MIASTO DOCENIŁO SPORTOWCÓW

Doceniając sportowe osiągnięcia limanowskich zawodników na arenach sportowych w kraju i za granicą Burmistrz Miasta przyznał nagrody finansowe za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym oraz w zakresie działalności na rzecz rozwoju kultury fizycznej dla 20 zawodników i 3 trenerów.


Nagrody za wysokie wyniki w sporcie limanowscy sportowcy otrzymali na VI Sesji Rady Miasta w dniu 29 marca br. w  obecności rodziców i trenerów.

TENIS STOŁOWY

DAWID KOSMAL - uczeń VIII klasy SP w Skrzydlnej. Zawodnik UKS „Płomień” Limanowa, członek kadry narodowej młodzików i kadetów, reprezentant Polski w zawodach międzynarodowych. III miejsce Drużynowych Mistrzostwach Europy Kadetów. III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w grze podwójnej. II miejsce w Grand Prix Polski kadetów.

BARTOSZ SUŁKOWSKI - Zawodnik UKS „Płomień” Limanowa, członek kadry narodowej kadetów i reprezentant Polski w zawodach międzynarodowych.  III miejsce w Mistrzostwach Polski w grze mieszanej juniorów. VIII miejsce w Grand Prix Polski juniorów. 17 miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w grze podwójnej. 33 miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów. 

KAROL SUŁKOWSKI - uczeń VII klasy, ZSP nr 4 w Limanowej. Osiągnięcia:
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików. III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w grze podwójnej. III miejsce w Grand Prix Polski młodzików.

FILIP GOLONKA - uczeń VI klasy ZSP nr 4 w Limanowej. Osiągnięcia:
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików. VIII miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików Szkół Podstawowych.

ZDZISŁAW SUŁKOWSKI – trener UKS Płomień Limanowa. Od wielu lat prowadzi z powodzeniem szkolenie dzieci i młodzieży.  Jego wychowankowie w minionym roku osiągnęli  wiele sukcesów w sporcie szkolnym, a także w zawodach organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego na terenie Polski  i Europy.

MOTOCROSS

ARTUR PIETRZAK - jest uczniem III klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej oraz należy do Beskidzkiego Klubu Freestyle'owo Motocrossowego „FLOW" ze Słopnic. Sezon zakończył na trzecim stopniu podium, zdobywając tytuł drugiego Wicemistrza Polski w SuperEnduro. W obecnym sezonie planuje wystartować we wszystkich rundach Mistrzostw Polski w SuperEnduro i w wielu imprezach CrossCountry i HardEnduro w Polsce oraz za granicą.

NARCIARSTWO

JULIA WŁODARCZYK - uzdolniona zawodniczka Klubu Sportowego Narciarnia Nowy Sącz. Spośród uzyskanych osiągnięć sportowych w narciarstwie alpejskim na wymienienie zasługuje III miejsce w Mistrzostwach Polski w slalomie kobiet, II miejsce w kombinacji alpejskiej, III miejsce
w konkurencji slalom i III miejsce w konkurencji super gigant podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Podkarpackie 2018.

FITNES

KAROLINA WÓJCIK -  zawodniczka fitness i trenerka presonalna. Reprezentuje Limanową w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. W 2018 roku zdobyła m.in. I miejsce w Pucharze Polski WPF ms. Figur Soft w Radomiu, III miejsce na Mistrzostwach Polski Federacji PCA w Łodzi, a także II miejsce w Pucharze Bałtyku w Fitness i Kulturystyce w Sopocie.

LEKKOATLETYKA

CZESŁAW LIS - pochodzący z Limanowej weteran w Lekkoatletyce. Jest Mistrzem Świata w rzutach weteranów, a także dwukrotnym Mistrzem Europy w pięcioboju i rzucie dyskiem weterenów.

KYOKUSHIN KARATE

JAKUB KĄDZIOŁKA - zawodnik ARS Klub Kyokushinkai. W roku 2018 reprezentował nasz kraj oraz klub podczas XXXII Mistrzostw Europy. W roku 2018 zdobył łącznie 8 medali, w tym 1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe. Do największego sukcesu sportowego Jakuba w roku 2018 należy wywalczenie złotego medalu w konkurencji kumite juniorów młodszych -55 kg podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin, w Krośnie.

JAKUB SOWA -  zawodnik ARS Klub Kyokushinkai. W roku 2018 uczestniczył w wielu turniejach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobywając łącznie 5 medali, w tym 1 złoty i 4 srebrne. Do największego sukcesu Jakuba Sowy w roku 2018 należy zdobycie srebrnego medalu w konkurencji kata juniorów młodszych podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kyokushin Karate w Krośnie.

DAMIAN GÓRKA - należy również do ARS Klub Kyokushinkai. Uczestniczył w wielu turniejach rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej zdobywając łącznie 5 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Do największego sukcesu Damiana w roku 2018 należy wywalczenie II miejsca w konkurencji kumite juniorów młodszych +65 kg podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, w 2018 roku w Tarnowskich Górach.

MAKSYMILIAN WOJS -  zawodnik ARS Klub Kyokushinkai. W roku 2018 zdobył łącznie 3 medale, w tym 2 srebrne i 1 brązowy. Do największego sukcesu sportowego Maksymiliana w roku 2018 należy wywalczenie srebrnego medalu w konkurencji kumite młodzików +60 kg podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Kyokushin, w Krośnie.

ARKADIUSZ SUKIENNIK - trener sportu karate kl. II, a także posiadacz stopnia mistrzowskiego w Karate Kyokushin 4 dan. Jako trener członków i zawodników Klubu Sportowego ARS Klub Kyokushinkai przyczynił się do rozwoju umiejętności zawodników, które przełożyły się na wyniki sportowe podopiecznych. Reprezentanci klubu w 2018 roku rywalizowali w zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, podczas których dobyli łącznie 103 medale, w tym 18 złotych, 33 srebrne i 52 brązowe.

CHEERLEADERS

Burmistrz Miasta przyznał również nagrody dla członków zespołowej dyscypliny cheerleaders - dla reprezentantek i reprezentantów klubu ARS Klub Kyokushinkai sekcja Cheerleaders. Wyróżnieni w 2018 r.  brali udział w trzech turniejach sportowych rangi ogólnopolskiej, zdobywając 3 medale, w tym dwa złote i jeden srebrny. Nagrody finansowe otrzymali: Martyna Puch, Oliwia Gawlik, Julia Gawlik, Natalia Wigura, Weronika Piotrowska, Gabriela Pietryga, Adrian Śliwa, Eryk Stańdo oraz Karolina Postrożny instruktorka sekcji Cheerleaders w ARS Klub Kyokushinkai w sekcji Cheerleaders.

Tagi

GALERIA