Sukces limanowskich cheerleaderek na XXI Mistrzostwach Polski Cheerleaders

W dniach 14 – 17 marca 2019 roku w Kielcach odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Cheerleaders organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. Przez 3 dni na scenie Kieleckiego Centrum Kultury międzynarodowe jury oceniło łącznie kilkaset pokazów choreograficznych i gimnastyczno-akrobatycznych zaprezentowanych przez zawodniczki i zawodników z całego kraju.

 

W tym wydarzeniu nie zabrakło reprezentantów sekcji cheerleaders ARS Klub Kyokushinkai - Limanowa. Do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Polski przystąpiło 5 drużyn w składach jak niżej:

- grupa „ARS PINK”: Młynarczyk Wiktoria, Mrożek Julia, Pałka Zuzanna, Postrożna Julia, Witowska Anna.

- grupa „ARS RED”: Długosz Katarzyna, Mrożek Patrycja, Podgórny Aleksandra, Sejmej Apolonia, Staśko Patrycja.

- grupa „ARS BLACK”: Gawlik Julia, Gawlik Oliwia, Piostrowska Weronika, Puch Martyna, Śliwa Adrian.

- grupa „ARS WHITE”: Bieda Patryk, Hybel Eliza, Leśniak Magdalena, Postrożny Karol, Stańdo Eryk.

- grupa „ARS GLASS”: Bieda Kinga, Bieda Martyna, Monasterski Kamil, Pietryga Konrad, Twaróg Karolina.

Wszystkie grupy rywalizowały w dywizji „Cheer”. Młodsze członkinie klubu (dwie grupy ARS Red i ARS Pink) debiutowały w tak prestiżowych zawodach i brały udział w rywalizacji
w kategorii Junior Młodszy Group Stunt All Girl Level 3. Pomimo udanych występów, niestety nie udało im się dostać do rundy finałowej. Mimo to mogą być zadowolone z udziału
i swojego występu w zawodach, bo do sukcesu sportowego zabrakło im naprawdę niewiele.

Pozostałe drużyny rywalizowały w kategorii Senior Group Stunt Coed Level 6, jest to ostatni Level występujący w cheerleadingu, gdzie rywalizacja przebiega na najwyższym poziomie. Pokazy limanowskich reprezentantów pozwoliły im na wejście do finału, a w efekcie końcowym grupa „ARS White” naszego klubu wywalczyła brązowy medal XXII Mistrzostw Polski Cheerleaders. Tuż za podium, bo na 4 miejscu uplasowała się kolejna grupa naszego klubu - grupa ARS Black. Najstarsi nasi zawodnicy - grupa ARS Glass, w wyniku kontuzji jednego z zawodników po rudzie eliminacyjnej, niestety musiała zrezygnować z dalszej rywalizacji, ostatecznie nie występując w rundzie finałowej uplasowali się na miejscu 6 w swojej konkurencji.

Generalnie cały cheerleaderski skład z Limanowej, który na MP w Kielcach przebywał pod opieką trener Karoliny Postrożny oraz asystentek Kingi i Martyny Bieda, zaprezentował wysoki poziom na tegorocznych mistrzostwach. Aktualnie w klubie trwają przygotowania do jednego z największych w Polsce, międzynarodowego turnieju CHEERMANIA 2019, który odbędzie się 8 czerwca w Zabrzu. Sekcja cheerleaders będzie reprezentować klub i miasto Limanowa w nowych dywizjach, dlatego mocno trzymamy kciuki za całą sekcję i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Gratulujemy!

 

Bieżącą działalność limanowskiej sekcji cheerleaders można śledzić na Instagramie pod nazwą @cheer_ars.

 

źr. Ars Klub Kyokushinkai Limanowa

 

 

 

Tagi

GALERIA