Promocja mikroprojektu kulinarnego w Dolnym Kubinie

Już jutro (1 czerwca br.) ok. 120 osób z Limanowej wyjedzie do Dolnego Kubina na promocję kulinarnych tradycji pogranicza, która odbędzie się w ramach realizowanego wspólnie mikroprojektu pn. POZNAĆ PRZESZŁOŚĆ I ZADBAĆ O JEJ PRZYSZŁOŚĆ – kulinarne tradycje Limanowej i Dolnego Kubina ważnym elementem krajobrazu kultury pogranicza polsko-słowackiego.

Promocja kulinarnych tradycji pogranicza to kolejny krok we wzajemnej współpracy Limanowej i Dolnego Kubina, która w tym roku obchodzi jubileusz 50 lat partnerstwa. Na tę okoliczność do Dolnego Kubina wyjeżdżają władze miasta: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z radnymi, osoby zasłużone i zaangażowane we współpracę partnerskich miast, koła gospodyń wiejskich, Zespół Regionalny „Limanowianie” i „Mali Limanowianie” oraz piłkarze z Akademii Piłkarskiej Limanovia.

W trakcie imprezy uczestnicy warsztatów - polskie i słowackie Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują potrawy naszych przodków wytwarzane tradycyjnymi metodami. Do tego celu użyte zostaną zrekonstruowane regionalne stragany (stoiska). Uczestnicy imprez będą mieli możliwość degustacji przygotowanych potraw regionalnych. Dodatkowo wydarzenie wzbogacone zostanie w część artystyczną - występy zespołów regionalnych, które oprócz tańca i śpiewu zaprezentują także obrzędy regionalne. W trakcie imprezy poza publikacją smaków pogranicza dystrybuowane uczestnikom będą także gadżety promujące mikroprojekt.

Wydarzenie odbędzie się na placu przed Miejskim Centrum Kultury w dniu 1 czerwca br. o godzinie 14.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020