Z życia Środowiskowego Domu Samopomocy

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Limanowej wiele się dzieje. Zachęcamy do zapoznania się z minionymi wydarzeniami.


Po pierwsze – Kolędowanie! Dostarczyło wiele pracy, satysfakcji, radości  i wzruszeń. Zajęło prawie cały styczeń. W tym czasie uczestnicy, wspólnie z terapeutkami Anną Kędroń i Iwoną Zygmunt odwiedzili z kolędą wiele zaprzyjaźnionych instytucji, ośrodków, placówek. Wspólne świętowanie, kolędowanie są potrzebnym wsparciem, do odreagowania stresu, lekarstwem na samotność, wyzwalają większa energię do działania.

Po drugie - Dnia 18.01.2019 r., uczestnicy wzięli udział w II Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Małopolskiego im. Haliny Wędrychowicz pt. „Na słodką nutę”, który był zorganizowany w Bieczu. Podczas przeglądu swoje cukiernicze umiejętności zaprezentowali uczestnicy z kilkunastu małopolskich domów. Konkurs na najlepszy piernik oceniało jury, któremu przewodniczyła Ewa Wachowicz, była Miss Polonia, autorka programów kulinarnych. Jury wyróżniło piernik limanowskiego ŚDS, przygotowany pod kierunkiem terapeutki Iwony Zygmunt za wyrazisty smak oraz przyznało nagrodę specjalną.Przegląd „Na słodka nutę” miał zróżnicowany charakter. Uczestnicy mogli wykazać się nie tylko doświadczeniem artystycznym, zdolnościami wokalnymi, ale także umiejętnościami związanymi z  wypiekiem słodyczy. Przegląd był inspiracją do aktywowania formy pracy terapeutycznej jaką są zajęcia kulinarne.

Uczestnicy, wspólnie z zespołem wspierająco – aktywizującym Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej, realizują swoje wyzwania pięknie i żarliwie, świadcząc o głębokim, prawie rodzinnym zjednoczeniu Domu.


źr./fot.: Środowiskowy Dom Samopomocy

Tagi