37 uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 1 w Programie ,,Jeżdżę z głową”

21 stycznia 2019 r. – po raz kolejny ruszył Program ,,Jeżdżę z głową”, w którym uczestniczy 37 uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 1.

W ramach zajęć sportowych na górskim stoku Stacji Narciarskiej LIMANOWA –SKI uczniowie będą się uczyć jeździć na nartach pod kierunkiem doskonałych instruktorów – prawdziwych zawodowców oraz pod opieką dobrze sobie znanych nauczycieli, którzy czuwają nad nimi podczas podróży na stok i z powrotem do domu. Projekt ma na celu wzrost bezpieczeństwa na stoku i trasach narciarskich oraz popularyzację bezpiecznej jazdy na nartach, przede wszystkim w kasku, nabycie podstawowych umiejętności jazdy na nartach, poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej dzieci. Zachęca równocześnie do aktywnych form spędzania wolnego czasu na śniegu i świeżym powietrzu. Zajęcia prowadzone są w grupach do 12 osób. Już podczas drugiego wyjazdu jedna grupa uczniów śmiało zjeżdżała za instruktorem. Druga zaś ćwiczyła, jak przyjąć prawidłową postawę na nartach, jak jechać i hamować pługiem, podchodzić pod górę oraz bezpieczne upadać i wstawać z nart. Jazda na nartach może wydawać się uczniom skomplikowana, jednak nauka pod okiem instruktorów nie zajmuje początkującym wiele czasu,  aby opanować podstawowe i techniczne aspekty narciarstwa zjazdowego. Życzymy im udanego szusowania. Realizacja tego Programu jest możliwa dzięki funduszom z Urzędu Marszałkowskiego, funduszom przekazanym przez Burmistrza Miasta Limanowa i wpłatom Rodziców.

źródło: zss1limanowa.edupage.org