Jasełka w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Limanowej

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Limanowej pięknie kontynuują tradycje Jasełkową i kolędniczą. Grupa V wraz z paniami Patrycją Piszczek, Agnieszką Wojtas oraz Anną Bukowiec znakomicie przygotowały dzieci do występu. Po raz pierwszy dzieci wystąpiły przed bardzo przychylną publicznością czyli swoimi rodzicami, rodzeństwem i dziadkami.

Występ został przyjęty bardzo entuzjastycznie. Mali aktorzy nabrali pewności siebie i postanowili na tym nie kończyć swoich wstępów. Dzięki uprzejmości dyrekcji Miejskiego Żłobka w Limanowej oraz Dziennego Domu Opieki Senior – Wigor dzieciaki wystąpiły przed szerszą publicznością.  Udali się z występem do tych, którzy nie mogli przyjść do nich sami. Postanowili nieść radość i głosić Dobrą Nowinę.

W żłobku czekali na nich młodsze koleżanki i koledzy bardzo przejęci tą  niecodzienną wizytą. Maluszki przeżywały występ w wielkim skupieniu i okazywały żywe reakcje na nagłe zwroty akcji. Dzieci również wspólnie kolędowały. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Miło jest powrócić w znajome miejsce, kilkoro dzieci z grupy V jest absolwentami Żłobka i mają z nim związanych wiele dobrych wspomnień.

To nie był koniec występów tego przedpołudnia, młodzi aktorzy mieli bardzo napięty grafik i udali się na piechotę do dziennego Domu Opieki Senior – Wigor gdzie w świetlicy już byli zgromadzeni wszyscy podopieczni. Oczekiwali na występ z uwagą i w ciszy. Przedszkolaki i tym razem dały z siebie wszytko. Każdy wyrecytował swoją rolę bez pomocy suflera, jednak godziny przygotowań i prób zaowocowały. Ekspresyjny śpiew wypełnił świetlicę po brzegi. Nie mogło być inaczej po ukłonach nastąpiły owacje.

Występy już w tak młodym wieku są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci, dzięki nim dzieci zyskują pewność siebie i przełamują swoją nieśmiałość. Każde dziecko w występie odgrywa bardzo ważną rolę.

Te Jasełka to przykład świetnej współpracy rodziców wraz z opiekunami grupy oraz dyrekcją Miejskiego Przedszkola nr 3. Dzięki temu każdy szczegół był dopracowany, stroje zostały uszyte specjalnie na tą okazję, zakupiono również wiele niezbędnych rekwizytów, powstała szopka, która posłuży przedszkolu przez kolejne lata. Fundusze na stroje i rekwizyty zostały przekazane przez Fundację Lotto dzięki staraniom rodziców. Wolontariusze Fundacji Lotto przygotowali scenografię oraz uszyli stroje. To na pewno nie ostatni wspólny projekt w tym gronie.

 

foto: Zofia Kita www.foto-zocha.pl

Tagi

GALERIA