Pamiętnik Antoniego Górszczyka w opracowniu Sylwestra Rękasa

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza do udziału w spotkaniu promocyjnym książki pt. „O miłości Ojczyzny nie deklamowaliśmy... Wspomnienia Antoniego Sejmeja Górszczyka” w opracowaniu Sylwestra Rękasa – kierownika Archiwum Narodowego w Krakowie Oddział w Nowym Sączu. Publikacja ukazała się w serii wydawniczej pt. „Wielka Wojna – codzienność niecodzienności”.


Antoni Sejmej Górszczyk – to nauczyciel, legionista, etnograf – pochodzący z Pisarzowej. Napisał pamiętnik obejmujący okres od dzieciństwa do momentu wybuchu II wojny światowej. Wydawnictwo opracowane na podstawie maszynopisu pamiętnika, zawiera wiele zdjęć i dokumentów.

Spotkanie odbędzie się 5 czerwca (środa) o godzinie 17.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej (ul. Matki Boskiej Bolesnej 13).Podczas tego spotkania uczestnicy zapoznają się z historią zasłużonego człowieka z naszego regionu.

Spotkanie honorowym patronatem objęli: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Wstęp wolny.

 

Tagi