Grand Prix dla Katarzyny Sułkowskiej

27 kwietnia br. w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku, odbyła się I Edycja Konkursu Młodych Solistów Festiwalu Dobrej Energii CUDNOLANDIA. W festiwalu wzięła udział i zgarnęła główną nagrodę, pochodząca z Limanowej 11-letnia Kasia Sułkowska.


Festiwal oparty jest na twórczości autora tekstów Jacka Cudnego oraz kompozytora Grzegorza Walczaka, jak i muzyków, którzy biorą czynny udział w projekcie CW4KIDS. Przypominamy, że Jacek Cudny jest autorem wierszy dla dzieci, w wydanej w 2009 r. książce „MALINOWA LIMANOWA”. W eliminacjach do Festiwalu Dobrej Energii CUDNOLANDIA, wzięło udział ponad 100 wykonawców, a do przesłuchań zakwalifikowano 33. Jury w składzie: Aneta Figiel, Leszek Miliński, Tadeusz Seibert wyłoniło 17 finalistów, którzy wzięli udział w koncercie laureatów. Walory głosowe, muzykalność oraz indywidualność artystyczna Katarzyny Sułkowskiej w autorskim wykonaniu piosenki ,,Muchomorek”, podbiły serca publiczności oraz jury, które zdecydowało przyznać jej nagrodę Grand Prix festiwalu.

Katarzyna od kilku lat uczy się śpiewu u Ewy Novel, oraz w szkółce TGD w Krakowie i dumnie reprezentuje nasze miasto na licznych konkursach oraz festiwalach (m.in. w Filharmonii Krakowskiej). Ostatnie wyróżnienia obok grand prix Festiwalu Dobrej Energii we Włocławku to :
- 1 miejsce w Spotkaniach Śpiewających Dzieci, Dziecięca Triada Artystyczna 2018,
- udział w V Sądeckich Konfrontacjach Artystycznych Talentów SKAT 2018 w Nowym Sączu,
- 2 miejsce w XXII Powiatowym Dziecięcym Festiwalu Kolędowym „Kolędować każdy może” 2019 w Szczawie,
- 1 miejsce w II festiwalu kolęd „Maleńkiemu Jezusowi” na Pasierbcu,
- 1 miejsce w Spotkaniach Śpiewających Dzieci, Dziecięca Triada Artystyczna 2019
Obecnie Kasia przygotowuje się do programu ,,Wygraj Marzenia”. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Link do filmiku z finałowego występu Kasi Sułkowskiej we Włocławku:
https://youtu.be/EVoTTvqsMuQ


 

Tagi

GALERIA