34. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży ,,BAJDUREK"

W dniu 2 kwietnia 2019 r., w tymczasowej sali kinowo-widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Łososińskiej 23 odbyły się eliminacje powiatowe 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Na scenie zaprezentowało się 9 grup teatralnych z terenu powiatu limanowskiego.

Komisja w składzie:
 przewodnicząca komisji: prof. Monika Rasiewicz – aktorka, absolwentka AST w Krakowie i przez 30 lat wykładowca tej uczelni, kierownik Katedry Antropologii i Teorii Teatru Akademii IGNATIANUM w Krakowie
 Jacek Milczanowski – aktor, absolwent AST w Krakowie, autor, reżyser
 Andrzej Giza – plastyk, scenograf
po obejrzeniu 9 spektakli przygotowanych przez uczestników, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 I miejsce dla grupy teatralnej „Grupa Projekt Teatr” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej za spektakl „Niepodległość-Podległość-Wolność”
 II miejsce dla grupy teatralnej „Bajtek” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej za spektakl „Baśń o korsarzu Palemonie”
 III miejsce dla grupy teatralnej „Akmes„ó”” ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu za spektakl „Szuflada”
oraz wyróżnienie:
 dla grupy teatralnej „Fou” z Gimnazjum w Łukowicy za spektakl „Maliny” za momentami porywające udowodnienie, że „Słowacki wielkim poetą był”.

Komisja postanowiła zakwalifikować do etapu finałowego, który odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w dniach 11-13 czerwca 2019 r., przedstawienie „NIEPODLEGŁOŚĆ-PODLEGŁOŚĆ-WOLNOŚĆ” w wykonaniu grupy „GRUPA PROJEKT TEATR” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej oraz przedstawienie „BAŚŃ O KORSARZU PALEMONIE” w wykonaniu grupy „BAJTEK” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

Wszystkie grupy teatralne uczestniczące w eliminacjach otrzymały dyplomy za udział, a laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ

źr.Limanowski Dom Kultury