X edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2019

W ramach tegorocznej dziesiątej edycji akcji ,,Odkryj Beskid Wyspowy" zaplanowano 18 wędrówek górskich. Pierwsza wędrówka odbędzie się 2 czerwca na Urbanią Górę, ostatnia - 8 września na Miejską Górę w Limanowej.

W wydarzeniu organizowanym co roku przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego, bierze udział od 12 do 14 tysięcy turystów z Polski i z zagranicy.

Właściwą akcję "Odkryj Beskid Wyspowy" poprzedzą wiosenne wędrówki. Na 1 maja zaplanowano 35-kilometrową wyprawę przez siedem szczytów w jeden dzień w ramach Touru Mszana Dolna. 7 maja organizowany będzie rajd dla dzieci i młodzieży "Beskidzkie Wyspy" na Jaworzu. 15 maja miłośnicy gór spotkają się na dniu sprzątania Beskidu Wyspowego

Beskid Wyspowy to część Beskidów Zachodnich, położona pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką na terenie województwa małopolskiego. Charakterystyczną cechą tego regionu jest występowanie odosobnionych, pojedynczych szczytów, od czego pochodzi jego nazwa. Zajmuje powierzchnię około tysiąca kilometrów kwadratowych. Beskid Wyspowy oferuje ponad 500 kilometrów szlaków do uprawiania turystyki pieszej.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia