ONE WORLD ONE KYOKUSHIN – Limanowa 2019

Już w najbliższą sobotę 15 czerwca 2019r. Limanowa kolejny raz stanie się centrum Karate Kyokushin. Wszystko za sprawą ósmej edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ”One World One Kyokushin”, który odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3.


Organizowany w Limanowej turniej od samego początku cieszył się bardzo dużą popularnością, a z czasem został uznany za jedną z najlepszych imprez tego typu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W każdej edycji turnieju brało udział około 500 zawodników. W tegorocznej edycji turnieju organizatorzy wprowadzili dość istotną zmianę – limit zawodników, którzy wezmą udział w turnieju. W tym roku w turnieju, którego pomysłodawcą i organizatorem jest limanowski klub „ARS Klub Kyokushinkai” będzie rywalizowało 300 zawodników z 40 klubów z Polski, Czech, Litwy, Ukrainy i Węgier. Rywalizacja sportowa odbędzie się w konkurencji kata oraz kumite z podziałem na odpowiednie do wieku oraz wagi zawodników kategorie.

Projekt jest realizowany przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.Tradycyjnie już wsparcia dla organizowanego turnieju udzielili stali partnerzy klubu, tj.: Firma JONIEC, PDM Limdrog, Firma PAK-FOL, F.U.H. ELMAR Mariusz Kamenczak, IMPULS Contractor, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Starostwo Powiatowe w Limanowej i Szpital Powiatowy w Limanowej oraz Gmina Dobra, Bank PEKAO S.A. o/Limanowa, INTERSIEĆ, MARXAM Project, MARXAM Brewering, Pralnia Ekologiczna TIP-TOP, KULINAR”, Firma URYGUS.

Patronat honorowy nad turniejem objęli:
• Pan Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP,
• Pan Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego,
• Pan Mieczysław Uryga - Starosta Limanowski,    
• Pan Jarosław Pachut - Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) -Region Limanowa,
• Shihan Andrzej Drewniak – Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation.

Patronat medialny sprawują: TVP O/Kraków, Sprotowy24.pl, Gazeta Krakowska, Limanowianin.in.

Wszystkich zapraszamy na trybuny hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej i kibicowania młodym karatekom. Rozpoczęcie rywalizacji sportowej planowane jest na godzinę 10:00, natomiast oficjalne otwarcie, podczas którego m.in. odbędą się widowiskowe pokazy zostało zaplanowane na 14:00. Wstęp wolny.


Zapraszamy!

Tagi