NOWE, KORZYSTNIEJSZE ZASADY PROGRAMU MIESZKAĆ W LIMANOWEJ

Zakończył się pierwszy etap naboru wniosków do programu Mieszkać w LimaNowej. Osobom, które złożyły wnioski i spełniły warunki udziału zostały przydzielone mieszkania. Na starcie programu w jego regulaminie zapisaliśmy ograniczenia dostępu do programu, gdyż z wcześniejszego zainteresowania wynikało, że jest dużo chętnych, którzy potrzebują mieszkań i trzeba stworzyć ograniczenia aby mogły być wybrane osoby najbardziej potrzebujące.

Okazało się jednak, że ograniczenia są zbyt duże i na 22 mieszkania powstające w budowanym bloku złożonych zostało 14 wniosków. W związku z tym zdejmujemy nałożone ograniczenia. I tak obecnie:

1.Przystąpić do programu może każdy, niezależnie od wieku, niezależnie czy jest mieszkańcem miasta czy też obecnie mieszka gdzie indziej. Nie ma też ograniczenia i do programu może przystąpić także osoba, która posiada mieszkanie lub dom. Każdy przystępujący musi jednak posiadać zdolność finansową ocenianą przez Komisję, ale warunki określające tą zdolność też uległy złagodzeniu.
2.Mieszkanie można zakupić i mieszkać samemu z rodziną lub udostępniać go na cele mieszkaniowe innej osobie.
3.Mieszkanie można wykupić w równych ratach miesięcznych przez 20 lat lub już po dwóch latach wpłacania rat wykupowych jednorazowo wpłacić resztę wartości mieszkania i stać się pełnoprawnym właścicielem.
4.Wykupując mieszkanie w ratach wielkość tych rat obliczona jest jak dla kredytu o oprocentowaniu WIBOR 1R + 2%.  Na dziś oprocentowanie to wynosi mniej niż 3,9%, a więc warunki są korzystniejsze od większości kredytów hipotecznych oferowanych przez banki.
5.Ceny mieszkań są następujące:
Mieszkanie o powierzchni 35m2 + komórka 4,85m2 – koszt 150 870,90 zł.
Mieszkanie o powierzchni 43,4 m2 + komórka 4,66m2 – koszt 181 953,72 zł
Mieszkanie o powierzchni 59,62 m2 + komórka 4,5 m2 – koszt 242 756,40 zł

W związku z tym, że zasady te zmieniamy w trakcie trwania programu z tych złagodzonych warunków będą mogły skorzystać też te osoby, które złożyły już wnioski i zakwalifikowały się do programu.

Po 25.04.2019 zostanie opublikowany nowy regulamin i będzie wznowiony nabór wniosków z podaniem wykazu mieszkań, które jeszcze nie znalazły nabywców.
Po szczegóły zapraszamy już po Świętach na stronę programu: www.mieszkania.miasto.limanowa.pl

Zamieszkaj lub zainwestuj w mieszkanie w Limanowej.

Poniżej przedstawiamy dokumentacje fotograficzną trwającej budowy.