Wiadomości

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

OCENIONO 47 PALM WIELKANOCNYCH


Do konkursu mogły być zgłaszane palmy wykonane wg wzoru palmy tradycyjnej, z naturalnych surowców takich jak: żarnowiec, bukszpan, ostrokrzew, jałowiec, tuja, cis, bazie, gałązki leszczyny, gałązki wierzby, świerk, sosna, bukszpan. Jako elementy zdobnicze zalecane były trawy i kwiaty naturalne lub barwione suche, kwiaty zrobione z bibuły, wstążki z bibuły. Sztuczne elementy np. kwiaty były niedopuszczalne.


W konkursie oceniane były: zgodność z regulaminem konkursu, ogólne wrażenie etstetyczno- artystyczne,  ilość i rodzaj kwiatów, elementy regionalne, długość palmy, oraz pomysłowość i inwencja twórcza. Komisja w składzie: Ks. Ryszard Hebda, Jolanta Szyler, Stanisław Strug, Małgorzata Zelek, Sara Kościółek, Jacek Kotlarz przyznała następujące miejsca:
KATEGORIA PALM DUŻYCH – powyżej 8 m ( ocenione zostało 5 palm)
1 miejsce – Błażej Chełmecki (palma 11 m, 1500 kwiatów)
2 miejsce – Miejskie Przedszkole Nr 2  (palma 9 m, 1374 kwiaty)
3 miejsce – Adam i Alicja Bulanda (palma 10,5 m, 790 kwiatów)
4 miejsce – Stowarzyszenie KGW Lipowe (palma 14 m, 1800 kwiatów)
5 miejsce – Rodzina Porębów (palma 8,1 m, 700 kwiatów)
KATEGORIA PALM ŚREDNICH – od 3 -  8 m ( ocenionych zostało 11 palm)
1 miejsce – Milena Piech (palma 7 m,  665 kwiatów)
2 miejsce – Ksawery Wojcieszak (palma 4 m,  420 kwiatów)
2 miejsce – Oliwier i Jakub Zelek (palma 7 m, 750 kwiatów)
3 miejsce – Dzienny Dom Senior Wigor (palma 5 m, 1140 kwiatów)
3 miejsce – Rodzina Jasiców (palma 8 m,  1400 kwiatów)
3 miejsce – Rodzina Szewczyków (palma 6 m,  900 kwiatów)
WYRÓŻNIENIA – palmy średnie:
1/ Emilia i Gabriela Kroczek
2/ Rodzina Wronów
3/ Grzegorz i Małgorzata Florek
4/ Natalia i Julia Janik
5/ Grzegorz Młynarczyk
KATEGORIA PALM MAŁYCH – do 3 m ( ocenione zostało 31 palm)
1 miejsce – Szymon Król z dziadkiem Andrzejem  (palma 3 m,  300 kwiatów)
1 miejsce – Filip Twaróg (palma 3 m, 150 kwiatów)
2 miejsce – Elena, Mikołaj, Maksymilian Czeczótka (palma 3 m, 150 kwiatów)
2 miejsce – Rodzina Adamczyków (palma 2,95 m, 370 kwiatów)
3 miejsce – Jakub I Oliwia Łazarz (palma 3 m, 40 kwiatów)
3 miejsce – Wojciech Małucha (palma 2 m, 200 kwiatów)
3 miejsce – Weronika Zoń (palma 3 m, 200 kwiatów)
3 miejsce – Błażej Młynarczyk (palma 1,6 m,  50 kwiatów)
WYRÓŻNIENIA – palmy małe:
1.    Antoni Król
2.    Rita Szewczyk
3.    Michał i Bartłomiej Kroczek
4.    Nikola Bugajska
5.    Kamil i Cyprian Raczek
6.    Maria Tobiasz
7.    Michał i Bartłomiej Kroczek
8.    Irena Wątroba
9.    Milena Wątroba
10.    Dagmara Ciągło
11.    Oddział Przedszkolny przy SP Nr 2 w Starej Wsi Woli
12.    Seweryn, Kornelia, Kordian Opyd
13.    Michał Małucha
14.    Mateusz Palacz
15.    Zuzanna Juszczak
16.    Aneta i Jakub Dąbrowscy
17.    Kamil Bulanda
18.    Oliwia Łazarz
19.    Kinga Twaróg
20.    Przemysław Twaróg
21.    Małgorzata Chudy
22.    Rodzina Olchawów
23.    Rodzina Tokarczyków

Dzięki hojności limanowskich sponsorów, przygotowano wiele atrakcyjnych nagród finansowych i rzeczowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy nagrodzonych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe równowartości : palmy duże 1200 zł, 900 zł, 800 zł, 700 zł, i 600 zł, palmy średnie: 600 zł, 500 zł, 400 zł oraz wyróżnienia po 200 zł, palmy małe: 200 zł, 150 zł, 100 zł oraz wyróżnienia nagrody rzeczowe.
Tegorocznymi sponsorami konkursu palm byli: Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Sklep internetowy Limando.pl, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krakowska Kongregacja Kupiecka Oddział Limanowa, Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej „Jabłoniec 1914”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Limanowskiej, Zakłady Mięsne „Szubryt” państwa Marii i Zbigniewa Szubrytów, Zakład Usługowo-Produkcyjny „Emiter” panów Stanisława Biedy i Piotra Lisa, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Limdrog”, Firma „Wolimex” pana Eugeniusza Wojaka, Firma „Impuls Contraktor” państwa Grażyny i Macieja Wojtasów, Firma budowlana „Gurgul” pana Piotra Gurgula, Firma Handlowa Moda Męska W.IP pana Piotra Wątroby, Firma „PBM” Sułkowscy pana Romana Sułkowskiego i wspólników, Firma „Hydrolim” państwa Beaty i Wojciecha Dębskich, Sklep „Tik-Tak” panów Bogusława i Marka Sukienników, Sklep „Henman” państwa Marii i Henryka Kurczabów, Sklep internetowy limando.pl pana Roberta Szylera, Firma Handlowo-Usługowa „Boss” państwa Grażyny i Wiesława Dutki oraz pani Krystyny Chudy, Firma „Trans-bet” pana Stanisława Rapacza, Firma transportowa pana Józefa Biernata, Firma transportowa „Maxbus” pana Bogumiła Pietruchy, „Auto-Komis” Mechanika Pojazdowa pana Zdzisława Młynarczyka, Przedsiębiorstwo Usług Autokarowych „Turystyka” pana Wacława Wąsowicza, Apteka „Centrum” państwa Haliny i Jakuba Tokarzów, Apteka „Nowa” pań Anny Liptak-Rumian, Krystyny Uryga i Beaty Mól-Rejowskiej, Apteka „Hygieja” pań Marii Michniak i Donaty Pankowskiej-Jasica, Zakład Fryzjerski pań Bogusławy Mamak i Barbary Golińskiej, Zakład Fryzjerski „Kasia” pani Katarzyny Pająk.