąpi w Limanowej!

Zapraszamy na koncert Chóru Maitrise Saint Evode z Katedry w Rouen we Francji, który odbędzie się 24 stycznia br. o godz. 18.45 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
O chórze:

Maitrise Saint Evode jest chórem katedralnym złożonym z gimnazjalistów uczęszczających do szkoły św. Marie w Rouen, którzy w ramach swojego planu zajęć szkolnych mają 7 godzin muzyki w tygodniu w przykatedralnej szkole śpiewu sakralnego. Podczas zajęć dzieci poznają bardzo zróżnicowany repertuar sakralny i liturgiczny (od średniowiecza do muzyki współczesnej) a także wystawiają opery i komedie muzyczne dla dzieci. Regularnie koncertują też i uczestniczą w uroczystościach religijnych katedry Notre Dame w Rouen.
Chór brał udział w wielu prestiżowych projektach z takimi francuskimi zespołami jak: De Caelis, Arpeggiata, Barbara Furtuna, Oswald Sallaberger oraz koncertował we Francji, a także kilku krajach europejskich (tj. Włochy, Wielka Brytania, Belgia, Hiszpania).

W czerwcu 2019 roku, razem z Chórem z Escurial (Schola Escolania z Hiszpanii) i Chlopiecym Chórem z Limanowej dokonają prawykonania Missa brevis A. Bernardeliego podczas 11 edycji Festiwalu muzyki współczesnej " Inedit " w Rouen.

Halina Dyczek
Dyrygent i opiekun
Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

Tagi