I Memoriał Strzelecki im. Wojtka Struzika

W najbliższą sobotę tj. 13 kwietnia, na strzelnicy pneumatycznej przy Zespole Szkolno -Przedszkolnym Nr 1 w Limanowej, odbędzie się I Memoriał Strzelecki im. Wojtka Struzika. Organizatorem memoriału jest Liga Obrony Kraju, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa.

W organizację zawodów zaangażowała się również siostrzenica Wojciecha Struzika, Iga Struzik.
Zawody odbywać się będą w czterech kategoriach wiekowych: grupa I – dziewczęta i chłopcy (2006 i młodsi), grupa II – dziewczęta i chłopcy (2005, 2004, 2003), grupa III – szkoły średnie dziewczęta i chłopcy, oraz grupa IV dorośli-open. Zawody odbywać się będą według harmonogramu:
11:00 – otwarcie zawodów i rozpoczęcie konkurencji I i II grupy wiekowej
13:15 – wręczenie nagród wśród uczestników konkurencji I i II grupy wiekowej
13:35 – rozpoczęcie konkurencji III grupy wiekowej
14:20 – wręczenie nagród wśród uczestników szkół średnich
14:30 – rozpoczęcie konkurencji dorośli „open”. Zakończenie i rozdanie nagród uzależnione od ilości uczestników.
Zgłoszenia są przyjmowane w dniu zawodów, do 20 min przed rozpoczęciem danej konkurencji.

Ś.p. Wojciech Struzik (1964-2018) architekt, działacz społeczny, samorządowiec. Udzielał się w wielu organizacjach, m.in. Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa, Polskiej Izbie Architektów, Towarzystwie Miłośników Ziemi Limanowskiej, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W latach 2014-2018 pełnił funkcję Radnego Rady Miasta Limanowa.
Przez 4 lata pełnił funkcję prezesa Ligi Obrony Kraju, był instruktorem strzelectwa sportowego i sportów obronnych. Brał udział w różnego rodzaju zawodach strzeleckich, szkolił dzieci, młodzież i dorosłych. Projektował strzelnicę pneumatyczną LOK, jak również modernizację strzelnicy kulowej przy ul. Kamiennej. Poniżej archiwalne zdjęcia Urzędu Miasta z zawodów strzeleckich z udziałem Ś.p. Wojtka Struzika.